1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 4 / 18 İlkİlk 1234567814 ... SonSon
Toplam 259 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir

rusa

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ümit Kurtuluş;
    paylasim icin cok sagol..tecrubelerin altin degerinde...o yillardaki amaliyat ve kulanilan protez malzemeleri.farkli olabilirmi...???eskiden farkli bir malzeme orbital ipmlant varmis...simdiyse hdsmx denilen labratuvarda uretilen yapay kemik benzeri malzemeler var..suan protez yok diyorsun bir arastirsan...bunyen bu malzemeyi kabul edebilir..hatda ustune gobekten alinan doku konup desteklene biliyormus...belki hareketi az olabilir.ama olmamasindan iyi degilmidir...???doktorlar cokme icin yeni protez yada yeni iplant onermedimi.????yada vucudunun cokme sebebi .veya redetme sebebi hakinda bilgi vermedimi....cok cesitli bilye var alarjin olmayana kullanma secegenegin sunulmadimi???,cevaplarsan makbule gecer...saygilar

Ümit Kurtuluş

rusa;

Büyük bir ihtimal farklıydı. Çünki Bursadaki ameliyatlarımdan biliyorum iç protez yuvarlak bizim meşe bilye diye tabir ettiğimiz boyuttaydı, yapısı deniz süngeri gibiydi kaslar içersine giriyor vücut bir parçası zannediyordu. Benimki 1991 yılından kalma bir implant ön tarafı yuvarlak arkaya doğru kullah şekliyle inceliyor.

Çökme diye birşey olmadı yaşım çok ufaktı ben büyüdüm ama o göz büyümedi Çökme diye tabir ettiğiniz şey tamamen benim gelişme çağımdaki büyümeden gerçekleşti.

1991 yılında ameliyatta doktor zaten söylemişti bünya yabancı maddeyi red etme olasılığı var. Bu bir ay da da ola bilir yıllar sonrada ola bilir demişti 3-4 yıl sonra tamamen çıktı. Bu çok uzun zamanda oluşmuş bir durum.

Düşüklüğü gidermek için kalçamdan yağ dokusu alındı. Ama dediğim gibi çok randımanlı olmadı. Benim işim biraz estetikle alakalı ve çoook pahalı Yıllar önce Dünya göz bankasına sormuştum 2000 lerin başıydı 9000 $ fiyat çekmişlerdi. benim maaşım 155 TLdi

Şu an üst göz kapak gözü kapatmak için uzamış vaziyette ve gözü kapatıyor. 2003 Yılında da uzamıştı göz patlak gibi dışa dönük olunca üst kapak kapatmak için uzamıştı 2 kez kesildi.

2008 Yılında göz kullanmayı bıraktım. 2009 Yılında evlendim 2011 yılında birde kızım oldu. Ben hayatımdan böyle memnunum seven ve saygı gösteren bu şekilde göstersin.

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir

rusa

Ümit Kurtuluş;

vallahi brawo..onca ameliyat on ca badire.atlatmissin.saygi selamete.anlatacagin baska seyler varsa mmemnunu yetle dinLeriz...

Ümit Kurtuluş

rusa;

1986 Yılında başladı doktor seferlerim
    2004 Yılına kadar bir çok ameliyat geçirdim
    3 kez burun ameliyatı geçirdim
    1 kez mide ve kalın bağırsak ameliyatı oldum
    2008 yılında Vardır Allahın bir hikmeti diyip yaradanın bozduğu şeyi düzeltmeye çalışmayı bıraktım.
    2007 yılında yılların birikimi yüzünden piskolojik sıkıntılar yaşamaya başladım ve tedavi gördüm
    2009 yılından sonra genetik bir rahatsızlığımın olduğunu öğrendim Normal değeri 250 olması gereken trigliserit bende 1300 oluyor bunun için sürekli ilaç kullanmak zorundayım bir kaç gün içmediğimde tansiyon ve kolestrol zirve yapıp beni yerlerde süründürüyor.

Çocukken çok haşarı olduğum için kol kırılması kafa yarılması oramın buramın kesilmesi parmak kopması gibi ufak şeyler yüzünden doktor maceralarımı anlatmıyorum bile

Bence gözünüzü çok dert etmeyin, kabullenin. Eğer siz kabullenebilirseniz hayat çok daha güzel gelicektir.

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir

rusa

Goz problemin.neden olusmustu..mahsuru yoksa.kaza dogustanvs.vs.yas kac ?.

Ümit Kurtuluş

1985 şaşılıkla başladı
    1986 görmediği anlaşıldı
    1987-1989 arası 3 kez katarak ameliyatı oldum
    1991 göz bebeğinde erime nedeni ilen alındı.

Görme kaybının doğuştanmı yoksa sonradanmı bulamadılar.

yaşım 33

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir

rusa

Ümit Kurtuluş;

genc missin...benim 40...sag goz gorme 0...agri sizi yok...sadece az kucuk ve asiri sasi bakiyor...ankayacagin kotu bir protez gibi duruyor...is hayatinda ozel hayatda estetik olarak cok kotu durdugundan cok zorlanmaktayim....burdaki paylasimlardan cok buyuk talihsizlik olmazsa...son donemdeki ameliyat ve implantlarla protez gozun sadece capaklanma sorunu bulunmakta..buda bana doktorumun dedigi lafi dogruluyor....boyle yasamaya mahkum degilsin protez goz bu halinden 10 kat daha iyi gorunur diyor...kulanim olarak sorun cikarmaz diyor...senin basina gelenlerden bahsetti koplikasyonlari anlatti..ama dusuk ihtimal...ameliyatiDOKTOR TAVSIYESI olarak yaptir diyor...

Ümit Kurtuluş

Yaptırıp yaptırmamak sana kalmış yorumda bulunamam sadece gözün yok diye sosyal hayattan kendini kısıtlama. Herşey senin elinde

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir

rusa

sali ameliyat oluyorum..karar verdim.doktorla da gorustum...allah yardimcim olsun...ben ameliyatdan yada gozumun gitmesinden hic korkmuyom.....korkum protez gozu kulanmayi becerememek.yada senin basina gelen talihsizlikler.vucudun reddi gibi..senin kadar metanetle karsilayamam diye cekin gem...velefki cok capak oldu..velefki gozumde durmadi. Ozaman yikilirim...

Üye
    hasaner Avatarı

Son Giriş
    23.09-2016
    Saat
    12:01
    Yaşadığı Yer
    Manisa

hasaner

Allah yardımcın olsun rusa.. güzel haberlerini bekliyoruz..

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir

rusa

hasaner;

bi mukabele cumlemizin...acikcasi cok heyecanliyim....

Ümit Kurtuluş

rusa;

Protez gözü kullanamamak diye bir durum söz konusu olamaz. Çünki 2-3 Yaşında çocuklar bile çok rahat kullana biliyor. İlk bende aceba diyordum ama korkunun yersiz olduğunu sonradan anlıyorsun. Ameliyat sonrası dokuların iyleşmesi için biraz kendine zaman tanı. Hemen iki gün sonra ayna karşısında moralini bozma. Allah yapısı ilen insan yapısı arasında fark olur bunu sakın unutma.

Bendeki red etmenin sizde olucağını sanmıyorum çünki ben bu ameliyatı 1991 yılında oldum. Protez 2 haftada ancak hazırlana bilmişti.

Yıl 2013 tam 22 yıl geçmiş gönlünüzü ferah tutun.

Çapaklanma sorunu için ise Tuzlu suyu öneririm. Hatta yıkamayı şu şekilde yapın.

Bir burun aspiratörü alın Damacana suyu yada kaynattığınız çeşme suyunu ılık olarak bir bardak içinde tuzla karıştırın tuz tamamen eridikten sonra aspiratörle suyu çekin, protezi gözünüzden çıkarın ve suyu göz yuvanıza sıkın. Peçeteyle yada temiz bir bezle silin. Bi işlemi bir kaç kez tekrarlayın. Faydası olucaktır.

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir

rusa

Ameliyat oldum...

Üye
    feyza2013 Avatarı

Gerçek Adı
    feyza yılmaz
    Son Giriş
    19.02-2016
    Saat
    19:46
    Yaşadığı Yer
    antalya

feyza2013

rusa ameliyatla ve sonucuyla ilgili bilgi verebilir misin ?

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir

rusa

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    feyza2013;

feyza ...amaliyat basit gecti.su an protez asamasindayim...odaga bitmediginden gorsel olarak eskiyle karsilastirma yapamiyorum.cunku tek goz artik yok alindi.

Sayfa 4 / 18 İlkİlk 1234567814 ... SonSon