+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon
Toplam 32 mesajın 1-15 arasındakiler
Topuk Dikeni konusunda tecrübesi olan, çözüm önerisi olan var mı?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

OturanBoğa Topuk Dikeni konusunda tecrübesi olan, çözüm önerisi olan var mı?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    Arkadaşlar,

Bir yakınım bir süredir topuk dikeni illetiyle cebelleşiyor. En son ışın tedavisi gördü ama yok, hala sorun devam ediyor.
    Şu anda ağrıdan dolayı gündelik yaşamı büyük oranda sekteye uğradı. Mutlaka bir çözüm bulmak zorundayız...

En son çare olarak ameliyat diyorlar. Böylesi bir tecrübesi olan var mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

kutup yıldızı

annemden dolayı biliyorum.tek dozluk bir iğnesi var.vurdururken çok cnm yandı demişti annem ama şimdi şikayeti yok.dogru dürüst basamıyordu.iğne çözüm olmazsa ameliyat demişlerdi doktorlar evet.ama çok şükür iyi şuanda.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

OturanBoğa

Kortizonlu bir iğne sanırım... Bir kez vurulmuştu, ama yok, bir işe yaramamıştı.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

empatizan

Bir kaç yıl önce beni de canımdan bezdirmişti bu illet.
    Onca zaman niye doktora gitmeyip de her adım atışımda beynimi oyarcasına canımı yakan illeti aylarca çektiğime şaşırdım sonra da.
    İyi bir ortopedi uzmanına gittim. Önce film çekip topuk dikeninin yerini tespit etti. Diken denilen şey topuktaki kemiğin iğne gibi bir çıkıntı yapması. Sonra adını hatırlamadığım bir iğne yaptı kemiğe. İğnenin kemiğe girişi ve enjeksiyon işlemi çok acı verici bir süreç ama sadece bir kaç dakika sürüyor.
    Canımın çok yanacağını, avazım çıktığı kadar bağırabileceğini söyledi. Ben de öyle yaptım.
    Bir kaç saat sonra topuk dikeninin ağrısından eser kalmamıştı.
    Aynı dertten muzdarip bazı arkadaşlar bu iğnenin (içindeki ilacın ne olduğunu bilmiyorum) topuk kemiğini tamamen eritebildiğini söylüyorlar ve bu işlemden kaçınıyorlar. Ne derece doğru olduğunu bilemem. Bende hiç bir yan etkisi olmadı. Öyle tehlikeli birşey olsaydı doktor beni muhtemelen önceden uyarırdı. Kemiği eritiyor ama sadece çıkıntı yapan kemiği!
    Muhtemelen iğnenin doğru yere sokulması çok önemli.
    Kimilerinde de topuk dikeni enjeksiyondan bir süre sonra tekrar etmiş, ikinci ya da üçüncü iğneden sonra geçmiş.
    Tekrar oluşmaması için, anatomik ve ortopedik, kaliteli, rahat ayakkabılar giymek gerekiyor. Buna dikkat ediyorum.
    Benim tecrübemin tüm ayrıntıları bukadar.
    Geçmiş olsun yakınınıza. Hemen bir ortopedi uzmanına danışıp şu iğne işini araştırsın.

kutup yıldızı

empatizan;
    tüm söylediklerine katılıyorum.bülent bey sizdede acaba dogru yeremi iğne yapıldı.annemde rahat çünki.

OturanBoğa

Çok sağolun arkadaşlar. Böyle doğrudan tecrübe aktarımı çok yararlı oluyor. Yoksa internette bi sürü "mucize" vaatler var...

Herhalde bu iğne aynıdır değil mi? Siz iğnenin adını anımsıyor musunuz?

Çarşamba günü 2. kez iğne olacak. Dilerim bu sefer faydalı olur...

Ameliyat olan var mı? Onu da merak ediyorum doğrusu.

empatizan

Doktorumu arayıp iğnenin adını öğrendim hemen
    DIPROSPAN ampul.

Doktorun talimatı üzerine, Eczaneden kendim alıp hastaneye götürmüştüm.
    Doktorun şimdi telefonda söylediği şey: Bazı hastalarda tek dozun yeterli olmayabileceği ya da enjeksiyon doğru yere yapılmadığı için işe yaramayacabileceği yönündeydi. Şimdiye kadar hiç topuk dikeni için ameliyat yaptığı hastası olmamış! Tüm hastaları enjeksiyonla rahatlamış.

Yakınınızın gittiği hastane özel hastane ise para koparabilecekleri her yöntemi denerler diye aklıma geldi. Benim doktorum üniversite hastanesinde çalışıyor bunu da gözardı etmeyin!

Sirine

Bende ayakkabının altına konulan jel gibi bir tabanlıkmı denir onu duymuştum neyse ayakkabının iç kısmına konuluyomuş o topuk dikenini tedavi ediyormuş
    NACİZHANE DUYDUKLARIM

meltem_

şirine... benimde bir akrabamda bu rahatsızlık var ve sizin dediğiniz gibi şeffaf tabanlık kullanıyor çokda memnun... şu iğne olayını kendisine söyleyeceğim belki vurulur paylaşım için teşekkürler...

Üye
    Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    11.03-2014
    Saat
    23:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Blog Mesajları
    5

karakaya

İğnenin yan tesiri,ilerki yaşlarda kemik erimesi :S

*İğneyi bazı doktorlar kalçadan yapıyor kesinlikle,direk dopuktan empatizanın dediği gibi tam noktaya yapılacak,
    *iğne 3 defa belli aralıklarla yapılıyor.
    *Ameliyat olunsada tekrarlıyormuş,doktorumuz öyle demişti.
    *Silikonlu ayakkabı giyecek,kiloluysa kilolarından kurtulacak,ayağının altında konserve şişesi yuvarlayacak,egzersiz iyi gelirmiş

Üye
    Gerçek Adı
    Serhan Balkanal
    Son Giriş
    09.05-2011
    Saat
    15:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara

utopik06

Benim eşimde de topuk dikeni var. O da iğne oldu ve 6 ay kadar çok iyiydi. Sonra yine tekrarlayabileceğini doktorumuz söylemişti. Daha sonra ESWT denilen cihaz ile tedavi oldu. Bu cihaz aslen böbrek taşlarını kırmak için geliştirilmiş daha sonra topuk dikeninde de uygulanmaya başlamış bir cihaz. Ondan da fayda gördü ama kısıtlı. Kendisi akademisyen ve fazlaca ayakta kalıyor. Belki bu yüzden tedaviler zamanla etkisini kaybediyor. İğneye gelince; içinde kortizonlu bir ilaç ve uyuşturucu bir madde vardır. Uyuşturucu ilk iğnenin batışından sonra acı duymamanız için konulur. Ayakkabı seçimi çok önemli. Topukluk olarak da pahalı çözümler yerine Polaris'in topukluğu var. 7 TL ve en çok onunla rahat etti eşim. Sağlıklı günler dilerim.

Duslerinprensi

Ne korkunç şeyler bunlar düşünmesi bile tüylerimi diken diken ettiii Allah kimseye vermesin bu sıkıntıyı....empatizan fena anlatmışssın Allah şifalar versin....

isminazaksu

Merhaba ben yaklasik 2 ay once ameliyat oldum ama ameliyat agrilarim tam olarak gecmedi henuz uzun sure ayakta kaldigimda agri oluyor.Bu ameliyati ablam oldu o cok memnun bende bu yuzden ameliyat oldum.ablam ameliyat olali 8 sene olsu.Yakininiza Allah acil sifalar versin.

shukufe

bizim tanidiklarda iki kardes ikisindede var bu topuk dikeni irsimidir bilemicem
    evde topuk yeri kabartili otrasi cukurca ortopedik tabanli terlikler giyince rahat oluyoruz diyorlar
    disaridada jel bir tabanlik kullaniyorlar
    igne olayi kemik erimesi yapiyormus o yuzden hic yaptirmamislar
    kemik erimesi kolay olmasa gerek

isminazaksu

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    shukufe;

Bende evde oyle yapiyordum disarida ise hava yastikli spor ayakkabi giyiyordum ama bunlar gecici cozum oldu benim icin ben kalici cozum istedim ve ameliyat oldum.
    irsimi degilmi bilmem ama benim is ayakkabisi kullanmam ve ayakta calismam neden oldu topuk dikenine

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye