+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Kalp krizi ve beynin oksijensiz kalması sonucu şuur kapanması hakkında bilgi..?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

ceto454545 Kalp krizi ve beynin oksijensiz kalması sonucu şuur kapanması hakkında bilgi..?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    Babam 43 yaşında tansiyon ve şekeri yok hiçbir rahatsızlığı yokken bir gün çalışırken bayıldı.Kalp krizi geçirmiş kalbi durmuş ilk müdahale ile yeniden kalp çalışmaya başlamış ancak 50 dk lık yol boyunca beynine oksijen gitmediği için beyin hasar görmüş.
    Şimdi şuuru kapalı.Durumu belirsiz diyor doktorlar.Kendisi nefes alabiliyor beslenmesinde de sorun yok tek şuuru kapalı gözleri biraz açık bir ara ayağını da oynatmış ama gene şuur kapalı diyorlar

17 gündür yoğun bakımda bilgi verecek kardeşim varsa lütfen yardımcı olsun.

mimarburcu

selam alyküm babanız nasıl oldu benım babamda şuan aynı durumda hareket ediyor vucüdüna dokunuldugunda hissediyor ama tamamen uyanmıyor bu gün 12 gündür yogun bakımda bana bilgi verirseniz çook mutlu olacam

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

serkanmuğla

benimde bi tanıdığım bu şekilde oldu konuşması yernde ama hafızasnı kaybtti heryerde hareket var ama yürüyemiyor...

mimarburcu

babam hayla aynı daha şuru açılmadı 33gün oldu

detailer

Herkese merhaba.

Babam 27 şubat tarihinde ağır bir kalp krizi sonrası beynine (10 dk veya üzeri) oksijen gitmemesi sonrasında yoğun bakıma girdi. Doktorlar bize ilaç verdiklerini 3 gün sonunda durum ile ilgili bilgi verebileceklerini söylediler. 4.günün sonunda profesör bir hoca tüm aile bireylerini çağırdı bize babamın beyinde oksijen gitmemesi sonucu (hipoksik beyin hasarı) hasar oluştuğunu ve artık bir daha asla uyanamayacağını ve normale dönemiyeceğini söyledi.
    Tabi ailecek yıkıldık yaklaşık 30 gün babam herhangi bir hayat belirtisi göstermedi bu esnada bir kaç kez beyin ölümü kontrolü için heyetler geldi normal hiç bir uyarana cevap vermemesine karşın göz bebeği ışığa tepki verdiğinden ötürü beyin ölümü teşhisi koyamadılar. Yanına günde 2 kez 2 şer dakika girebiliyorduk yaşayanlar bilir beklemekte hele ki doktorun bize söylediklerinden sonra beklemek çok büyük bir ızdırap diyebilirim. Babam 30.günün sonunda gözlerini yarım olarak açtı biz doğal olarak çok sevindik ama doktorlar bunun refleksif olduğunu ve iyileşme belirtisi olmadığını söylediler (doktorları suçlamıyorum sadece öğretileni söylediklerini biliyorum) ama bu bizim için bir umuttu söylenen herşeye rağmen inancımızı yitirmedik.
    Bundan yaklaşık 5 gün sonra yoğun bakımda babama bana bakmasını söyledim (normalde gözlerini açtığında sabit bir şekilde bakıyordu) gözlerini bana doğru çevirdi bunu gördüğüme emindi. (doktorlar her nedense buna inanmadılar). Artık babamı almamızı ve bu şekilde evde bakmamız gerektiğini söylediler (boğazdan saatlik aspirasyon ve mideden besleme ile) doktora babamın başına bir şey gelirse evde nasıl anlarız diye bir soru sorduğumda "belki çok da müdahele etmemek lazım" ! gibi bir cevap aldık (bu konuda ki en iyi devlet hastanesinde yattığını not düşiyim).
    Neyse ki maalesef torpil ve araya girenler ile (bunun bu şekilde olması inanın kötü durumu olmayan tedavi olamaz mı ?) babamı bir süre daha hastanede tutmayı başardık. 40. günde babam artık gözleri açık gelen gidene bakmaya başladı ve ilk mucize ile karşılaştık babam bize gülümsedi konuşamıyordu ama bakarak gülümseyerek. ben iyiyim diyordu. Sonra arka arkaya mucizevi iyileşmeler başladı eli ile çeşmeyi işaret edip su istedi başta istemsizde olsa ellerini ve bacaklarını oynatmaya başladı.
    Bugün artık ilk krizin üstünden 3,5 ay geçti. Babamın boğazında ki aspirasyon deliği ve midesinde ki beslenme tüpü kalktı. Sofrada beraber oturup yemek yiyoruz şu anda fizik tedaviye devam ediyor iki elinide çok iyi kullanıyor bizle normak bir şekilde konuşuyor şakalaşıyor siyaset bile yapıyoruz walker yardımıyla yürüyebilir. inşallah kısa bir süre sonra kendi başına yürüyecek tavlada da hala çok iddialı.

