alisveris.engelliler.biz | Tekerlekli sandalye, akülü sandalye, çocuk ürünleri vb. tüm şey Engelliler.Biz alışveriş sitemizde
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Yağ bezeleri tehlikeli midir?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

S&S Yağ bezeleri tehlikeli midir?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Merhabalar.
    Bu konu engelilerle fazla bir alakası olmasada,ben iğnede sizlerle paylaşmak istedim.
    Benim vücudumda irili ufaklı bir sürü yağ bezesi oluştu.
    Sizce yağ bezeleri tehlikeli midir,ileride kansere dönüşebilirlermi vs.
    Bilgisi olan arkadaşlar lütfen burada paylaşabilirmisiniz.
    Bu arada ilk paylaşımı ben yapayım ,aneanemde aynı şekilde bir sürü vardı ve 95 yaşına kadar yaşadı.
    Ben şöyle bir teori ürettim ,Yağ bezesi olanlar çok yaşıyor, nedeni ise şöyle açıklıyorum,
    damarlar kötü kolestrolden tıkanmıyor .
    beni düşüncem fazla yağ veya şöyle deyem damarları tıkayacak yağ ,yağ bezelerinde depolanıyor.

neoplis

kardeş bu bezeler, vücudun her yerinde var mı? ve bazılarının büyüklügü ceviz kadar oluyor mu

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

Baben

Şurada şöyle diyor:
    Yağ bezesi nedir?
    Genellikle deri ile kas dokusu arasında bulunan yavaş büyüyen yağ hücrelerinden yoğun doku ile oluşmuş olan kitlelerdir, her yaşda ortaya çıkabilirler ancak genellikle 20-40 yaşları arasında sık görülür. Oluşum nedeni tam olarak bilinmemektedir ancak, ailesel ve genetiksel faktörleri suçlayanlar vardır. Yağ Bezesi kötü huylu bir kitle değildir ve genellikle kişiye zararsızdır. Sıklıkla kollarda, gövdede, sıtta, bacakta boyunda ve kalçada bulunur. Bu yumuşak doku yumrusu aslında vücudun bir çok yerinde oluşabilir.

“Lipom(Yağ Bezesi) tanısı sıklıkla klinik muayene ile konur. Eğer yerleşim yeri farklı ise veya şüphelenilen klinik bir durum var ise ultrasonografi, tomografi, iğne ile biyopsi veya cerrahi biyopsi yaptırılabilir.” olarak vurgulayan uzmanlar lipom tedavisi için şunları belirtiyorlar:

“Tedavi genellikle gerekli değildir. Ancak lipom istenmeyen bir yerleşim yerinde ise ve basıya bağlı sıkıntı oluşturuyorsa, ağrılı ise, hızla büyüyorsa veya hastada kozmetik sorunlar yaratıyorsa cerrahi olarak çıkarılmalıdır."

YAĞ BEZELERİNE KARŞI EVDE UYGULAYABİLECEĞİNİZ BİR FORMÜL:

Yüzümde birden fazlaca ufak yağ bezecikleri oluştu. Bana ne önerebilirsiniz?

C: Yağ bezeleri için doktora gitmeli. Özellikle kolestrol tahlili yaptırmalısınız. İyi bir uzmana cildinizi temizletin.

Ayrıca size şu formülü uygulamanızı öneririm:

1 adet salatalık suyu,

1 adet yumurta akı,

1 tatlı kaşığı krema.

Yumurta akı köpürene dek iyice çırpılıp içine salatalık suyu ve krema da eklendikten sonra bu karışım temiz cilde sürülür ve 20 dakika bekletilir ve suyla yıkanır. Haftada bir defa yapılmalı ve tekrarlanmalıdır.
    Burada da böyle:

Yağ bezeleri kansere çevirir mi?

Vücudumda yaygın şekilde lipom (iyi huylu yağ bezi tümörü) var. Acaba lipomların kansere dönüşme riski var mı? Ameliyat dışında tedavi seçenekleri neler?

CEVAP:
    Cilt altında hareket halinde olan tümörümsü oluşumlar pek çok kişide görülür. Bunlar selim tabiatlı yağ bezeleridir. Lipom adı verilen bu bezeler ömür boyu herhangi bir şikayete yol açmayabilir.

Ailesinde lipom olanlarda daha sık görülür. Lipomlar mikrop kaptığında problem yaratabilir. Özellikle renk değiştirme, kızarma, büyüme gibi durumlarda dikkatli olmak gerekir. Çok nadir de olsa selim lipomlar habis tümörlere dönüşebilir. Zamansız büyüme gösteren lipomlar mutlaka ameliyatla çıkarılmalı. Daha sonra da patolojik sonucuna bakılmalı. Eğer sonuç kanser çıkarsa tümör ameliyatla geniş olarak çıkarılır. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için beslenmenize çok dikkat edin, düzenli egzersiz yapın, sigara ve alkolden uzak durun.
    Gerisi sana kalmış..

S&S

neoplis;

Malesef vücudumun her yerinde var,bir tanede yumurta büğüklünde var,bu bir sorun teşkil edermi.

Bacıbey

Yağ bezelerinin genelde tehlikesiz olduğu söyleniyor doktorlar tarafından benim annemde de var gösterdik cerrahi müdahale ile alınabileceği söylendi.. Herhangi bir ilaç tedavisi yok malesef.. Ama geçenlerde izlediğim bir televizyon yayınında bahsi geçmişti "ham ipek" ilif kullanılırsa çıkabilecek yeni yağ bezelerinin oluşumu kısmen de olsa engelliyormuş.. Kandaki yağ oranının fazlalılığından kaynaklanıyormuş bu bezeler.. Koleströlü olanlarda görülüyormuş ya da genetikmiş.. Doktorumuz uzuun uzuun anlatmıştı..

İrili ufaklı yada yumurta büyüklüğünde olması fark etmiyor.. Düzenli olarak gözlem altında tutulması gerekiyor bu lipomların.. Yani mutlaka bir doktora gidin zaman geçirmeden.. Benim de sağ kolumun iç yüzeyinde var yağ bezesi ve büyüyor günden güne bugün yarın giderim diyorum erteliyorum bakalım artık..

Ben de bir soru sorayım böyle yağ bezesi sorunu yaşayıpta aldıran oldu mu? Ve aldırırken ya da aldırdıktan sonra acıyor mu?.. Sırf doktor korkusundan gidemiyorum da ben...

Bacıbey

Neyini çekecekler iğneyle.. Yağ aldırmak ile mi karıştırıyorsun Pınar bacııııım.... Onun adı "yağ bezesi" Yağ bezesi et beni gibi şekil alıyor fazlalık bir kitle var.. Mesela benim kolumdaki hani insanın eli su toplarda bi kaparcık oluşur ya öyle işte içi boş daha doğrusu çok ele gelen sert bi kitle değil....

Ben de düşündüm bunu öyle bir görüntüsü varki sanki iğne ile delsem onu fosdadanak inecek gibi.... çeşitleri vardır mutlaka bu bezelerin... Bendeki de böyle işte...

S&S

Havva hanım,aldırmayı pek tavsiye etmiyorum,
    Bende bir tane vardı ,aldırdım .
    Şu anda vücudumda kaç tane var ,bende saysını bilemiyorum.
    Aldırana kadar vücudumda bir tane var idi 30 yıl boyunca ,aldırdım ve ondan sonra çoalmaya başladılar.
    Ama doktorun iyise belki tekrarlanmaz.

neoplis

SS
    kardeşim benim babamda da aynı sorun var. vücudunun her yerinde var. fındık büyüklügü olandan tutunda ceviz kadar büyük olanda var. tam 12 senedir var. bizde korkuyoyuz ama. ALLAH KORUSUN KÖTÜ BİR HASTALIK OLSA 12 SENEDİR BABAMI ÖLDÜRÜRDÜ DİYE DÜŞÜNÜYORUM? ve yag bezesi olabilecegini düşünüyorum..

S&S

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Arkadaşlar ilginiz için teşekkürler.
    Bu gün doktora gittim ve endişelenecek bir şey olmadığını istiyorsam yumurta büğüklünde olanı alabileceni fakat bana herhangi bir hareket kısıtlaması getermediğinden kararı kendim vermemi söyledi.
    ilginiz için tekrar teşekkür ederim.

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye