Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Erhan73 Avatarı

Son Giriş
    14.11-2009
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    TORONTO
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kulak, Burun, Boğaz (KBB) Uzmanı Prof.Dr.Çağlar BATMAN'ın hastasi olan arkadaslar var mi aranizd?a su an kullanmakta oldugu yeni ameliyatlar hakkinda bilgi almak istiyorum... yardimlariniz bekliyorum

Üye
    serifee Avatarı

Son Giriş
    21.09-2009
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu doktoru ilk defa duydum sayende...çok yetenekli gördüğüm kadarıyla,inşallah bi çok hastalara şifaya vesile olur..umarım banada)

Tıbbi Spesifik Alan :
    Kulak Hastalıkları
    -İşitme kayıplarının tıbbi ve cerrahi tedavisi
    -Orta kulak hastalıkları tıbbi ve cerrahi tedavisi
    -İç kulak hastalıklarının tıbbi ve cerrahi tedavisi
    -Yüz felçlerinin tedavisi
    Burun astalıkları
    -Burun tıkanıklıkları
    -Sinüzitlerin tıbbi ve cerrahi tedavisi
    -Allerjik nedenli burun problemleri
    Ağız ve Boğaz Hastalıkları
    -Bademcik ve genizeti problemleri
    -Horlama ve solunum bozuklukları
    -Ağız ve boğaz bölgesindeki problemler
    -Tükrük bezi hastalıkları
    Larenks(gırtlak) Hastalıkları
    -Ses kısıklıkları
    -Nodüller
    -Tümörler
    Boyun Hastalıkları ve Kitleleri
    Burun Yüz ve Çene kırıklarının Tedavisi
    Ulaşım :
    Bağdat Cad. 103/4 Kızıltoprak/İSTANBUL
    Tel : (0216) 348 36 00
    Fax : (0216) 348 50 25
    Gsm : (0532) 376 86 15
    E-mail : caglarbatman@hotmail.com

Üye
    serifee Avatarı

Son Giriş
    21.09-2009
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu ameliyat 7-8 bin euro civarı...servetiniz varsa okuyun.

• İzmir'de İlk Biyonik Kulak Ameliyatı Gerçekleştirildi

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, halk arasında biyonik kulak olarak bilinen koklear implant ameliyatlarına başlandı.

Prof. Dr. O. Gazi Yiğitbaşı ve Opr. Dr. Gül Caner tarafından doğuştan işitme engelli 4 yaşındaki Ertan Gencer ile 6 yıl önce 19 Mayıs gösterilerinde kule hareketi sırasında yüksekten düşerek işitme yetisini kaybeden 19 yaşındaki Ramazan Süngü'ye koklear implantasyon ameliyatı uygulandı. Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. O. Gazi Yiğitbaşı, biyonik kulak olarak bilinen koklear implantın ileri derecede işitme kaybı olan hastaların işitmesini sağlayan bir cihaz olduğunu belirterek, "İşitme cihazı yalnızca dışarıdan gelen sesleri yükselterek kulağa verir. Ancak koklear implant kulağın hasarlı, iş görmeyen bölümlerini geçerek doğrudan işitme sinirini uyarır ve böylece çok ileri işitme kayıplı ya da işitmesini tamamen kaybetmiş kişilerin sesleri algılamasını sağlar. Cihaz ameliyatla iç kulağa yerleştirilen elektronik bir parça ve ameliyattan yaklaşık bir ay sonra kulak arkasına takılarak kullanılmaya başlanan dış parçadan oluşur. Koklear implant yalnızca işitme cihazından hemen hiç yarar göremeyen hastalar için uygundur. Bu nedenle ameliyattan yarar görecek hastanın belirlenmesi çok önemlidir ve özenli bir araştırma gerekir" dedi.
      İçeriğin Tamamını Okumak İçin Siteye Üye Olmalısınız...
      (Bu yazı 2281 defa okundu) Bölüm : Engelliler Haber // Türkiye Engelli Haberleri

Yayınlama yeri : Engelliler Haber, Türkiye Engelli Haberleri

Üye
    chelseam Avatarı

Son Giriş
    14.09-2014
    Saat
    16:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR PROF. DR. ÇAĞLAR BATMANI ÇOK İYİ TRANIRIM MUAYENEHANESİNE GİTTİM 200 YTL MUAYENE ÜCRETİ VERDİM VE MUAYENE OLDUM BENDEN İŞİTME TESTİNİ İSTEDİ,İŞİTME TESTİDE 150 TL VERDİM ÇOK İYİ BİR DOKTOR OLDUĞUNU DUYMUŞTUM.BENİM SAĞ KULAĞIMDA %50 DB. SOL KULAĞIMDA %90 DB. İŞİTME KAYBI VAR.FAKAT DR ÇAĞLAR BATMAN SENİN KULAĞININ AMELİYATINI YAPARIM TAMAMMEN DÜZELMEZ AMA BİRAZ DAHA İYİ DUYARSIN DEDİ . O KADAR ÇOK GERÇEKÇİKİ İSTERSEN AMELİYAT OLURSUN İSTESEN OLMAZSIN O SANA KALMIŞ BİR ŞEY ZATEN % 100 DÜZELECEĞİNİ BİLSE BİLE SANA GARANTİ VERMEZ VE HİÇ BİR DOKTORDA BU RİSKİ GÖZE ALMAZ ÇOK CESARETLİ BİR DOCTOR AMA BEN AMELİYAT OLMAYA KARAR VERDİM FAKAT İŞİN KÖTÜ TARAFI ÇAĞLAR BATMAN HASTANELERDE ÇALIŞMIYOR 4 SENE ÖNCEYDİ.ŞİMDİ BİLMİYORUM . AMELİYAT MASRAFI NE KADar dedim 4,5 milyar istedi benden,, benim o kadar nakitim omadığı için ameliyat olamadım. yani arkadaşım paran varsa hemen git görüş tavsiye ederim param olduğunda sağır olacağımı bilsem, prof. dr.çağlar batmana ameliyat olurum............ sevgiler saygılar hocam çok büyüksün.................

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

50 90 desibel duyan birine hicbir doktor koklear implant onermez
    koklear implant arkadasin deyimiyle dortbucuk milyarla olucak bisi diil
    sadece doktor beyimiz devlette calismadigi icin alicagi bicak parasidir
    eger devlette calisiyorsa bicak parasi
    arkadas kasiniyo
    50 deil 90desibel tek kulak bile duyan biri olan isitmesiyle mutlu olmali

Üye
    mute Avatarı

Son Giriş
    12.04-2009
    Saat
    02:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

erhan 73 cevap ben ogluma kokler impilat yaptırdım ve çok memnunum doktorumuzda çaglar beydi abartmadan iyi bir doktor tavsiye ederim

şerifeye cevap 7 8 euro ya gerek yok ssk 2007 deki ameliyatın masraflarını karşıladı sadece bize 2 bin tl masraf çıktı

Üye
    merve merve Avatarı

Son Giriş
    03.07-2009
    Saat
    18:57
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben işitme cihazı kullanıyorum dijital kulak arkası siemens tv dan seri olarak konuşulanları ayırt edemiyorum duyuyorum ama anlayamıyorum işitme kaybım orta derecede %58 %55 iki kulaktada Sensörinöral işitme kaybım var liseyi bitirdim yüksek okula gidecem okulda zorlanıyordum ders dinlerken ortaya söylenen şeyleri hiç anlayamıyordum şimdi yüksek okuldada zorluk çekeceğimi düşünüyorum söylenen şeyleri farklı anlıyorum bir kaç kere soruyorum ''öylemi dedi ''diye benim için ameliyatlı çözüm varmı yada daha net duymamı sağlayan kulak içi cihaz varmı varsa markalarını veya kullananlar için görüşlerinizi alabilirmiyim önem rica olunur şimdiden teşşekkürler.

Üye
    canan3535 Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    06.05-2016
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merve merhba ben özel bir hastanede odyometrist olarak çalışıyorum.sensörinöral tip işitme kaybın varsa genellikle bunun tedavisi sadeceişitme cihazıdır. Eğer işitme cihazı alırsan sana tavsiyem otıcon al.dijital , üç programlı,çift mikrofonlu ve çift hopörlorlu cihaz tercih et.anlaman ve ayırtetmen zamanla düzelir.

Üye
    demeter Avatarı

Gerçek Adı
    saliha adalan
    Son Giriş
    10.03-2011
    Saat
    13:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 2000 yılında Çağlar Batman ve Fikri Can Arıbal tarafından ameliyat edildim.Süper bir doktor ve İyi bir insan tabi Fikri beyde Hiç düşünmeyin ameliyat ol dediyse olun.

Üye
    ulassavas Avatarı

Son Giriş
    01.10-2011
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İStanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Ben Devlet Memuruyum
    Çağlar Batman 'a gidip muayene oldum Muayene ücreti 250 tl Ödedim Kendilerine Devlet memuru olduğumuda söyledim. O gune kadar yaptırdığım bütün testleri dosyalamıstım onlarıda götürdüm. Benden 2 Test yaptırmamı istedi. ( 1 tanesi kulakta kirec testi Diğerini hatılamadım) Bunun için beni Sanomede Yönlendirdi. Şükrü Saraçoğlu Stadının yakınında burası. Testler için benden 1.170 Tl (eski hesap bir milyar yüz yetmiş milyon) istediler. Yaptırmadım dısarı cıktım.
    Eski doktorumu aradım bana o testleri ben 1 ay önce yapmısttım elindeki dosyada var doktora göstermedinmi dedi. Ve bu testlerin gecerliliğinin en az 1 yıl sürdüğünü söyledi. Dosyayı inceledim dosyada vardı. Ve bu testlerin Devlet hastanesınde veya anlaşmalı ozel hastanede Devlet memuruna 80 tl ye Sigortasız bir hastaya ise en fazla 400-450 Tl ye malolacağını söyledi) ÇağlarBatman'a gidip durumu izah ettim cevap bile veremedi.
    1 daha değil muayeneye kapısının önünden bile gecmem ben Çağlar Batman'ın

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

adam devletin imkanlarini kullanip meshur olmus bundan kelli ne yapsa yeridir
    bal tutan parmagini yaladiktan baska iste bole yandaslarinada peskes cekermis helal SUT emmediyse

Üye
    hakanaca Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan CANTÜRK
    Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Nihat AKÇAYÖZ KBB uzaman hekim istediğinizi sora bilrisiniz gerçek bir doktor dur bu kıyağımı unutmayın 20 yıl önce hayatımı iki kez kurtardı şimdi emekli oldu ve özel hastane ye geçti

Akay Hastanesi Web Portal v2 | Doktorlarmz Detay

Nihat AKÇAYÖZ

nakcayoz@hotmail.com

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

serifee;

İzmirde ilk amaliyat Tepecik hastanesinde yapılmadı....Bozyaka ssk hastanesinde yapılmaya başlandı...dr Gül hanımda ordaydı ..daha sonra tepeciğe geçti....kendisi benim 11 yılık doktorum...çok iyi bir insandır....Dr olarakta çok çaba gösterir....amaliyatımı yapmadı ama bulundu ve daha sonra mütfiş bir desteğini dördüm...proğramlarımı kendisi yaptı...çok sağolsun çok uğraştı...eletrotlar gerekli yerlerde olmadığı için herkese uygulanan proğramlar bana uymadı...yüzüme ve gözümde çarpmalar oluştuğu için yeni proğramlar hazırlamak zorunda kaldı....11 yıl boyunca ssk olarak yanına gittim ve bir dönem ssk da olmadı halde yine benle ilgilendi ve hiç bir zaman bir ücret talebi olmadı...yani hiç para ödemedim kendisine.....ve tüm telefonalrını verdi...ne zaman bir sıkıntın olursa ara yada msj at...ben çok faydasını gördüm....çok sağolsun..böyle doktorlarında olabileceiğini görmek bana o dönem çok iyi geldi....çünkü hastanede doktorlar hasta avına çıkıyor...kart dağıtırıyorlar..

Ve şu an tek pişmanlığım amaliyatımın Gül hanım tarafından yapılmaması..o dönem yapmıyordu daha uzmanlaşmamıştı..bekleseydim belkide şu an daha iyi duyor olabilirdim....

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

seher35 madem o kadar ilgili bir doktor bulmussun yillarin tanisikligida var ameliyatinin kusurlarinida biliyor
    bu gul hanim yanlisi duzeltemiyormu
    tekrardan ameliyatla elektrodlari dogru yerlere taksa sende ole elekrik capmalari ile agzin yuzun carpilmadan birde ustelik daha guzel bir duyma kazanirsin

artik devletin universite hastanelerindeki profesorlere tam gun diye uyguladigi uygulamalar yuzunden hepimiz hazir olalalim boyle doktor uckagitlarina
    isini dogru duzgun yapaninada yaptiramiyacagiz boyle koklear implant gibi nazik ameliyatlari
    hocalardan kagit uzerinde ders goren asistanlarin yanlis ameliyatlarina hazir olalim

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Shukefe ..tekrar amaliyat olmak istemiyorum...ameliyat sonrası yaşananlara tekarar katlanmak zor geliyor...baş dönmeleri...denge bozuklukları bunları hayatımda istemiyorum....bir 5 yıl önce düşünebiliridim belki ama şimdi istedimiyorum....belkide artık alıştığım ve kabullendiğim için...yeni bir cihaz yada yeni tedavi şekli olursa evet derim....bu cihaz için sonucun ne olacağınıda bilemiyorum...amaliyat olmam....

Sayfa 1 / 2 12 SonSon