Sayfa 15 / 18 İlkİlk ... 51112131415161718 SonSon
Toplam 259 mesajın 211-225 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ali fikri Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    16:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul artvin,arhavi

ali fikri

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam herkese, bu konuda çok kararsızım, retina yırtılmasından dolayı defalarca operasyon geçirmiştim...fakat artık bir göz işlevsizlikten iyice küçülmeye başladı! hatta içinde slikon olmasına rağmen, rahatsız eden bir ağrı sürekli olmuyor...bahsettiğim duruma benzer örneği olan bi arkadaşım varmı? tecrübeleri nelerdir öğrenebilirmiyim?

Üye
    meroo Avatarı

Gerçek Adı
    merve
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    kayseri

meroo

Selamun aleykum . araniza yeni katildim arkadaslar . Bnde protez goz ameliyati olmayi dusunuyorum uzun zamandir arastiriyorum acaba fiyati ne kadar ve protez surekli yenilenmesi mi gerekiyo . Cvplariniz icin simdiden tesk.

Üye
    jirex Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    29.06-2016
    Saat
    07:42
    Yaşadığı Yer
    istanbul

jirex

meroo ameliyat olman için araştırman gerekiyor ama hastaneye göre değil doktora göre tercih yap. protez firmasını arayıpta bilgi alabilirsin, şahin protez göz merkezi var istanbul protez göz merkezi vs. aklıma gelenler bunlardan ameliyatla ilgili bilgide alabilirsin.

Üye
    özcanbjkli Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZCAN
    Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ

özcanbjkli

Öncelikle selamlar , geçen eylül ayında sağ gözüme protez yaptırdım dünya gözde dr.levent akçaya 16,500 tl tuttu bütün masraflar.ilk ameliyatta göze işlem yapıyorlar ama gözü almıyorlar ve ameliyattan sonra şişlik oluyor 5 6 günde geçiyor kanamada oluyor oda 5-6 günde geçiyor 1-2 aya toparlanıyor göz ve ameliyattan 1 ay sonra protez işlemi başlıyor ilk denemelerde büyük yapılıyor protez (gözdeki şişlikten dolayı )daha sonra 3-4 ay içinde şişlik tamamen inince protez göze ayar yapıyorlar ve büyüklüğü rengi felan diğer gözle aynı oluyor.

Ütse yöntemi deniliyor takılan protez diğer göz gibi hareket edebiliyor. Çapak oluyo sabahları kalkınca tek sıkıntı o. Ağrı sızı felan hiç birşey yok diğer gözüm gibi rahatım. Ayda 1 defa çıkartıp temizliğini yapıp takıyorum.
    Çevremden çok güzel tepkilerde aldım.

Soru sormak isteyene veya ameliyattan önce ve sonraki resimlerimi benle aynı durumda olan dostlarla paylaşabilirim.

Üye
    jirex Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    29.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

jirex

Biraz pahalı değil mi?
    Araştırdığımda 12000 tl di. Doç ameliyatı profesör daha pahalı olabilir ama tutar yüksek biraz

Üye
    meroo Avatarı

Gerçek Adı
    merve
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri

meroo

Cevaplariniz icin tesekurler arkadaslar . Peki hangi doktoru onerirsiniz

Üye
    özcanbjkli Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZCAN
    Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ

özcanbjkli

Dr.Levent Akçay öneririm.

Ücret diğerlerine göre pahalı olabilir @jirex ama sonuçta göz çok önemli bir organımız ve kaliteli bir şekilde yaptırmak gerekiyor bence.
    Dünya göz hastanesinde hizmet çok iyiydi. İlk başlarda ücret banada çok geldi ama doktor çok iyi ve kendimi riske etmek istemedim açıkcası bir senede göz için çalışacam napalım. selametle...

Üye
    Lone Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    11:59
    Yaşadığı Yer
    Burası İstanbul!

Lone

@hasaner
    Banada bilgi verirmisinzi eksileri artıları nelerdır karşılaştığınız zorluklar nelerdir , hatta burdan yazarsanız diğer arkadaşlarda tecrübelerinizden yararlanabilir.

@ali fikri
    Kardeş bendede retina yırtılması oldu bende çok ameliyat oldum en son silikon koydular küçülme yok ama tansiyon oldu belli bir süre sonra ve kayma oluyor görmediği için , kaymadan dolayı bir ameliyat oldum ama gene kayma olur diyor doktor . seninde ağrı belki tansiyondan olabilir . ama tansiyon olsa küçülme olmaz .

Üye
    meroo Avatarı

Gerçek Adı
    merve
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri

meroo

Tesekurler @özcanbjkli

Ümit Kurtuluş

@özcanbjkli

Öncesi ve Sonrası resimlerinizi koyarmısınız rica etsem.
    16 bin TL çok büyük rakam şahsımın böyle bir rakamı karşılaması imkansız ama açıkçası çok merak ettim. 1991 yılında başlamıştım protez kullanmaya bir çok sıkıntılardan ve tekrar tekrar ameliyatlardan sonra 2008 yılında çıkarttım attım. 2008'den berri protez kullanmıyorum.

Üye
    meroo Avatarı

Gerçek Adı
    merve
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri

meroo

Bnde protezin gozde durusunu merak ettim nasil duruyo gozde . Ayni mi duruyo

Üye
    jirex Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    29.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

jirex

Arkadaşlar kişiye göre değişir kapak duruşuna göre değişir. Fiyat çok yüksek zaten operatör doktor bide, doçent doktor bile 10000-12000 fiyat söylüyor, protez merkezine gidip muayene olmanız daha sağlıklı

Üye
    meroo Avatarı

Gerçek Adı
    merve
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri

meroo

Jirex haklisin onda ama yinede insan merak ediyor . bnm korkum kullanabilirmiyim protezi.

Üye
    olcayto Avatarı

Gerçek Adı
    Olcay
    Son Giriş
    12.08-2016
    Saat
    10:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

olcayto

2006 dan beri göz protezı kullanıyorum cok memmunum ameliyat dunya göz hastanesi protezi oküler protez yaptı doktor bile şaşırdı bu işte en uzman burası

Üye
    jirex Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    29.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

jirex

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İstanbul'da 3-4 tane protez göz merkezi var protez göz merkezleri bunun kararını verebilir kullanabilirliğini onlar söyle ben akrabamıza yaptırdık Şahin protez göz merkezinde memlünüzda bir sıkıntı yok istersen bi ara daha detayli bilgi versinler muayene ücretsiz zaten

Sayfa 15 / 18 İlkİlk ... 51112131415161718 SonSon