Yani bir daha asla normale dönemiycek denen babam artık çok iyi. Doktorların dediklerini çok önemsemeyin beyin konusunda tıp , bilimin uzaylılar hakkında bildiği kadar bir bilgiye sahip tamamen mucizeler dünyası bu beyin denen organ. İnanmaktan ve dua etmekten vazgeçmeyin inancınız ve sevginiz bu hastalıkta en büyük ilaç umarım Allah tüm hastalara acil şifalar verir.
    Bundan 3,5 ay önce bende , iyi tek bir yorum okuyabilmek için yerli yabancı benzer forumlarda çok gezdim ve buraya gelen insanların bu güzel haberide okumasını ve paylaştırmasını umuyorum.

Silifkeli

adınıza cok sevindim ,darısı bütün hastalarımızın başına,allahtan umut kesilmez dedikleri bu olsa gerek...

mfu

selam kardeşım (detailer) öncelıkle hastana cok geçmiş olsun benımde annem hasta baya badireler atlattık karaciğer absesi ile başladı organ yetmezlikleri sepsis ve septik şoklar en sonunda kalp durması sonucu beyin oksijensiz kaldı 4.5 aydır yoğun bakımda annem ben istanbulda yaşıyorum annem tokatta yatıyor cıkarmak istiyorlar yoğun bakımdan.yapılacak birsey kalmadı dıyorlar mideden besleniyor boğazı delik sen nerelere götürdün babanı ne tedavi yaptırdın benım annemın suuruda ne tam kapalı ne tam acık yardımcı olursan sevınırım. telden falanda görüşebiliriz mahsuru olmazsa.

Bilal öksüz

merhaba kardeşim.

bundan 36 gün önce babam kalp kırızı sonucu 112 tarafından babamın kalbi çalıştırılıp hastaneye kaldırıldı. su ana kadar suurunda bır açılma yok. herhangı bır harekette yok. ne yapacagımızı sasırmış durumdayız.

boğazından delık açtılar yemek borusuna dayandığı için lptal ettler. sımdı de mıdeden beslemek ıstıyolar.
    butun organları duzenlı calısıyor,ama suuru kapalı. bız hıssettığını dusunuyorz. yanına gırdığımızde kalp atısları hızlanıyor. gozunden yas gelıyor, sureklı gozlerını kırpıyor ama açmıyor.
    doktor dun cok umıtsız konustu bu tur hastaların yogun bakımdan çıkma sansı 100/20 dedi blz gözlerlnl açmasını beklerken yıkıldık. madem öyle acı çekmesın mıdesı delınmesın dedık.

bıze tecrubelerınızle yardımcı olursanız sevınırız.

zehzey42

arkadaşım ismini bilmiyorum öncelikle mrb;
    benimde ablam doğum esnasında kalp durması sonucu beyin oksijensiz kaldı ablamın yaşı 39 ne kadar oksijensiz kalındığı bilinmiyor,senden ricam iyileşme süreci kaç ay sürdü ve babanızda ağlama oluyo rmuydu...

ahuse

okuduklarım benı cok etkıledı cok uzuldum allah acıl sıfa versın arkadsın dedıgını dınleyın sakın olume terk etmeyın allahtan umut kesılmez bızlerınde basına gele bılır cok cok gecmıs olsun.

Bilal öksüz

Babam bugün 41 gün oldu herhangi bir iyileşme yok. Şuuru hala kapalı mideden beslenmeyi reddediyor. Şu an damardan besleniyor. yatak yaraları çıkmaya başladı.

OturanBoğa

Bu konuda bilgisi ya da deneyimi olan arkadaşların paylaşımlarını bekliyoruz...

gulsatkayas

50 dakika ise fazla umut bağlamayın. Glasgow koma skala puanını ve detaylı bilgiyi pm yollarsanız değerlendiririm.

Üye
    Gerçek Adı
    HASAN YILDIZKAYA
    Son Giriş
    13.11-2013
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

esmet

öncelikle tüm arkadaşlara geçmiş olsun.

7 baldızımdan bir tanesi en çok sevdiğim ve saygı duyduğum baldızım yani abim gibi sevdiğim bacanağımın eşi bundan yaklaşık 1 yıl önce kalp krizi geçirdi, yapılan anjiyolar sonucu 2 damarının tıkalı olduğu ve ameliyat olmasının gerektiği söylendi. Ancak baldızım kurban bayramından sonra yani kışa girerken ameliyat olacaktı. Ki bu elim olay meydana geldi.

12 ağustos 2013 tarihinde tatil için gittikleri alanya’da aniden yere düşmüş, bacanağım yanındaymıştı. Hemen pansiyonunn görevlilerine haber vermiş ve kendisi suni teneffüs yapmış, gelen ambulans ile de alanya’da kardiyoloji bölümü olan bir vakıf üniversitesi hastanesine kaldırılmış. Burada kendisine kalp masajı yapılarak hayata döndürüldüğü söylenerek yoğun bakım ünitesine yatırmışlar. (ne kadar sürede ambulans geldi, ne kadar kalbi durdu bunları bacağım pek bilemiyor)

bundan sonrası aynen detailer rumuzlu arkadaşımızın dediği gibi gelişiyor. Tek farklılık yoğun bakım hali devam etmekte iken 02 eylül 2013 tarihinde belirtilen hastaneden kendi imkanlarımızla (içinde doktoru olan, tam donanımlı kırmızı şeritli özel ambulans ile) ikametimiz olan ankara’da sağlık bakanlığına bağlı bir hastanenin yoğun bakım ünitesine zorla yatırabildik. şu ana kadar (09.09.2013) halen uyku hali devam ediyor. Bu arada hastamızın yaşı 50.

Hastamızın konuşmalara gözünü açmadan kıpırdatarak tepki verdiğini, bazen de bizi duyuyorsan bir belirti ver denildiğinde kasılarak sanki kalkmak ister gibi olduğunu görüyoruz. Ancak doktorlar bunun normal refleks mi yoksa size verdiği refleks mi bu bilinmiyor diyor. Ayrıca ağrılı uyandırmalarda gözünü tamamen açtığını alanya’daki hastanedeki doktorun yazdığı epikriz raporundan okudum.

detailer rumuzlu arkadaşımızın yazısını okuyunca çok umutlandım. Bu arada doktorların söylemlerinden, bacanağım çok etkilenmiş ve uyanmayacak diye çok karamsar. Izni olmadan detailer rumuzlu arkadaşımızın yazdıklarının çıktısını aldım ve bacanağıma götürüyorum. Umarım işe yarar umutlarımız tekrar yeşerir.
    Ayrıca ceto ve mimarburcu ve bilal öksüz rumuzlu arkadaşlarımızın hastaları da inşallah uyanmış ve normal yaşatılarına dönmüşlerdir. Durumları hakkında ister mail yolu ile ister telefon ile isterse site aracılığı ile bilgi verirlerse sevinirim.

Ayrıca bacanağımın karamsarlıktan kurtulup, çocuklarına da ümit vermesi açısından detailer rumuzlu arkadaşımızla keşke görüşme imkanımız olsa dileği ile… tüm hastalarımıza allahtan sağlık, yakınlarına sabır dilerim.
    Mail : ykinternetcafe@hotmail.com
    Tel. : 0505 401 96 17
    hasan yıldızkaya

bu bilgileri yazdım ama inşallah site yönetimi açısından bir sakıncası yoktur.

HgRoyal

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun.

Bende istanbul'da yaşıyorum babaannem (72 yaşında) bundan yaklaşık 2,5 hafta önce pazar akşamı gittiği bir düğünde kalp krizi geçirip devlet hastanesine kaldırıldı. Hastaneye ulaştırdıklarında kalbi durmuştu ve beyni oksijensiz kalmıştı. Orada yaklaşık 25 dakika kalp masajından sonra kalbi tekrar çalıştı ve yeterli ekipman olmadığı için özel bir hastaneye sevk edildi. İlk 1 hafta neredeyse hiç tepki vermedi ve doktorlar herşeye hazırlıklı olmamızı söylediler ve neredeyse hiç umut olmadığını söylediler. Birinci haftanın sonunda ufak ufak tepkiler vermeye başladı. Önce gözleriyle takip etti sonra elini ayağını oynatmaya başladı. Güzel tepkiler almaya devam ediyoruz inşallah daha da iyi olacak. Şimdi burada şöyle bir sıkıntı yaşıyoruz. Hastane bize hastanın artık yoğun bakım hastası olmadığını ve servise almamız gerektiğini söylüyor ama bunu içinde günlük çok ciddi bir rakam istiyorlar. Devlet hastanelerine soruyoruz onlarda yerimiz yok diyor. Bu anlamda önerileriniz varsa ne yapabileceğimize dair çok sevinirim. (bu arada babaannemin boğazında aspirasyon deliği var ve beslenme burundan yapılıyor.)

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye