+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Kalça çıkığı sonrasında protez ameliyatı olan arkadaşlar tecrübeleriniz..?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

NUNUŞKA Kalça çıkığı sonrasında protez ameliyatı olan arkadaşlar tecrübeleriniz..?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Sağlıklı günler diliyorum öncelikle herkeseeee. We protez ameliyatı olan arkadaşlar bikaç soru sormak istiyorum. Kararsızlık aşaması da sanki ameliyat sonrası kadar zor .. Bilememek!

1- hareketleriniz de herhangi bir sıkıntı yokmu? ( çömelmek yok
    sanıyorum )

2-ne kadar yol yürüyebiliyorsunuz ? We ağrı o lmuyor mu?

3-wücutta yapay bir parça bulunması düşüncesi rahatsız ediyor mu?

4-sabahları we ya uzun oturmalar sonrası tutukluk ortadan kalkıyor mu?

5-iyileşme süresinden sonra hayat boyu dikkat edilecek neler war?

Tabii ki araştırdım, bir yığın yazı okudum bunlarla ilgili . Kişiye göre değişeceğinin de farkındayım.. Yine de farklı da olsa yaşayanlardan bunları duymak faydalı olacaktır diye düşünüyorum.. şimdiden teşekkürler.

FATOS

Ben hem diz hem kalça protezi oldum bir yıl içerisinde sadece kalça çıkığından dolayı olacaksanız bu ameliyatı bence olun. Benim kalça çıkığına bağlıydı sorunlarım ama biraz farklılıklarım vardı. Sorunumu çözmek değildi de benimkisi ağrıları dindirmekti aslında. çünki bu ameliyatlar benim sorunuma yeterli değildi. Ancak sadece kalça çıkığından doğan bir rahatsızlığı gidermekse amacınız ben tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

NUNUŞKA

Sewgili fatoş cum benden de sana geçmiş olsun. Sorununun kalça çıkığına bağlı olduğunu yazmışsın we biraz farkılıklar olduğunu.. Mesela dizini bozan da acaba kalçadaki sorunmuydu?

Elbette rahatsızlığım geçsin istiyorum da tawsiyeden ziyade aydınlanmak istiyorum bu ameliyatla ilgili.. Ben de dizle ilgili bi durum yok henüz , ama oladabilir ilerde . Ağrıların yok olduysa sorun büyük ölçüde yok olmuş sayılır. Sıkma canını

ama ben hala sorularıma cewap bekliyorum...!

A_GEYiK

Kalça çıkığı değil, başka bir rahatsızlıktan ötürü sol kalçama total kalça protezi takıldı. Bana sorarsanız ağrınız yok ise, ya da az ise, yaşam kalitenizi fazla etkilemiyorsa protezi düşünmeyin derim. Ben ağrılarım daynılmayacak dereceye geldiği için bu ameliytı oldum.

Detaylı bilgiyi ekteki linkte bulabilirsiniz.

http://www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=24973

fikretkaradeniz

Arkadaşlar kalça protezine engelli raporu veriliyor mu?

FATOS

öncelikle kalça protezine rapor veriliyormu bilmiyorum. Sonra gerçekten dayanılmaz ağrılarınız yok ise gerçekten bende olmayın derim. Ama eğer yaşam kaliteniz düşmüz günlük hayatta sorunlarınız çoğalmışsa olmanız da da fayda var bence. Benim dizimdeki sorun bambaşkaydı. Ama normal olup sadece dizleri ağrıyan yada romatizma kireçlenme gibi şikayetlere ağrılara bağlı diz yapısı normal irisi için diz protezlerinin çok kullanışlı olduğunu gördüm.

Ancak ben çocukken olduğun yanlış kalça çıkığı operasyonuna bağlı olarak dizimde bükülmeme kaslarda yapışma ve eğrilik sözkonusu idi. Diz kapağımdaki sıvı kalmamış kemiklerde deformasyon ve sivrilmeler vardı ve bana ağrı veriyor yürüyemez hale gelmiştim. Kasların 32 yıl gibi uzun bir süre yapışmışlığı vardı öncelikle o kasları açtılar daha sonra eğrilik olan dizimi kırıp kısmen de dondurup protezi taktılar. Eskisi gibi yine bükemiyorum ama çok çokta memmun değilim. Amacım bükmek değildi ağrılarımdı. Ama yinede eski yapısına vücudum çok alıştığından bu yeni düzen beni yoruyor biraz belki zamanla alışırım ancak kalça protezimde bir sorunum yok oldukça memmunum .

Ilerde dizinizdeki ağrılara bağlı olarak diz protezi olmanız gerekir ise, benimki gibi eğrilik kaslarda yapışma vs şeyler sözkonusu değilse rahatlamanız açısından olun derim son hadde gelindiğinde.

çünki komşumu 80 yaşında ve diz protezi oldu 15 günde ayağa kalktı ve oldukçada rahat. Ama ben onun yarı yaşında olmama rağmen sorunlarımız çok çok farklıydı ben henüz rahatlayamadım. Kısacası sorunun niteliğine bağlı bu durum bende.

NUNUŞKA Protez..

Fatoscum umuyorum çok daha iyi olacaksın zaman içinde..
    Demişsin ki ağrıların dayanılmaz değil ise olma yaşam kaliten düştü ise olmanda fayda war..
    .ağrılara dayanıldığı zaman da hayat kalitesi düşüyor. Zaten dayanılmaz olduğunda muhtemelen irdelemiycem gidecem olacam.. Amma proteze geç başwurmak adına hem pasif bi hayatı ( yaşım 41 20 yıl sorun olmayacaksa 60 ımda pasif olmak daha mantıklı) hemde belimi dizimi bozabilme riskini göze almaya değer mi?? Işte bu noktada protezle yaşamın ayrıntılarını bilmek istedim ben.. Biliyorum riskleri war, biliyorum kişiye göre değişken .. Farklı insanlar farklı deneyimlerini yazar ise bu yine dediğim gibi tawsiye şeklinden ziyade somut örnekler olur ise daha çok fikir sahibi oluruz bu konuda.. Ayrıca a_geyik arkadaşa teşekkürler werdiğin lınk te biraz daha detay bulabildim.. Ben sanıyorum epeyce daha idare edebilirim , ama idare etmeli miyim
    protez li arkadaşalarrrrrrrr.. Heyyyyyyyy!! Et yada etme demeyin bana.. Bana deyin ki şu kadar yürüyom , şu kadar ağrım war, bu nu yapamıyom, şunları rahat yapıyom filan gibi
    gewşeme riski ürkütücü bu arada .. Neyse ya çok yazdım hoşa kalın hepinizz

karyeb2

sevgili nunuska protezden sonra bellı baslı kısıtlamar var kosmayacaksınız bagdas kurup oturmak vardırya onu yapmayacaksınız hoplamayacaksınız kilo almayacaksınız comelmeyeceksınız

NUNUŞKA

Teşekkürler karyeb.. Bağdaş zaten kuramıyorum, hoplayıp zıplayabiliyorum gerçi.. Ben adresinizi ekledim. Dr unuzun adını alırsam bir görüneyim..

güloş

merhaba ben 2 ay önce kalça protez ameliyatı oldum şimdilik memnunum
    ağrılardan kurtuldum
    ben de kısalıkta vardı onuda çözdü doktorum allahın izniyle
    karaverince doktorunuzu iyi araştırın ben doktora karar vermek için doktorun ameliyat ettiği hastaları kontrol ettim herkez memnundu en başta teyzem 10 ay önce oldu aynı ameliyatı onun sorunu ikisindede vardı birini oldu şimdi öbüründende olacak yani demem oki ben memnunum allah dahada iyi edecek inşallah inanıyorum ben bana sorarsan ol derim

Üye
    Gerçek Adı
    Ahmet Haşim Solak
    Son Giriş
    02.06-2012
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    bursa

ahmethaşim

Sevgili arkadaşlar ;benim yaşım altmış... Kalçamdaki ağrılar dayanılmaz derecede artmıştı .ben bursa gemlikte oturmaktayım araştırdım prof dr ömer faruk bilgen hocaya yönlendrildim 23/12/2011 tarihinde sağ kalçaya protez takıldı. Ameliyatımı yapan ömer hocaya ve yardımcıları müren hoca ile birlikte kürşat hocaya ve ayrıca özel medikabil hastahane personeline teşekkür ederim. Uan en ufak bir şikayetim yok çok rahatım herkese tavsiye ederim.

kazazede

fikretkaradeniz;
    çift kalça protezine % 54 aldım

behiyee

merhaba güloş hanım. profilinizde istanbulda oturduğunuz yazıyor. acaba hangi hastanede ve hangi doktorda ameliyat olduğunuzu öğrenmem mümkünmü. şimdiden teşekkür ederim

ensar_yasar

ben 25 gün önce sol kalça protezi yaptırdım şimdi tek değnekle yavaş yavaş yürüyorum ev içinde değneksiz yürüyorum ama aklıma takılan bir soru var henüz kalçami kirami yorum daha önce bu ameliyati olanlar ameliyattan sonra me kadar süre sonra kalça eklemini hareket ettirmeye başladılar öyleki kendim eklenip kiramiyorum başlarının yardımıyla yapmaya çalışsam bile kırilmi yor sanki dondurulmuş gibi bu durum normalmi

bu arada benim kalçam çocukken geçirdiğim iki ameliyattan sonra dümdüz kalmıştı yani eklem hiç yoktu ve hiç hareket yoktu

renkly

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    ensar yasar arkadasımgecmıs olsun..uzun arastırmalar sonucu bende kalca cıkıgından amelıyat oldumsonunda..cıft taraflı cıkık ama doktorum sımdı sag kalcama protez taktı 2 ay sonrada sol kalcama takacak..bende amelıyat olalı tam bugun 29 gun oldu..zor olsada ben kalcamı bukebılıyorum doktorumverdıgı egzersızlerle..ılk ıkı hafta bende zor kırıyordum ama sımdı yavas yavas bukuluyo yattıgım yerden dız kapagımı bukerek kalcamıda bukuyorum senınde yapman lazım konturole gıdınce mutlaka dıle getır bunu doktoruna..ayrıca egzersız yapmayı ıhmal etme...

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye