+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Sosyal güvencesi olmayan 65 yaş üstü kişinin tedavisi...?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

dede43 Sosyal güvencesi olmayan 65 yaş üstü kişinin tedavisi...?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    84 yaşında dedem var ve hiçbir sağlık güvencesi yok. Daha öncelerden bir miktar sigorta-bağkur yatırmış ama emekli olamamış. Şimdi 65 yaş aylığı alıyor. Bununla ilgili birkaç sorum olacak.

Geçen gün dedem rahatsızlandığı için özel bir hastanenin acil servisine gittik. Ancak acil serviste sosyal güvencesi olmadığı için bakılamayacağı, 35 tl ücret karşılığında bakılabileceği söylendi. Bizde devlet hastanesine gitmek zorunda kaldık.

1-) 65 yaş aylığı alan ve sosyal güvencesi olmayan yaşlılar Yeşil Kart alamaz mı?
    2-) 65 yaş aylığı alan ve sosyal güvencesi olmayan yaşlılar oğlu veya yakınının (mesela torununun) ssk sından yararlanamaz mı?
    3-) Özel hastanelerin acil vakalarda böyle terbiyesizlik yapmasının bir cezası yokmu?

İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkürler.

Üye
    Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    26.10-2014
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    Özel mesajla soru sormayın lütfen. Özel mesajlara cevap vermiyorum, forumdan yazın.
    Blog Mesajları
    22
    Twitter Hesabım

Kalem

1. yeşil kart alabilir tabi ki. 2022 aylığından yararlananların sağlık güvencesi yeşil karttan sağlanır. Şu an yürürlükteki mevzuat boyle soyler.
    2. Fakat oğlunun ssk'dan yararlanma hakkı varsa oglunun sağlık güvncesindne de yararlanabilir. Eğer oğlu babasına bakıyorsa SGK'na başvurun, bakmakla yukumlu yakını olması vesilesiyle babasının oğlunun saglık güvencesinden yararlanmasını talep edin. Bakmakla yukumlu yakını olarak çocugunun sağlık güvencesinden yararlanır ama torunun saglık güvencesinden yararlanamaz.
    3. İlgil,i hastaneyi saglık bakanlıgına şikayet edin. Maruz kaldıgınız olumsuzlukları anlatın.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

OturanBoğa

Acil vakalarda özel hastaneler bakmak zorunda. Bu konuda sağlık bakanlığı'na şikayet edin: BİMER

Ama, acil kapsamı oldukça dardır. Dedenizin durumunun bu kapsama girdiğinden emin olun...

Ve, 2022 maaşı alan kişi çok kolay şekilde Yeşil Kart alır: http://isay.icisleri.gov.tr/ortak_ic...22_genelge.pdf

tuğrul04

merhabalar benimde 1 sorum olcak cevaplarsanız sevinirim babam 65 yaş aylığı alıyor ve otomatik olarak yeşilkartli olmuş ama önceden abimin üzerinden sgk dan yararlanıyordu onu kesmişler yeşilkartli olmuş peki hem 65 yaş aylığı alıpda tekrar abimin üzerinden sgkli olabilirmi ben sordum olmaz dediler yada beni başından atmak için söyledi sizin bir bilginiz varsa cvplarsanız sevinirim çünkü özel hastaneye götüremiyoruz ameliyat olması lazım acil cvp veririseniz sevinirim şimdiden tşkler.

ertugrul01

yeşil kartlı statüsüne geçmiş ise bundan geri dönüş olmaz özel hastaneye ancak devlet hastanesindeki branş doktoru uygun görürse sizi sevk edebilir onun dışında mümkün degil.

tuğrul04 özel hastane

özel hastane öyle olmuyor dedi bize yoksa sevk yaptırıp getirelim dedik ama yinede kabul etmedi acaba gittiğimiz özel hastanenin sistemimi farklıda kabul etmedi masela üniversiteler kabul ediyor sevkli ama özeller kabul etmıyor..

yücel güngör

benimde bir sorum olacak ama ben 12 aydır istiratliyim.ve en son muayene olmak için gittiğimde sgk aktivasyon vermedi diye muayene olamadım. gittim sgk ya sordum bana verilen cevap son bir yıldır sgk primin yatmadığı için muayene olamazsın dediler.bende istiratliyim çalışmadım işyerimde doğal olarak prim ödemez ki dedim.bana aktivasyonun açılması için prim ödemmesi lazım dediler ve iş yerimle görüşmemi istediler. bir aylık prim ödendiğinde tekrar açılıp muayene olabileceği söylediler.bu saçmalık değilmi. ben çalışmadığım için iş yeride prim ödemeye yanaşmıyor bende muayene olamıyorum ve halen de istiratliyim. konu hakkında bilgisi olan varsa lütfen cevaplar mı acaba..

ertugrul01

doktor raporunu ilk defa düzenlendiginde tekrardan kontrol şerhi koymuşmuydu o süreci yazarmısın.

yücel güngör

ben 2 aylık raporlarla 12. ayı doldurmak üzereyim. 20 nisan 2012 bitiyor raporum ve tekrar kontrollüm var rapor sonunda. hep raporlarımda rapor bitimi kontrol yazıyordu.ve prim olmadığım için şuan muayene olamıyorumm.ortada kaldım işin aslı bu çok saçma birşey.sgk nın güvencesi bu kadarmış dediğim paran varsa muayeneye devam denilen bi süreç miş.ben ne yapabilirim. 170 e telefon ettim bana aynı şekilde prim olmadığı için muayene olamazsın dediler

ertugrul01

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    işyerinizde çalışmadıgınız süre içinde sigorta priminizi yatırmaz.

Başlığın Etiketleri

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye