Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SerkSi Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    01:10
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Arkadaslar,

2014 yılında iş kazası gecirdim. Sirket o tarihlerde cıkışımı verdi . Ve SGK sistemi beni otomatikmen GSS ile borclandirdi . 6 aylik borcu odedim . Fakat su anda GSS beni 7 ay daha borclu gosteriyor ve bunu odeyemedim

İş kazasindan sonra 2014 ün 9 . ayinda surekli iş goremezlik icin basvuru yapmistim . Yaklasik 1 hafta once Ankaradan cevap geldi ve bana %15 surekli iş goremezlik maasi baglanacak .

Sorum şuki ; Surekli iş goremezlik maaşi hakkini kazananlar ayni zamanda omur boyu saglik sigortasindan faydalaniyorlar . Ben gecmişte odemiş oldugum GSS miktarini geri alabilir mym ? Ve şu anda halihazirda 7aylik borcumda silinir mi ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    101
    Verilen Beğeniler
    162

@SerkSi

Net bilgim yok ama, mantıken evet, o döneme ait GSS borcu olmamalı. Ödediklerinizi geri almak için de dilekçe verin bence

Üye
    SerkSi Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    01:10
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @OturanBoğa

Bülent bey , 1 ay önce sürekli iş göremezlik gelirim bağlandi . Bende SGK ya gittim , geçmişe dönük GSS borcumun silinmesi icin . Ordaki gorevlinin 5 dakikalik bilgisayarda işlem yaptikdan sonra , tamam borcun 1 hafta icinde silenecek dedi . Bende 1hafta sonra e-devlet uzerinden kontrol ettim . Ve daha öncesinde 580 tl GSS borcu gorunuyordu , o miktarin silindigini ve borcumun olmadigini gordum .

İş kazasina bağli sürekli iş göremezlik maaşi alanlarin varsa gecmişe dönük GSS borclari siliniyor