+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 4 1 2 3 4 SonSon
Toplam 46 mesajın 1-15 arasındakiler
Sedef hastalığı tedavisinde Cyclopamine: Prof.Dr. Oktay Avcı ve Prof.Dr. Sinan Taş..?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

kunta Sedef hastalığı tedavisinde Cyclopamine: Prof.Dr. Oktay Avcı ve Prof.Dr. Sinan Taş..?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    merhaba site sakinleri ve sedef hastaları
    2003 de Prof.Dr Oktay avcı ve Prof Dr.Sinan Taş buldukları cyclopamine içerikli ilaçlar ile sedef hastaligini 2-3 günde tedavi edip hastalığın tekrar etmediklerini duyurmuslardi ve yurt dışında çeşitli bilim dergilerinde makaleleri yayınlanmıstı ilacın patent başvuruları ve yan etkilerinin olup olmadıgının arastırılması için 4-5 yıllık bir süre öngörülmekteydi bu geçen süre zarfında geldigimiz nokta
    ilacın patent sürecinin tamamlandığı
    2 yıl süreli takip edilen vakalarda da yan etkisinin bulunmadıgı tespit edildi
    ilacın üçüncü faz çalışmalarının sürdürüldügü haberleri geliyor
    bu arada durumdan istifade etmek isteyen çıkarcılar yavru vatan kıbrısta cyclopamine ihtiva eden nemlendirici solisyonlarla birlikte sedef hastalarına 3-4 gün süreli tedavi metodu uygulayarak kısayoldan köşei dönmeye başladıkları haberleri ayyuka çıktı

NOT=cyclopamine amerikada bir bitkiden elde edilen bir kimyasal madde.yan etkisi henuz tespit edilemedi ama arastirmalar sürüyor 2 yıl denek olan hastalarda bir probleme rastlanılmadığı yurt dışı internet sitelerinde haberler mevcut..türkiyede herkezin bildigi bir vaka yaşlı bir akciyer kanseri hasta tümörün çok tehlikeli yerde olmasından dolayı amaliyat olamamis en son çare cyclopamine ihtiva eden ilaç kullanmak istemis ancak sağlık bakanlığı buna izin vermemişti hasta mahkemeye başvurup son çare olarak cyclopamine ihtiva eden ilaçlara denek olmak istedigini belirtmis ve davayı kazanarak yürütme durdurulmus ve sonuçta hasta bu ilaçlar ile soluk borusunu tıkayacak kadar büyüyen tümörünü yok ederek yaşamını sürdürmüstür..
    maddenin bilimsel olarak
    Hedgehog signaling pathway inhibitor; inhibits the growth of medulloblastoma cells.
    yani insanın vücudundaki sinyal yolu indikatörü daha açık yazarsak bağışıklık sitemindeki sinyal yolu bozulan hücrelerin çoğalmasını engelledigi biliniyor
    ancak yurt dışı araştırmalarda çok uzun süreli kullanımlarda hayvan denekler üzerindeki sonuçlarda tek gözlü doğumların oldugu bu yuzden hamileler ve erkek hastalarda sperm hücrelerinde bazı değişikler olabiliceği varsayımı kabul edilmiştir.
    kimyasal formulu
    C27H41NO2 · xH2O

sedef hastalıgını çok kısa sürede tedavi ettigi ve hastalııgın tekrarlamadıgıgı söyleniyor ..aynı zamanda deri kanseri ve diğer kanser türlerinde çok başarılı sonuçlar alınarak tedavi edildigi yurt dışı kaynaklardan geliyor.
    ben ulasmayi çok denedim ama başaramadım
    sayın site editörümüz oturanboğa bu konu hakkında dokuzeylül universitesi hocalarından sayın Prof Dr. Oktay Avcı ya ulasmmamız ondan en sağlıklı bilgileri almamızın hiçbir mumkunatı yokmudur

bu konu hakkında eski haberler hariç güncel olan 2010 tarihli her türlü haber bilgi ve son gelişmelerden haberdar olan arkadaşlar bu başlık altında paylaşırlarsa tüm sedef hastalarına bir fayda sağlayacağı kanaatindeyim

asi28 sedef hastaligi

slm,

ben sedef hastsiyim ve gitmedigim doktor kalmadi. en son prof. dr. oktay avci´ya gitdim gecen sene. Beni tedavi edecegini söyledi. ilac tedavisi görüyoum su an. Bu ilaclari ictigim sürece düzelme görecegimi ve biraktigimda yine sorun yasiyacagimi belirtdi. Ancak cok agir ilaclar kullaniyorum.

Sizin bahsetdiyiniz kesin care (1-3 gün) olan tedaviyi kendisine sordugumda sinirlendi ve benimle bu konuyu konusmak istemedigini belirtdi. Demekki bu ilac henüs satisa sunulmadi.

Size aktarabilecegim ve bildigim sadece bu kadar.

saygilar

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de
    Yasaklı Üye
    Gerçek Adı
    Sölemem ki
    Son Giriş
    05.07-2013
    Saat
    09:40
    Yaşadığı Yer
    Lazimsa Sor

_MesuT_

Sedef hastaları için güzel bir gelişme, umarım sonuç beklediğiniz şekilde olur
    Oktay Avcı'yı tanıdığımda sene 1985 idi ve ben 9 yaşındaydım tabi ozaman asistan olarak mesleğinin ilk yıllarıydı o yılları anımsadım
    Hastalığım sedef değil ama değişik tür cilt hastalığı "epidermolizis bülloza"

Üye
    Gerçek Adı
    Serhan Balkanal
    Son Giriş
    09.05-2011
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara

utopik06

Ben de sedef hastasıyım. Ayrıca sedefe bağlı artroz da gelişti. Çok ağrı çektim. En son Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesi Romatoloji Bölümünde Methotrexate yazıldı. Bu aslında kemoterapi ilacı ancak sedefte de düşük doz da kullanılyor. Yaklaşık 2 senedir kullanıyorum ve çok rahatladım. Kan değerlerinizi sürekli kontrol ederek bu ilaçtan fayda görebilirsiniz. Saygılarımla.

AsTeRuNyA

sivas balıklı çermik sivasın kangal ilçesinde ama orada uzun süre kalmak gerekiyo sanırım kesin çözüm diye duymuştum tv de

yaprak1981

evet sivas balıkçı çermik bende durmustum ama iyileştirme yapıyormu arkadaslar
    ilaç veya iyi bir doktor varmı arkadaslar

Üye
    Gerçek Adı
    Serhan Balkanal
    Son Giriş
    09.05-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

utopik06

Arkadaşlar Sivas Kangal Balıklı Kaplıcalarını ben de duymuştum. Ama uzun süren bir tedaviye ayıracak vaktim maalesef olmuyordu. Sağlık Turizmini Geliştirme Derneği yönetim kurulunda olduğum zaman I. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresini gerçekleştirdik Antalya'da. Kendilerini ücretsiz olarak yer vererek davet ettik kongreye, "yeter ki balıkları da getirin" diyerek. Sağolsunlar getirdiler balıkları ve görme şansım oldu. Benim sorunum ellerimde idi. Balıklar direkt olarak lezyon olan yerlere doğru hareket ediyor ve sanki onları yer gibi davranıyor. Açıkcası uzun süreli tedavi de iyi geleceklerine ikna oldum. Burda o yörenin selenyum içeren suyunun da iyileştirici etkisi olduğunu öğrenmiştim Cumhuriyet Üniversitesi Dermatoloji ABD Başkanı Prof. Dr. Sedat Özçelik Hocamdan. Vakti olanların denemesinde fayda var diye düşünüyorum. Sağlıklı günler dilerim.

AsTeRuNyA

Sivas balıklı çermikte sanırım doktorlarda var önce bir bakıyorlar

Üye
    Gerçek Adı
    Serhan Balkanal
    Son Giriş
    09.05-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

utopik06

Doğrudur. Ayrıca dediğim gibi Cumhuriyet Üniversitesi ile çok güzel bir birliktelikleri var. Üniversitenin yani bilimin destek vermesi çok önemli tabii.

rdamar merhaba

ben 27 yaşındayım 6-7 yıldır sedef hastasıyım.sivasta ikamet ettiğim için kangal balıklı kaplıca hakkında bilgim var 20 gün gibi bir süre orada kaldım çünkü.su ve balıklar ayrılmaz bir bütün suda selenyum minerali var ama işletmesi çok kötü resmen insanların acizliğini kullanıp işi ticarete dökmüşler ben 4 gün önce döndüm ,şu anda tabiki sedeflerde bi solma var ama suyun etkisi 20 gün daha devam edecekmiş öyle söylediler bundan dolayı ilaç kullanmıyorum ve ileriye dönük kullanmayıda düşünmüyorum.çünkü oradaki diğer sedef hastalarının bazılarında iyileşme gördüm.hastaların girdikleri havuzlarda çok az balık var,işletme yalandan balık atmıyor suya çünkü:10 gün içinde iyileşecek olan hasta balık olmadiği için 20 günde yavaş yavaş iyileşiyor bu da işletmenin işine geliyor .tavsiye etmiyorum ama çok çaresizseniz bunlarıda bilerek gidin dediğim gibi iyileşen hasta gördüm.Allahtan herkeze acil şifa dilerim balıklı kaplıca hakkında sormak istediğiniz bir şey varsa cevap veririm.

sibel_aslan

arkadaşlar oktay avcı ile ilgili yeni haberler var mı? Bilen var mı ben kendi doktorumla konuştum biz bizzat oktay beyle görüştük öyle bişey olmadığını söyledi.

Sedef Hastalığına Nanoteknoloji İle Tedavi Umudu Geliyor

AB'DEN VE TÜRKİYE'DEN BİLİM İNSANLARI, SEDEF VE ÇEŞİTLİ CİLT HASTALIKLARININ TEDAVİSİNDE NANOTEKNOLOJİNİN KULLANILMASI İÇİN GENİŞ ÇAPLI BİR ARAŞTIRMA PROJESİ BAŞLATTI -PROJEDE, HASTALARA YÖNELİK NANO TEDAVİ EDİCİ BİYOTEKNOLOJİK İLAÇ VE İLAÇ TAŞIMA SİSTEMLERİ GELİŞTİRİLECEK -TROYKA GENEL MÜDÜRÜ SÜMER: -''PROJEDE, HASTAYA GÖRE ÖZEL ÜRÜN VE HİZMET OLUŞUMU TASARLANACAK''
    Avrupa Birliğinden (AB) ve Türkiye'den bilim insanları, sedef ve çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde geleceğin teknolojisi olarak gösterilen nanoteknolojinin kullanılması için geniş çaplı bir araştırma projesi başlattı.
    Hastalara yönelik nano tedavi edici biyoteknolojik ilaç ve ilaç taşıma sistemlerinin geliştirileceği projede, dermatolog ve kimyagerlerin hastaya özel ürün ve hizmet tasarımları yapması amaçlanıyor.
    ODTÜ Teknokent firmalarından Troyka Makine Gıda Sanayi Danışmanlık ve Pazarlama Şirketi Genel Müdürü Ahmet Sümer, ortağı oldukları AB 7. Çerçeve Programı kapsamına alınan ''Kişiye Özel Cilt Tedavilerinde ve Hizmetlerindeki Yeni Yaklaşımlar-SKIN-TREAT'' projesi hakkında AA muhabirine bilgi verdi.
    Projenin koordinatörünün İsrail'den cilt hastalıkları üzerine araştırmalarıyla tanınan Dead Sea Laboratuvarları olduğunu söyleyen Sümer, Belçika, İspanya, İtalya, Norveç, Almanya, İspanya, Fransa, İngiltere ve Türkiye'den toplam 15 araştırma kuruluşunun, proje ortağı olarak yer aldığını bildirdi.
    Sümer, projede, özellikle ultraviyole (UV) tahribatlı cilt, sedef hastalığı ve cilt iltihabı mağduru olan hastalara yönelik nano-tedavi edici biyoteknolojik ilaç ve ilaç taşıma sistemlerinin geliştirileceğini ve bunların geçerliliklerinin denetleneceğini kaydetti. Kaynakwh webhatti.com:
    Projede, yeni çalışmaların yanı sıra cilt hastalıklarına karşın tedavi edici anlamda etkin oldukları kanıtlanmış ölü deniz mineralleri ile sedef hastalığı için cyclosporina, dermatit ve sedef hastalığı için kortikosteroidler ve uv-kaynaklı cilt tahribatları için retinoidler gibi geleneksel ilaçların kullanılacağını belirten Sümer, ''Bu kapsamda, insanların cilt türünde görülen yüksek sapmalar göz önüne alınarak, yeni bir yaklaşım olan kişiye özel sağlık bakım yöntemi kullanılacak ve böylece hastaya göre özel ürün ve hizmet oluşumu tasarlanacak'' diye konuştu.
    Hastaların en yüksek menfaati sağlanarak, tedavi verimliliğinin belirgin bir şekilde artırılmasının amaçlandığı projede, kişiye özel cilt tedavi protokollerinin geliştirebilmesi için cilt sorununun hassas bir şekilde teşhis edilmesi gerektiğine işaret eden Sümer, ''Bunu sağlayacak invazif olmayan veya asgari invazif cilt örnekleme yöntemleri aynı zamanda cilt sorunlarına yönelik geniş bir biyolojik profil havuzu oluşturulmasının da yolunu açacak'' dedi. Kaynakwh webhatti.com:
    Sümer, projede ortaya konulacak bilgisayar veri analizlerinin dermatolog ve kimyagerlerin hastalara özel reçete geliştirilmesi sırasında destek verecek bir karar destek sistemi sağlayacağını ifade ederek, ''SKIN-TREAT projesi ile Avrupa'nın UV radyasyonu kaynaklı cilt sorunları hakkındaki giderek artan farkındalığına cevaben gerçekleştirilen çalışmalar hem ekonomik, hem de sağlık etkenleri göz önüne alınarak genişletilecek'' bilgisini verdi.

emilyo

rdamar arkadaşıma katılaıyorum ben yedi defa gittim sonuç alamadım tam bir para tuzağına düşürüyorlar türklerin gelmesinide zaten umursamuyorlar yabacı ülkelrden gelip çok daha fazla bırakıyorlar diyede yakınıyorlar .İNŞALAH bahsedilen ilaç güvenli bi şekilde piyasaya sürülür.ALLAH herkese sağlık ve sabır versin.

baran35

Merhaba Arkadaşlar ben İzmir,de yaşıyorum ve bir sedef hastasıydım yaklaşık 4 ay önce bir arkadaşım Amerika,dan ithal FDA onaylı ve Sağlık bakanlığı onaylı Sedef,i tamamen kontrol altına alan bir ilaç tan bahsetti araştırdım gerçekten arkadaşıyla telefonla konuştum çok memnun kaldığını şu an problemi olmadığını 21 gün içerisinde firmanın garanti verdiğini ve şu an kullanma aralıklarını uzattığını anlattı buna istinaden Akdeniz bölge distiribütörü firma yı aradım detaylı bütün bilgileri nasıl kullanıcağım konusunda bana yardımcı oldular ve kendileri takip ediceklerini söylediler.gerçekten de her 3 günde bir beni arayıp lezyonlar konusun da bilgi aldılar.20. gün sonra inanılmaz gelişmeler oldu.Şu an sadece 2 haftada bir uyguluyorum çok memnunum dünyalar benim oldu..Eğer bu Ürün hakkında bilgi almak isterseniz FİRMA Sahibi Ahmet bey,in izniyle sizlerle paylaşıyorum bilgi alabilirsiniz..cep:0 532 427 57 77..

AYBAROGLU

böyle şeylere hiç inanmayın sedefin çaresi yoktur onunla yaşamayı öğrenmek lazım sedef strese dayalı bir hastalıktır özelde Türkiye gibi bir ülkede genelde dünyada yaşıyoruz sedefin farklı sınıfları olabilir bazı sedefler kışın çıkmıyor yazın artıyor bende şükür kışta bir sorun olmadı yaza geldiğimiz bu dönemde dizlerde bir iki beyazlaşma çıktı şükür şimdillik fazla değil inşallah kollarda çıkmaz buarada kaşıması çok tatlı oluyor arkadaşlara tavsiyem bazı ilaçlar kullanabilirler dr onaylı ama bu şeylere inanmayın ben doktoruda denedim aktarıda denedim nafile ayrıca yukarıda yazan ilaç için nette bir araştırma yaptığınızda şu yazıyı dikkatle okumanızı tavsiye ederim

Deri kanserlerinin ve sedefin tedavisinde en heyecan verici gelişmelerden bir tanesi şüphesiz Türkiye'den ortaya çıkan Siklopamin tedavisidir.

Siklopamin (Cyclopamine) adı verilen maddeyi kullanan araştırmacılarımız sedef yaralarında 3-4 günde inanılmaz bir iyileşme saptamışlar ve takiplerinde ise tedavi edilen sedef yaralarının tekrarlamadığını görmüşlerdir. Aynı zamanda bazı deri kanserlerini de ilacın tedavi ettiği saptanmıştır.

Neden kullanamıyoruz ?

Hocalarımızın bu araştırması bir ilacın ortaya çıkmasındaki ilk basamaktır. İlaç sedefi uzun süreli olarak tedavi etmektedir. Ama bu tedaviyi alan hastalar uzun süre takip edilememişlerdir ve ilacın yan etkileri bilinmemektedir. Şimdi siklopamini biraz tanıyalım.

Siklopamin nasıl bulunmuş ?

Koyunlarını belirli bir çayırda otlatan köylüler bu koyunların doğurduğu kuzuların tek gözlü olduğunu görmüşler. Bunun üzerine bilim adamlarının yaptığı araştırmada bu çayırdaki otlarda siklopamin maddesinin bulunduğu saptanmış.

Siklopamin nasıl etki ediyor ?

Hücrelerimiz aralarında sinyalleşerek normal fonksiyonlarını yerine getiriyor. Mesela bu sinyaller sayesinde normal bir şekilde büyüyüp gelişiyorlar. Siklopamin deri kanserleri ve sedefte bozulan bu sinyalleşmeyi bir trafik polisi gibi düzenliyor.

İlaç ne zaman piyasaya çıkar ?

Belki de çıkmayabilir. Çünkü siklopamin bir çok ülkede bir sürü hasta üzerinde uzun süre denenecek. Eğer insan sağlığı üzerine ciddi bir yan etkisi saptanmazsa piyasaya verilecek. Bir yan etki saptanırsa ise güzel bir girişim olarak tarihte kalacak.

Riskleri umursamıyorum şimdi denemek istiyorum

Çoğu hastamın ilk tepkisi bu oluyor. Ama bu ilacı kullanan hastalar ilerde tek gözlü ? çocuk sahibi olabilirler. Bunu bilmiyoruz. İlaç deriden emilip kana karışarak yumurta ve sperm hücrelerini etkileyebilir. Bazı sedef forumlarında gözlerimin önünde bu ilacın kaçak olarak kullandırmak isteyen kişiler oldu. Bu kişilerle mücadele ettim. Tabii bunun ülkemizde yapılması yasak olduğu için yurt dışında hukukun daha gevşek olduğu yerlerde hastalara para karşılığı uygulamak isteyen uyanıklar oldu olabilir de.

Şu an yapabileceğimiz en doğru şey beklemektir. Bu girişim aslında sedefin kökten tedavisine yaklaşıldığının en güzel göstergesi. Sevgili sedef hastaları ve yakınları çok sabrettiniz ama görüyorsunuz ki güzel gelişmeler var. Ama öncelikle kendinize zarar vermeyin. Sedef bir şekilde tedavi edilecek ama bu arada kendi genel sağlığınızı kaybetmeyin.

-alıntı-

kunta

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    arkadaşlar sedef tedavisinde kullanılan bütün ilaçlar baışıklık sisteminin şifrelerini değiştirip bozma tahrip etme normal düzenini değiştirme etkisinden dolayı hemen veya ileride çeşitli kanser tehlikesini oluşturmaktadır o yuzden sedef için en iyi tedavi onu mumkun oldugunca unutmanızdır

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 4 1 2 3 4 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye