Sunrise Quickie akülü, Quickie aktif ve Breezy manuel sandalyelerde lansmana özel büyük indirim kampanyası!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Mesane boş olduğu halde idrar yapma hissinin nedeni ne olabilir?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

babacan85 Mesane boş olduğu halde idrar yapma hissinin nedeni ne olabilir?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    mrb dostlar, 1 haftadır sık ve zor idrar 10 dk da bir ve ıkınarak 10 cc 15 cc idrar etmekteyim. İdrar hissim hiç kaybolmuyor.
    Bu akşam biraz fazla su içmişim. Gene böyle 10 cc 15 cc çıkartırken hiç hissiyatım kaybolmuyordu. Ben, mesanem dolu herhalde boşaltamıyorum diye ACİL e gittim. İdrar yapamıyorum sıkışığım dedim. Ultrason ile mesaneme baktı mesanenede 10 cc idrar var mesanen boş dedi sonda takmadı gönderdi. Polikinliğe gel dedi.
    Mesanemde idrar olmadığı halde bu idrar hissi ve bu hisse karşılık gidip damla damla zorlanarak 10 cc 15 cc idrar yapmamın nedeni ne olabilir.
    Normalde 10-20 cc idrar idrar hissi yapar mı ?

Fikirlerinizi almak isterim.

azizkanmaz

Benim başımdan geçtiği için ben diyorum idrar yolu enfeksiyonu dur aklıma başka bişi gelmiyor derhal tam idrar tahlili yaptırın

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de
    Üye
    Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    08.09-2014
    Saat
    23:01
    Yaşadığı Yer
    AYDIN -Kuşadası

HEXE06

üroloji yada nefrolojiye basvursanız bence en iyisi. böbrek şakaya gelmez

Üye
    Gerçek Adı
    alihan
    Son Giriş
    19.10-2014
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    ankara şuan yozgattayım

anestezi18

En sağlıklısı üroloji doktoruna başvurman.Bendede aynı sıkıntılar vardı.Nörojenik mesane teşhisi koydular.Detrusitol 4mg ilaç başladılar düzelme oldu.Sonrada TAK (temiz aralıklı katater) başladık.Şimdi çok rahatım.Gece en az 5 kere, gündüzde 15 dk bir lavabo ihtiyacım olurdu. TAK tan sonra bu şikayetlerimin hiç biri kalmadı.

babacan85

idrar tahlilinde bişey çıkmıyor.Şimdi kendime işeme günlüğü tutuyorum.Olay şu mesaneye 10 cc idrar bile gelse tuvalete gitme ihriyacı oluyor.O 10 cc idrarıda zorlanarak ıkınarak damla damla çıkarıyorum.Çapaya gitmeyi düşünüyorum.Ürodinami biraz sıkınıtı veren bir işlem.Bazı hastalarda düzgün sonuçta vermiyor.Sistoskopi yaptırıp idrar kesesi ve idrar kanalına bir baktırsam...

faruk34

Arkadaşım miktarlarda yanlışlık var, mesanede 10 cc. idrar kalmaz, en az 100 c.c. kalır, mantıklı düşünün 10cc. kalsa idrar torban birbirine yapışır.10 c.c. dışarı idrar cıkarmanda cok az, kendini test et arkadaşım, 2.5 litre suyu iç tam sıkışınca bir ölcekli kaba idrarını yap ,kesin miktar o zaman belli olur.İdrar kültürü testi yaptırdınmı, anlatımların birbirini tutmuyor, çaybardağının oikide biri kadar idrar yaptığını söylüyorsun.Bir çay bardağı 12o c.c

babacan85

miktarda yanlışlık yok. 10 cc bir enjektör idrar demek.Yani bir çorba kaşığı demek.Mesanemde bu kadar idrar bile olsa tuvalete gitme ihtiyacı duyuyorum.Bir çorba kaşığı idrarıda ıkınarak damla damla çıkarıyorum.Sorunum bu.Şimdi işeme günlüğü tutuyorum.Gün sonunda işeme günlüğünü sizinle paylaşırım.

ENGEL TANIMAM

mesaneyi idrar dışında bir uyaran var tecrübeli bir üroloğa git kendin halledemezsin geçmiş olsun.

faruk34

Daha önceleri idrar normalmi cıkıyordu, yoksa devamlımı bu şekilde, ameliyat falanmı gecirdin, neye bağlı bu durum sizce.Sizin için en rahat tetkik ultrasona girmek, bol bol su içince bu idrar elbette bir yerde toplanacak ki mesane kapasitesi belli olsun, 10 c.c. cok az herhangi bir bakteri üremesi yoksa idrarınızı tutmaya çalışın zamanla mesane kapasitesi genişleyecektir.Sizin durumunuz genelde sonda takıpta sondanın cıkışını devamlı acık tutan kişilerde olur, sonda cıkışı devamlı açık olduğu için mesane kapasitesi azalır.Tekrardan geçmiş olsun.

babacan85 Temiz Aralıklı Kateterizasyon

ARkadaşlar merhaba ;

Benim 1 senedir idrar yapma sorunum var. İDrar yaparken zorlanma mesaneyi boşaltmada zorluk sürekli idrar hissi gibi.
    ÇEşitli testler yapıldı.Geçen sene Sistoskopide yapıldı.Enfenksiyon vs yok .1 sene kadar böyle idare ettim. Geçtiğimiz 2 aydır iyi gibiydi .Fakat son 2 haftadır çok kötüyüm .Sorun sık idrar 10 dk da bir 10 cc 15 cc idrar. Mesaneye 10 cc idrar bile gelse aşırı idrara gitme isteği. Mesane sanki aşağı doğru çekiliyomuş gibi hisler. Evden çıkamaz olmuştum.
    Daha önce gittiğim üniversite hastanesinde dr ürodinami istemişti. Bende penisten içeri bişey sokturmak istemediğim için ürodinami yaptırmadım. Kaçtım. Ama artık gerekeni yapacaz. Bana o dr eğer gerçekten nöroürolojik bir sıkıntıysa TAK dan bahsetmşti.
    Arkadaşlar bu tak nasıl bişey.TAK yapan birisi Engelli sınıfınamı girer ? Malulen emeklilik vs böyle bir hakkı doğar mı ? Sağlık güvencesi yoksa sağlık güvencesi alabilir mi devletten. ASkerlikten muaf mı olur ? TAK ın yaşam kalitesi üzerine olumsuz bir etkisi var mıdır. Uzun dönem tak kullanımının dezavantajları nelerdir.

Sorularıma cvp vererek bana yardımcı olursanız memnun olurum saygılar. ?

omurilik felçli falan değilim.MS hastassıda değilim.Fiziksel SAkatlığımda yok.

Üye
    Gerçek Adı
    Soner
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:25
    Yaşadığı Yer
    Uzak Çok Uzak Bir Yer

sonertuna

Bende felçli değilim, ms hastasıda değilim ama malesef idrar boşaltma sorunu bende de oluştu.
    Uzun süre bende kabullenmedim bu yüzden ancak olunca oluyor,
    eğer sorun nörolojikse idrarı manuel olarak boşaltmaktan başka çare yok.
    Bunun yoluda TAK yapmaktan geçiyor. Sorduğunuz sorular hakkında forumda arama yapabilirsiniz.
    Geçmiş olsun.

OturanBoğa

Mesane bu kadar daralmış olamaz gibi geliyor bana. Bence psikolojik bir etken de olabilir. Mutlaka ama mutlaka ürologa gitmen gerek. Böyle sürümcemede bırakmak akıl işi değil. Bugünden tezi yok bir doktora git!

Hangi oranda rapor verileceği: Nörojenik mesanede rapor oranı kaçtır?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

faruk34

İdrarını yapamayan arkadaşlar, sağlıklı olduklarını söylüyorlar bu idrar yapamanın sebebi olmalı, buda uzun tetkikler sonrası meydana cıkar elbette.Benim aklıma gelen omurilik kanalında ,darlık ve diğer tümöral oluşumlar.beyin cerrahına danışın derim.

dayan sait

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    bende de aynı sorunlar var cok aşırı idrara sıkışıyom günde 50 ve üstü sabaha kadar sürekli ayaktayım bi ayağım lavaboda bi ayağım odada sağ böbreğim alındı sağda inmemiş testis alındı yalnız ağrılarım halen devam etmekte 7 yıl oldu teşhis koyan olmadı deneme tahtası oldum cok zor durumdayım yardımlarınızı bekliyorum..allah bütün hasta kardeşlerimize acil şifalar versin

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye