+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon
Toplam 44 mesajın 1-15 arasındakiler
Boyun fıtığı ameliyatı olan var mı? Tecrübelerinizi paylaşır mısınız?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

A_GEYiK Boyun fıtığı ameliyatı olan var mı? Tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    10 Gün önce boyun fıtığı ameliyatı oldum. Boyun fıtığı ameliyatı olanlar ameliyat sonrası tecrübelerini yazabilirler mi?

Halit_54

gecmis olsun kardeSim .bende o ameliyatı oldum dikkat et fazla boynunu assagıda tutma ..hele pcde dikkatli ol!! pc ekranı yüzünnü karsısında olsun... fazla pcde durma

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

A_GEYiK

Çene destekli boyunluk kullanıyorum zaten. Benim merak ettiğim şu: Ameliyat öncesi var olan o dayanılmaz omuz ve kol ağrısı geçti. Ama ara sıra az miktar da olsa bir ağrı giriyor, 10-20 dakika sürüp geçiyo. Bir de sabah uyandığımda yataktan kalkarken bu ağrı boyunda oluyor. Böyle anlarda acaba yine mi başlayacak diyorum. Bel fıtığı ameliyatlarında bu gibi ağrıların ameliyattan sonra 3-4 ay kadar sürdüğünü duymuştum. Boyun fıtığında da böyle mi?

OturanBoğa

Geçmiş olsun.

Konuya dair tecrübesi olan arkadaşlarımız yazabilir mi lütfen..
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

A_GEYiK

Teşekürler patron. Tecrübesi olan yok gakiba, en iyisi ben kendi tecrübelerimi en başından yazayım, ne de olsa bir ay kadar bir süreyi devirdim şimdilik.

Şubat ayının sonları gibi durup dururken boynum tutuldu. Basit bir boyun tutulması gibi.. Yanlış hatırlamıyorsam boynumu sola çeviremiyordum. Çok rahatsız edici bir durum değildi. Bir kaç gün sonra sağ omzuma indi ağrı, boynum normaldi. Ağrı kesiciler, masaj ve termofor uygulayınca biraz rahatlatıyordu. Bir kaç gün sonra sağ kolum ağrımaya başladı, biraz da uyuşma oluyordu kolda. Ağrı git gide arttı, ağrı kesiciler de etki etmemeye başladı. Bir gün çok şiddetli kol ve omuz ağrısı çektim. (Hemen, hemen her ağrıyı çekmiş biri olarak, ben böyle bir ağrıyı bacağım parçalı kırıldığında kısa bir süreliğine çekmiştim. Şunu söyleyebilirim: Avasküler Nekroz ağrısı, ameliyatlar sonrası çekilen ameliyat ağrıları ve böbrek ağrısı halt etmişti bu ağrının yanında...)

Hemen hastaneye acile gittim. Ortopedi doktoruma muayene oldum. Ağrı çok şiddetli olduğundan ve normal ağrı kesiciler etki etmediğinden morfin yapıldı. Morfin bile "Bana mısın?" demedi. Evde kullanmam için de yeşil reçeteli bir ağrı kesici verildi. O gün ağrım baya hafiflemişti. Yalnız ilaçların etkisi geçtiğinde ağrı yine aynı şiddetle başlıyordu.

Bu esnada yemek masasında bile 10 dakikadan fazla oturamıyordum. Kafam öne eğik şekilde durabiliyordum, düz bir şekilde yatamıyordum. Neredeyse oturmaya yakın bir pozisyonda uyuyabiliyordum. Sağ kolumu çok zor kullanabiliyordum.

Bir hafta sonra kontrole gittiğimde nöroloji doktoruna yönlendirildim. Muayeneden sonra boyun fıtığı şüphesiyle aynı gün fizik tedavi doktoruna yönlendirildim. Boyun ve omurga filmi çekildi. (Bu arada omurgamda da eğrilik tesbit edildi.) Filmler sonucunda teşhis boyun fıtığıydı. Fizik tedavi ile iyileşebilecek olup olmadığına beyin cerrahisinin karar vermesi gerekiyormuş. Bir hafta kadar verilen ilaçları kullanıp bir düzelme olmazsa beyin cerrahisine görünecekmişim. Hergün kas gevşetici ve ağrı kesici iğne oldum. İğneler ağrıyı hafifletiyordu, etkisi geçtiğinde ağrı yine başlıyordu.

Beyin cerrahisine gittiğimde Mr istendi. Mr sonucunda ameliyat olmam gerekiyordu. Ameliyata karar vermemdeki cevabın sorusu şuydu: Ben bu ağrıyla hayatımı sürdürebilir miyim?

26 Mart 2011'de ameliyat oldum. 2 saat sürmüş. Başarılı bir operasyon olmuş. Ameliyattan çıktığımda çene destekli boyunluk takılıydı. Biraz ameliyat acısı ve ağrısı çektim. Bir gece hastanede yattım. Ertesi gün kolumdaki ve omuzumdaki ağrı geçmişti. 20 gün boyunca boyunluk takılı kaldı. Arada bir çok az ağrı oluyordu ki bu normalmiş. Kontrolde boyun filmi çekildi, her şey normaldi. Boyunluğu çıkardıktan sonra daha da rahatladım. Bugün itibarıyla 1 ay oldu ameliyat olalı, gayet iyiyim. Arada bir çok az da olsa "Eskiden ben buradaydım." der gibi yokluyor. Sanırım bu durum biraz daha sürecek. Ameliyattan son derece memnunum çünkü o ağrılar dayanılacak gibi değildi.

Bu vesileyle doktorum Sedat Dalbayrak'a teşekkür ediyorum. Beyin cerrahisi alanında doktorumu herkese tavsiye ediyorum.

kurmay

syringomyeli ameliyatı oldum...c 3 t 8 motorları sakat benim...fizik tedavi olmazsam sürekli durumum tehlike...stres yapmayın vücudunuza bebeğe bakar gibi bakarak yaşayın...iki eli birbirine yapıştırın...başın sağ sol ön arkasına dayayın ve bastırın her defasında 5 saniye tutun...anında ağrı geçcek...bunu sürekli yapın...internette doktorların videoları var izleyin onları kesin eyvallah

A_GEYiK

Bahsettiğiniz egzersizler aşağıdaki filmdeki 55. saniyeden sonra gösterilen hareketler. Onları yapabilmek için kafanızın düz bir şekilde durması gerekmektedir. Ben ameliyattan önce, fıtık başladığından itibaren kafamı düz şekilde hiç tutamıyordum. Ameliyattan sonra bana da doktorum bu egzersizleri verdi. Gerçekten de rahatlatıcı hareketler.

Boyun ağrısı olanlar ne tür egzersizlerle rahatlayabilir? - UZMANTV

OturanBoğa

Konuya dair tecrübesi olan arkadaşımız varsa ve bilgilerini paylaşırsa seviniriz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

aferits

2 kez bel fıtığı ameliyatı geçirmiş 3.sünüde olmamak için uğraşan biri olarak.
    Ameliyat sonrası birtakım ağrılar olabiliyor. Zira hasar görmüş sinirlerin iyileşmesi uzun sürüyormuş.(benim dr. umun dediğine gör 3 günde 1 mm iyileşme olurmuş)
    A.Geyik büyük geçmiş olsun, tekrar etme riski olan rahatsızlıklar sınıfına giriyor fıtıklar.

güler sönmez

mrb arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun diyorum bende boyun fıtığı amelyatı oldum boynuma platin takıldı ama şimdi çok iyiyim ama çok zor bir amalyet 3 ay çok zor bir dönem olur ağrılar 1 yıla yakın sürebilir iyleşme süresi yavaş yavaş oluyor 1 yıldan sonra çok iyi oldum her işide yapıyorum aama dikkat edilmesi gerekiyor tabi bazen platin bölgesinde sızlamalar ve ağrılar oluyor eğer çok masabaşında veya çalışmışsan ama çalışmaz dinlenirsen geçiyor ...sorularınıza yanıt verebilirim ...k.i.b

doğanay soru

Arkadaşlar bende 26.09.2012 günü yani bundan 4 gün önce boyun fıtığı ameliyatı oldum, A_GEYİK arkadaşımın yazdığı şekilde ağrılar sol kol omuz başımda şiddetli ve aşağı bileğime doğru yayılıyordu, parmaklarımda uyuşma ve kolumda da güç kaybı vardı. kolumdaki ağrılar hayatımda yaşadığım ve karşılaştığım en şiddetli ağrı idi. şimdi ise ameliyat olalı 4 gün oldu ancak bahsettiğim ağrıların aynısı ve aynı yerlerde fakat ameliyat öncesinden biraz daha hafifidir. Yani ağrılar devam ediyor aldığım ilaçların etkisi ile bir süre hafiflese de tekrar artıyor, ameliyat öncesinde olduğu gibi yerlerde süründürecek kadar değil ancak yinede uyutmayacak kadar var. bu durum normal midir? bu ağrılar ne kadar daha devam eder? cerrahi bir sıkıntı olabilir mi? tecrübelerinizle yardımcı olursanız sevinirim.

A_GEYiK

Ameliyatınız henüz çok yeni sayılır, 1 ay (Hatta bir-iki ay da olabilir.) gibi bir süre geçmesi gerekir ağrılardan tamamen kurtılmak için, arada bir ağrıların yoklaması normaldir. Doktorunuzun 15. ya da 21. günde kontrole çağırmış olması lazım.

kemal ilban

31.10.2012 sabahı boynumda bir ağrıyla uyandım günüm berbat geçti çalışmak zorunda oldumdan kendime işkence ettim resmen o gece ağrıdan öldüm
    2. gün: sol koluma kadar ağrı indi dirseğinden yukarı sanki biri cekiçle vuruyordu akşama parmaklarım uyuşmaya başaladı. gece artık dayanılmazdı ağrının nerde oldunu bulamıyor dum
    3. gün: marmaris devlet has. gititim beyin cerrahiden mr istendi...işkence gibi bir gece daha geçti yazılan ağrı kesicilein bir faydası olmadı..
    4.gün mr sonucu 4.omurda ftıtk cıktı doktor ameliyat dedi...
    şimdi ne yapacağımı karakara düşünüyom..

semiha sd

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    geçmiş olsun.bende 19 gün cektim bu acıyı ameliyat olmaya korkmuştum bu kadar kolay olduğunu bilsem ilk günden olurdum ameliyat olduğum gün acılarım dindi. ameliyat olmanı tavsiye ederim 5 ay oldu olalı şimdi cok iyiyim her işimi yapıyorum

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye