Engelliler.Biz 4-7 Aralık tarihlerinde Engelsiz Yaşam Fuarı'nda
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Epilepsi hastalığının tedavi edilememesi nelere yol açabilir?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

DURU Epilepsi hastalığının tedavi edilememesi nelere yol açabilir?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    5 yaşındaki oğlumun epilepsi olduğu teşhisi kondu.Tedaviye başlandı.Konuya dair öğrenmek istediğim şey şu:

Epilepsinin tedavi edilememesi halinde vücudun bundan etkilenmesi ne derecede olur.Yani ilerleyen zamanda omurilikte bir hasar meydana gelip,yürüyememe vb gibi durumlar ortaya çıkabilir mi?

Bunu merak etmemin sebebi televizyonda çıkan bir haber oldu.2 aylıkken epilepsi teşhisi konan bir çocuk 13 yıl tedavi gördüğü halde iyileşmemiş.Hatta ortaya yürüyememe,oturamama gibi sorunlar çıkmış.Haberlerde bunun epilepsi ile alakalı olduğu dile getirildi.Ancak bu ne derece doğru acaba?Bilgisi olan varsa beni bilgilendirebilir mi acaba?

Bir sorum da epilepsi için kullanılan ilaçlar çocukların gelişimine (özellikle kemik gelişmi) olumsuz etki eder mi?

fulya35

http://www.gata.edu.tr/dahilibilimle...i/epilepsi.htm

duru kardesım senın encok dıkat etmen gereken durum su cocokgun ılac saatlerını zamanında vermen gecırırsen havale gecırme olasılıgı cok yuksek olur bırde dıl kaymalarına cok dıkkat edıceksın

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

DURU

Sevgili Fulya teşekkür ederim.İlaç saatine çok dikkat ediyoruz zaten.Elimizden geldiğince de bazı konulara dikkat etmeye çalışıyoruz.Ancak çıkan haber aklımı karıştırdı biraz.İnşallah bu tür sorunlara yol açmıyordur.

shukufe

uzulmeyin cok
    iyi olacagini dusunun ki ilacla doktor takibiyle iyi oluyorlar benim gorduklerim bizim komsunun oglunda vardi kocaman delikanli oldu cokta caliskan akilli biriydi ne yazikki anne baba cahillikle doktor ilac isleriyle pek ilgilenmeyince ara bir sarasi tutardi sarasi tutmadigi zaman cok iyiydi
    ilaclaclarla tamamen bile iyi olabilir biraz buyuyunce
    allah kolaylik sabir versin

fulya35

duru hanım ılac saatlerını satınde vermenız lazım aksı taktırde havele gecırme olasılıgı cok yuksektır epılepsı tutarsa encokakda dıl kaymlarını dıkkat etmenız lazım cocugun uyku saatlerını duzenlı takıp edıceksınız yaptıgınızda ıyılesme olucakdır epılepsı tedavı edılebılen bır hastalık ama saydıklarıma dıkkat etmezsenız sonu olume kadar gıdebılır

Sehribanu

Duru hanım, buradaki kişiler doktor değil,epilepsinin farklı düzeyleri bulunmaktadır,tedevi edilmezse tehlikeli olabiliyor,size en iyi bilgiyi hekiminiz verecektir...

shukufe

duru hanimda doktorlar sitesi olmadigini biliyordur herhalde
    maksat derdimizi paylasmak eger iyi bir tedavi usulu varsa basindan gecenlerin tecribesinden faydalanmak

SEMA KAYA

DURU HANIM,

bende bir epilepsi hastasıyım , bu kadar küçük yaşta çıkması doğuştan olduğu içinmi yoksa havalemi geçirdi, sonradan oluşan krizler ilaç kontrolü , düzenli dr.irtibatta olmanız her krizini ayrıntılı anlatmanızla geçecektir, ama doğuştan geliyor ve kasılmalı büyük nöbet geçiriyorsa biraz daha dikkatli olmanız gerekli çünkü ozaman sorunun nereden kaynaklandığını çok iyi tespit etmeleri gerekli dr.kim? hangi ilaçları kullanıyorsunuz. geçmiş olsun..

Sehribanu

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: shukufe Mesajı Gör
    duru hanimda doktorlar sitesi olmadigini biliyordur herhalde
    Duru Hanımın ifadesi:Epilepsinin tedavi edilememesi halinde vücudun bundan etkilenmesi ne derecede olur.Yani ilerleyen zamanda omurilikte bir hasar meydana gelip,yürüyememe vb gibi durumlar ortaya çıkabilir mi?

Sayın shukufe,böyle bir ifadeye sizin verecek bir cevabınız var mı?
    Epilepsi çok ciddi bir rahatsızlıktır,nöbetler tehlikeli olabilir,her hasta da hastalık farklı seyreder.
    Eğitiminiz ne bilmiyorum ama,bu soruya deneyimle verilecek bir cevap olmadığı açıkça ortada?????

hakanaca

bende de var epilepsi kasılmalar istem dışı haraketler evet ilaçların iyileştirmesi var ama ben 20 sene hiç ilaç içmedim idare ediyordum şimdi ilaç içiyorum bakalım ama ilaç içmek te istemiyorum bakalım çocukta ise mutlaka ilaç tedavisi lazım uludag unv var bir doktor onada göstere bilirsi geçmiş olsun

sedeferidun

Tanidigim birinin 24 yasinda bir oglu var, oglu yanimiza geldigi zaman korkardim, pek fazla bilmedigim icin veya gormedigim icin ne oldugunu bir turlu anlayamamistim. Hem durumlari musait degildi hemde babalari rahmetli oldu simdi cocugun tedavisini aksatiyordu. cocuk her havale gecirdiginde basinda oturup kendi kendine gecmesini bekliyorlarmis, iylesir, para yok, vs vs kimsede tam ne oldugunu bilmiyordu, oyle bir dunyada yasiyoruzki kimsenin kimseden haberi yok..

Cocuk kocaman delikanli bir genc oldu artik, en son gordugumde yaninda bile oturamadim, hicbir bilgim yoktu cunku hastaligindan. anormal bir gurunusu var, konusamiyor cocuk gibi hareketler, taslarla, buldugu herysele 2 yasindaki bir cocugun oynadigi gibi oynuyor. Kiziyor ve saldiriyor, hani halk arasinda soylemekte istemiyorum aslinda deli diyorlar.. Annesiyle konusunca cocugun durumunu ogrendim cocuk diyorum oglan 24 yasinda ama sadece disinda buyuyen bir cocuk. hastaligini ogrenince cok uzuldum, cok kizdim, aklim almadi insanlarin bu kadar cahil olduguna, fakirligin pararsizligin insanlari nasil bir hale koydugunu..

Meger cocugu epilepsi hastasiymis, tedavi edilmedigi icin , arada bir ilaclarini verdiklerini, paralari oldugu zaman ilac alabildiklerini duyunca cok uzuldum.. bunu neden yazdim, cunku halk dilinde sara denildiginde halen kotu birseymis gibi bazi yerlede ve bazilari algiliyor, gizliyorlar, cahillikten dolayi cocuklarin hayatlarini mahf ediyorlar.. Herne olursa olsun TEDAVI sart, yok su soyle olmus bu boyle olmus, bunlari gececeksiniz.. onemli olan sizin COCUGUNUZ. epilepsi hakkinda bilgi edinin, epilepsi olanlarla gorusun, en iyi doktorlara goturun, imkaniniz yoksada ssklisiniz eminim. cocuklarinizin hayatlariyla oynamayin.. benimde 3 yasinda oglum 3 ay once epilepsi oldugu cikti ortaya.. bizim icin hayat durdu, onun hayatini yasiyoruz. ALLAHIM hasta olan herkese sifa versin insALLAH.

Üye
    Gerçek Adı
    Önder Yılmaz
    Son Giriş
    18.11-2014
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Twitter Hesabım

clawera

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Arkadaslar merhabalar eger bilginiz varsa yardim ederseniz cok sevinirim.Sedef hanimim yazdiklarini okudum ve sara hastasi anneme yakin bi durumda olan bi arkadastan bahsettigini gordum..Annem sara hasta bildim bileli boyle. epdantoin diye bi ilac kullandigini hatirliyorum eskiden.. Son 5-6 yildir kullanmiyordu ama.Simdi asil sorun su. İki kez dr a gittik ve ilac tedavisine basladik annemin nobetleri gecti ama bu seferde sanki cocuk gibi davranmaya basladi yani sanki 5-6 yasinda bi cocuk gibi oluyor cikip cocuklarla oynuyor evden kaciyor gibi.. Asiri dine duskunlugude sayabilirim.. Ben dr a bahsettim boyle bi durum oldugunu ama pek kaale almamisti beni ilaci kesmek zorundda kaldim ve birkac gun sonra bayilinca tekrar sanki beynine reset atmissinda duzelmis gibi oldu.. Sizlerden istedigim bana yardimci olmaniz.. Neler uapabilirim lutfn bi yol gosterin.bn anneme cok uzuluyorum boyle dusup zarar veriyor kendine ilac kullansak daha kotu oluyor.. Ne yapcagimi sasirdim..saygilarimla

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye