+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Bağkur borcum var. SSK'lı eşim üzerinden sigortalı olabilir miyim?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

ADEMTULU Bağkur borcum var. SSK'lı eşim üzerinden sigortalı olabilir miyim?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Slm. Benim iş yerim var ve bağkurumu hiç ödeyemedim. Bu ay öbür ay derken borç dağ gibi oldu. Ama burnumdan ameliyat olmam lazım bu aralar. Eşim ssklı. 4 aylık oğlumuz eşim üstünden sağlıktan faydalanıyor. Acaba ben de eşimin üstünden faydalanabilir miyim. Yani eşimin üstüne kendimi yazdırmaya gidersem sistem buna izin vermez mi? Yoksa böyle bir boşluk var mı, faydalanabilir miyim.

saygılar

OturanBoğa

Maalesef bağkur borcunuz olduğu için eşinizin sağlık güvencesinden yararlanamazsınız.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

mp2009 Ben Faydalanmıştım

Adem kardeşim öncelikle geçmiş olsun Hem sağlık probleminiz ve de borçlarınız için
    Benzer bir durumda ben yaşadım eşimden ssk sağlık karnesi aldım Ameliyatlar oldum Şu an malül emeklilik işlerim yapılıyor Benim ve çocuklarımı Kendi üzerime geçirdim

Önce şunu bellirteyim ben bu siteden çok şeyler öğrendim uyguladım Bir çok kişilerinde faydalandığını umuyorum Emeği geçenlere az yada çok katkılarından dolayı teşekkür ederim. ancak günümüzde kanunlar bazen değişmekte belki gözden kaçırdığımız bilmediğimiz konularda arkadaşlara lütfen kesin budur böyledir gibi deyimlerden kaçınmalıyız diye düşünüyorum.

Kısaca durumumu yazmaya çalışayım siz kıyaslama ve değerlendirme yapın yinede bir başkalarına sorup araştırmanızı öneririm:
    2000 Yılında işyeri açtım Eşim teksilde 2005 te çalişmaya başladı ve benim bağkur borcum olduğu için sadece çocukların sağlık karnesini çıkartık. 2007 de Rahatsızlığım ortaya çıktı ve Sağ olsunlar eş dost akrabalarım bana yardımcı olmak için yol gösterdiler. BAĞ Kuru kapatıp 23 milyar borcum var olmasına rağmen Bağkurda pasif terk sigortalı yazısını alıp ssk ya götürdüm. 23 milyar borcu vardır
    ve sağlık karnemi aldım.
    Üniversite hastahanesinde Ameliyatlarımı bu şekilde oldum. Daha sonra af çıktı. Bir yakınım bankadan kıredi aldı borcumuzu peşin kapattık.

değerlendirmesi sizden kolay gelsin durumunuzda değişiklik olursa öğrenmek ve diğer arkadaşlara faydası olur diye düşünüyorum

mp2009 Metin

OturanBoğa

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Çok teşekkürler Metin bey.
    Yalnız, 1 Ekim 2008'den önce böyle bir hak vardı, o tarihten sonra ortadan kalmış olabilir. Ben de bir araştırayım; bu arada güncel bilgisi olan varsa yazsın lütfen.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye