alisveris.engelliler.biz | Tekerlekli sandalye, akülü sandalye, çocuk ürünleri vb. tüm şey Engelliler.Biz alışveriş sitemizde
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Ankara'da ÖMSS kursları 13 Şubat'ta başlayacak
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

PRENSES Ankara'da ÖMSS kursları 13 Şubat'ta başlayacak

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Ankara Büyükşehir Belediyesi, 4 branşta açacağı kurslarla engelli vatandaşları 29 Nisan’da yapılacak “Özürlü Memur Seçme Sınavı”nda bir adım öteye taşımayı hedefliyor.

Gazi Üniversitesi ile ortaklaşa oluşturulacak kurs programı “Bilgisayar İşletmenliği”, “Ön Muhasebe”, “Halkla İlişkiler” ve “Büro Yönetimi” branşlarında olacak. Kayıtları başlayan kurslar, Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali’nde yapılacak ve kurs sonunda başarılı olan katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek.

Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde sürdürdüğü projelerle her kesimden, her yaştan, engelli engelsiz, kadın erkek yüz binlerce Başkentlinin hayatına destek oluyor, ihtiyaç sahiplerini zor günlerinde yalnız bırakmıyor.

Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı (SOS) işbirliğiyle Türkiye’ye örnek bir projeyi daha hayata geçirecek olan Büyükşehir Belediyesi, Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali bünyesinde Gazi Üniversitesi’nin işbirliğinde Özürlü Memur Seçme Sınavı’na Hazırlık Kursu açacak. Kurslar 29 Nisan’da Türkiye genelinde yapılacak sınava hazırlığın yanı sıra, engellilerin hem teknolojiyi kullanmalarını hem kendilerine ve başkalarına faydalı olmalarını sağlayacak hem de iş bulma olanaklarını hızlandıracak, kolaylaştıracak.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikanın da verileceği kurslar engelli bütün bireyler için yeni bir yaşama adım atmaya yardımcı olacak.

-YÜZDE 40 ENGELLİLER KATILABİLECEK

Engelliler Lokali’nde kayıtları başlayan kurslardan ilk etapta yüzde 40 bedensel ve ortopedik engelli 44 kişi faydalanacak, ardından açılacak ikinci dönemde yine 44 kişi eğitim alacak. Başvurunun beklenenden fazla olması halinde lise mezunlarına öncelik verilecek. Hafta içi Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 13.00-17.00 saatleri arasında 10-12 kişilik sınıflarda yapılacak derslere katılım Büyükşehir Belediyesi’nin engelli araçları ile sağlanacak.

Kursa katılmak isteyen engellilerin diploma, nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık raporu (engel raporu) ile Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali’ne başvurması gerekiyor. Kurslar, 13 Şubat’ta başlayacak.

Ankara

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

april14

Bende bu haberi duyunca sevindim açıkcası, fakat sevincim başvuru yapmak için Eryaman aile yaşam merkezi halkla ilişkiler birimine kayıt için geldim diyene kadardı KPSS tarzında Bildiğimiz genel kültür, genel yetenek tarzında değil bu kurslar. Gelmişim madem onca yolu kayıt olmak istedim fakat pilot bölge olarak seçildiğinden Eryaman semti, diğer semtlerden gelen başvurları kabul etmediklerini kayıt yapılmasının mümkün olmadığını söylediler. Bilgilerinize.

çamlıca

Bahsedilen kurslar ömss için değil meslek edindirme için.

xxxman

sağlık raporu (engel raporu) ile Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali’ne başvurması gerekiyor. Kurslar, 13 Şubat’ta başlayacak. ENGELLİ,ÖZÜRLÜ RAPORU AYRIMI Kİ ENGEL RAPORU İSTENİYOR

NEYMİŞ ENGELLİYİ SINAVDA,İŞ BULMADA Bİ ADIM ÖNE TAŞIMAK İÇİNMİŞ ENGELİ BULUNMAYAN %40 RAPORU OLAN VERİLEN KURSLARA ÇOKTAN KATILMIŞ HER TÜRLÜ BELGEYE SAHİPTİR AMAÇ EŞİTLEMEK İÇİN DENMESİ GEREK

ecza_06

ömss kursları için haber var mı yoksa öbürleri inanın sınava girecek o kadar özürlü için bu haber sinekte ki vızıltı gibi ömss sınavı için kurs açmayan belediyeyi ne yapalım arkadaşlarda yanlış anlamasın herkesin kendi düşüncesidir

fatmabzk Ankara'da ÖMSS içi Halk Eğitim Merkezlerindeki ücretsiz kurstan bilgisi olan var mı?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Arkadaşlar halk eğitim merkezlerinin ömss için ücretsiz kurs başlattığı konusunda bi duyum aldım ama detaylı bilgim yok.bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilirmi???ANKARA

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye