Engelliler.Biz 4-7 Aralık tarihlerinde Engelsiz Yaşam Fuarı'nda
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
ÖMSS sonrası yerleştirme ve atamalar neye göre yapılacak?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

frankenstein ÖMSS sonrası yerleştirme ve atamalar neye göre yapılacak?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Arkadaşlar ÖMSS sonucunda yerleştirme ve atanmak için başvuru yapacağız. Peki yerleştirme veya atama durumunda ÖMSS'ye başvuru sırasında yetkililere gösterdiğimiz Rapor dikkate alınacak mı? Yoksa; yapacağımız tercihler sadece ÖMSS sonucunda aldığımız puana göre mi olacak?

Diyelim ki herhangi bir kuruma atandık. Atandığımız kurum ''İstihdam'' için yeniden sağlık kurulu raporu isteyecek mi, yoksa ÖMSS başvuru esnasında alınan raporların fotokopilerini inceleyip mi yerleştirme yapacak?

Raporumu bugün aldım. Çalıştırılamayacağı işin niteliği kısmında ''İşitme gerektiren işlerde çalışamaz'' yazmışlar! Oysa ki bazı istisnalar dışında işitme cihazı ile gayet iyi duyabiliyorum. Bu ibare yerleştirme ve atama sırasında sıkıntı yaratır mı? Eğer yerleştirme ve atama sırasında bu rapora bakmayacaklarsa zamanı gelince yeni rapor çıkartmak istiyorum.

Bir de atamalar neye göre olur sizce? Özür gruplarına göre mi yani ortopedi, işitme vs. özür gruplarına belli kontenjanlar dahilinde mi atama olur yoksa özür gruplarına bakılmaksızın sadece puan sıralamasına göre mi atama olur sizce?

fatihhh

başvuru yaparken memurun dediği:
    raporun eski yönetmeliğe göre.yeni rapor alman gerekiyor.kaydını yapıcaz ama sınavı kazanıp atandığında yeni rapor istenecek.kayıt tamam ama yeni rapor almak istemiyorum çünkü oran düşük çıkacak eminim.benim durumumda olanlar ne yapmayı düşünüyor?

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

okaneren

arkadaşlar sağlık raporu yeni yönetmeliğe uygun değilse atanma durumunda yeni rapor isteneceğini söylediler. atanmalarda ömss puanları esas alınır; ancak özür grubu da dikkate alınacaktır.

frankenstein

Benim rapor yeni yonetmelige gore ama benim rapordaki Calistirilamayacagi islerin niteligi kisminda tutarsizlik var. Isitme gerektiren islerde calistirilamaz yaziyor ve bu demektir ki bu adam hic duymuyor demektir. Oysa ben isitme cihazi ile gayet iyi duyabiliyorum. Sadece ozur oranina bakip direkt bu ibareyi eklemeleri canimi sıktı. Eğer bu rapora göre yerlestirme yapilacaksa yarin acilen itiraz etmem gerekir. Eger bu rapora göre atama yapilmayacaksa atama sonrasi yeni rapor istenecekse itiraz etmeye gerek yoktur diye düşünüyorun. Sizce ne yapmaliyim?Bu rapor meselesi beni delirtti iyice. Kafayi siyircam. Yok mu beni bu dertten kurtaracak bilgiler verecek olan?

Üye
    Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    06.02-2013
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / pendik

gerkurt

fatihhh;
    atanırken yeni rapor isteme hakkı yok eğer raporun'da sürekli yazıyorsa.2010 yılında eski yönetmeliğe göre atanan binlerce engelli memur oldu.benin tanıdığım arkadaşlarımdan atama olurken yeni rapor istenmedi.
    bilginize. raporu sürekli ibareli idi

frankenstein

Bugün Sosyal Hizmetler'de işlemlerimi yaptırdım. Yerleştirme ve atama yapılırken başvuru esnasında verdiğimiz rapora bakmayacaklarını, atandığım zaman kurum müdürü ile görüşme olacağını söyledi. O görüşmenin neticesinde sana uygun bir iş verirler dedi.

Üye
    Gerçek Adı
    hasan yıldırım
    Son Giriş
    07.12-2013
    Saat
    01:17
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ -Çorlu

ferdi5519

akmı karamı çıksın ortaya fenamı bir çok gereksiz ve haksız rapor alanlar var ben bile gördüm... ortaya konuşuyorum üstünüze almayın lütfen...

veydel

bunların yeni yönetmelikten kasıtları ne anlamış değilim. 2006 mı-2010 mu-2012 mi???? her kafadan bir ses çıkıyor. ama yeni rapor istemeye hakları yok. iyi valla sınava girebilirsin diyecekler ondan sonra yok sen engelli değilsin pardon mu diyecekler???

SphiNX

Sanmam isteyeceklerini ama burası Türkiye her an her şey olabilir... yeni rapor isterlerse şaşırmam işin açıkçası

siirtfatih056

Arkadaşlar rapor isremeyecekler diye düşünüyorum çünkü geçen sınavda atanan arkadaşlar " ANKARA"ya çağrıldı ve tekrar heyete sokuldular adamların düşündükleri ya torpil yapıp almışssan raporu ?

muneza

frankenstein;

isitme gerektiren islerde calistirilamaz yaziyor ve bu demektir ki bu adam hic duymuyor demektir. Bunu biraz Açalım

İşitme ile ilgili işlerde iş yapamaz ibaresi verilmesi benim için ve konuşmayı telefonda ,santralde anlyamayanlar içindir siz nasıl anlıyorsunuz ?

Bende yıllardır kulaklık kullanıyorum cihazım oticon chili 3000 tanesi ama yine anlamıyorum bu makinadan değil benden kaynaklanıyor
    Benim cocukluktan hastalık yaşım 23 cep telofon 8 ,9 yıl kullanıyorum ne zaman yabancı biri ile konuşsam sesini duyuyorum ama anlamakta çok zorluk çekiyorum bu bizim için böyle iş hayatına atılıp bizi santral ' telefon gibi işlere vermesinler diye belirmişler

xxxman

MALUM kayıtlar yaptırılırken sadece özür oranı ve hangi hastalıktan olduğunu belirlediler tarih,çalışamaycak alanlar falan göz önünde bulundurulmadı ki bir çogu raporda çalıştırılmayacağı alan falan yazmıyordu HEM iş gücü ile normal raporlar arasında oran farkı bulunuyor.kayıt sırasında kayıtı yapan memur benim rapora baktı noroloji süreğelen dedi işlemleri yaptık ertesi gün aklıma geldi o an heycandan artık unuttum ertesi gün tekrar gittim sosyal müdürlüğüne dedim benim hastalığım noroloji ama süreğelen değil ortapedi kas-sinir hastasıyım süregelen epilepsi falan dedim sınava girerken işe girerken sorun olur bunu değiştirmek için napmamız gerek memur dedi bu zaten sınav başvurusu için özürlüleride asansörlü yerlere falan vercekler işe girerkende büyük ihtimal yeni rapor istenir dedi dedim hadi istemezlerse ben napcam o zaman gel ben burdayım dedi he yeni rapor istenirmi istenmezmi bilemem....

führer

mesleği olanlarını mesleğine atasınlarda gerisi hiç önemli değil, mesela ben sağlık teknikeriyim 6 yıl bu işin eğitimini aldım bu mesleği yapmak benim en doğal hakkım

gul2011

arkadaşlar shçek başvuru alırken bnm raporun aslı gibi onaylı olması şartı var dedi ben de 2 saat hastanede onu yaptırmak için uğraşmıştım bir de ben rapor alırken heyete girdiğimde dr istihdama evet yazdı ama elimdeki raporda değerlendirilmedi diyor ben bunu sorduğumda görevli salladı, inşallah yeni rapor istenmez, benm rapor da sürekli yani ömür boyu diye de parantezde yazıyorsorun çıkar mı ki yerleştirmede???

ferdi öztürk

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    ben ömss başvurusu yapan memurun yalancıcısıyım; ''Atamalarda suistimallerin önüne geçebilmek için atananlardan tekrardan rapor istenecek'' dedi..

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye