+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Asaletin tastiklenmesi için yapılan 100 soruluk sınav test olarak mı yapılıyor?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

sebboy Asaletin tastiklenmesi için yapılan 100 soruluk sınav test olarak mı yapılıyor?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    herhangi bir kurumda olup asaleti tasdiklenen arkadaşlarım bu 100 soruluk sınav test üsülümü oluyor yoksa klasikmi oluyor birde bu sınavı geçemezsek memurluktanmı atılıyoruz bu konuda bilgisi olan arkadaşlar tecrübelerinizi aktarırmısınız

goku

evet aday memurken başımıza neler gelecek,şu sınav meselesi nedir ne değildir bilenler açıklasınlar lütfen.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de
    Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Twitter Hesabım

officer

Devlet memuru olarak atanan birey adaylık dönemin de 2 defa sınava girer.
    1-Temel eğitim sınavı
    2-Hazırlayıcı eğitim sınavı
    ve son olarak uygulamalı eğitim (Staj gibi düşünün) olarak gerçekleşir.
    Bu sınavları kurum ister ise yapar istemez ise yapmaz (Genelde yapılır.) eğitim (2 ay kadar ders verilecek aday memura) ve sınavların ne zaman olacağını kurumunuzu takip ederek öğrenebilirsiniz.
    Sınavlardan en az 70 puan almanız gerekli ilk 1 yıl içerisinde bu sınavları veremez iseniz veya katılmaz iseniz 2.yılda adaylığınız devam eder. Yine 2.yılda bu sınavları veremez ve katılmaz iseniz ilişik kesme belgeniz hazırlanır ve işinize son verilir.

sebboy

Peki bu staj gibi olcak sınavın dışındaki sınav test usülümü olucak officer

thief27

ben özel okulda öğretmenim bizlerin de adaylığının kalkması için bu sınavlardan geçmemiz gerekiyordu. 2 sene önce adaylığım kalktı. Sınav aslında çalışma gerektiren bir sınav yani hiçbir şey bilmeyen geçemez kolay bir sınav değil. Bir de bu forumdaki bir arkadaştan öğrendim. Özel okullarda stajı kalkan öğretmen arkadaşlar valilikten aldıkları kağıdı ibraz ederlerse bu sınavlardan muaf olurlarmış bilgilerinize.

sebboy

thief27;

memur olanın muaf olma durumu varmı acaba

Üye
    Gerçek Adı
    YUXEL-67
    Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    19:56
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK/EREĞLİ - AYDIN
    Twitter Hesabım

womanizer

sabah sabah kabus la bu

Üye
    Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    19.03-2014
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Blog Mesajları
    1

sağlam türk

arkadaşlar bu sınavlar test usulü yapılıyor eğeriki sene bu sınavlardan kalırsanız memurluktan atılır 3 yıl boyunca giremezsiniz gözünüz korksun diye söylemiyorum sadece usulün böyle olduğunu belirtmek istedim

greensea

Arkadaşlar ben girdim bu sınava bizde geçme notu 60 dı bursa için test olarak yapılıyor.Normal şartlarda sınav biraz zor ama eğitimi veren kişinin dediğini söylüyorum bu sınavdan daha kalanı görmedim dedi.Ama her il de uygulama aynı mıdır bilmiyorum.bunlar biraz formalite sınav çok takmanıza gerek yok kafanıza.

yakamoz06

Bu sınavdan dolayı korkmanıza hiç gerek yok işe girdiğiniz sınavdan daha zor değil.Üstelik sizi bir aylık bi seminere tabi tutarlar bu seminerde 657,Atatürk ilkeleri ,Kurum hangisi ise onunla ilgili mevzuat haberleşme kuralları gibi konular olur.Ders notlarını verirler zorlamazlar.Genelde Seminer sonundada 300 -400 sorulukta bi soru kitapçığı verip içinden 100 tanesini sorarlar.Sınav test usulü olur ve zor değildir.Ben şahsen Asaleti bu sınav yüzünden tastik olmayan hiç kimseye rastlamadım birazcık ciddiye almanız yeterli olacaktır.Başarılar hepinize...

thief27

sebboy

benim demek istediğim özel okulda stajı kaldırılan öğretmenler devlete memur ya da öğretmen olarak atandığında stajının kaldırıldığı belgeyi ibraz ederlerse bir daha o sınavlara girmezlermiş. Sınavla ilgili diğer arkadaşların yazdıklarına katılıyorum bizim memur da sınavı geçemeyen olmadığını söylemişti ama şu var hiç çalışmadan girerseniz geçemezsiniz en azından seminerlere katılıp verilen notları bir kez gözden geçirmeniz şart. Bana biraz ehliyet sınavını andırıyor. Ona da hiç çalışmamıştım sadece son gün kitaptaki daha önce çıkmış olan sorulara ve cevaplara bir kez göz atmıştım sınavdan 90 almıştım bunun gibi bir şey

sebboy

çok tşkler ederim thief27 ve diğer cevap yazan arkadaşlarım içimi rahatlattınız sağolun

ADİLA

aynı sınava girecek olan zihinsel engellilli memur adayı için nasıl olucak?? seminere giden diğer öğretmen adaylarıyla aynı mı tutulucak?? bu sorumu cevaplarsanız sevinirim

Üye
    Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    11.03-2014
    Saat
    23:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Blog Mesajları
    5

karakaya

Tırsmayın,formalite,memur oldunuz sayın

inebolulu

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    yav hikaye hepsi rahat olun sınav mınav fıs tıs girdin mi girdin. yüz kızartıcı bir suç işlemezsen ve işten kaçma yapmazsan asaletin çoktan tastik oldu.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye