Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 47 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bertuğ Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZGÜL SERT
    Son Giriş
    23.12-2014
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    Denizli

bertuğ Hiç bir işe yaramayan özel eğitim ve rehabilitasyon okulları!

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    özel eğitim ve rehabilitasyon kimliğ altında hiçbir fayda sağlamayan mantar gibi çoğalan tek gayesi para kazanmak olan kurum diyemiyeceğim yerlere kınıyorum (denizli de çok) denetimlerin nasıl yapıldığını merak ediyorum . :evil:

Üye
    ::(umut):: Avatarı

Son Giriş
    15.05-2014
    Saat
    00:39
    Yaşadığı Yer
    Denizli

::(umut):: Re: [Tartışma] Hiç bir işe yaramayan özel eğitim ve rehabilitasyon okulları!

Arkadaşım öncelikle üslubunuza ve yazdıklarınıza dikkat ederek fikir belirtirseniz daha memnun olurum aksi takdirde ben de pek hoş üslup kullanmayacağım. Bahsettiğiniz ve mantar gibi çoğalan rehabilitasyon merkezlerinden birinde HEM DE DENİZLİDE 1 yıldır öğretmenlik yapıyorum. Her türlü yolsuzluğu dolandırıcılığı da gördüm ama her merkezi de yararsız ve dolandırıcı diye nitelendirmek çok nahoş bir yaklaşım. Üstelik ne şartlarda olursa olsun Denizlide 2000'e yakın Türkiyede ise 200.000 e yakın engelli öğrenci bu merkezlerden faydalanıyor. Birçok öğrencim okulda ilgilenilmediği için yaşıtlarının gerisinde iken bu merkezlerdeki bireysel eğitim sayesinde hem akademk hem de sosyal yönden ilerlemeler sağladılar.
    KİMİN KAÇ KURUŞ KAZANDIĞI DA DEVLETİN KAÇ PARA YATIRDIĞI DA UMURUMDA DEĞİL, BİZ ÖĞRENCİLERİMİZE EĞİTİM VERİYORUZ O KADAR.. Daha buna da itirazınız varsa ben burdayım her şartta düşüncelerimi de savurunurm.

nar_ud

hocam, sizi ve sizin okulunuzu kastetmiş olabileceğini sanmıyorum. ama dediği gibi olan merkezler de var. yanlış hatırlamıyorsam en son konyada bir merkez vardı, sağlam çocukları engelli olarak gösterip, o çocukların üzerinden devletten para almaya çalışmışlardı.

var böyle bu durumlar,inkar edemeyiz,ama tabii genelleme de yapmamalıyız

Üye
    ::(umut):: Avatarı

Son Giriş
    15.05-2014
    Saat
    00:39
    Yaşadığı Yer
    Denizli

::(umut)::

evet hepsini biliyorum konyayı da denizliyi de adanayı da hetta hepsini şahsen tanıyorum ama genelleme yapıp burda emek verenlere de dokunmak hiç hoş değil, isterlerse benim kurumumu kastetsinler önemli değil, önemli olan kötü şeylerin yanında güzellikleri de görebilmek.

dendrit

bu konu başlığını açan arkadaşın dengesinin pek yerinde olmadığını düşünüyorum ya da kusura bakmayın ben başka bir konu başlığında arkadaşın tam olarak ne demek istediğini anlamadım heralde. yazmış olmak için yazmayalım komik oluyo.

Üye
    bertuğ Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZGÜL SERT
    Son Giriş
    23.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli

bertuğ

ben Denizli'deki okulların hepsi demedimki, isim vermek istemem ama bertuğ için birkaç okul gezdim.gezdiğim okullların 2 tanesi acıpayam ilçesinde.(zaten başkada yok).birisi emekli öğretmenleri doldurmuş sınıf camlarını yağlı boya ile boyamış.(içeride verilen eğitimden veliler bihaber).üstüne üstüne cahil halkı yalanları ile kandırmış :!: okul yöneticileri var.....fizyoterapist diye geçirdikleri kişi o zaman için fizyoterapist olmayan biri idi 2 sene evvel önce.
    öğretmen ve fizyoterapistleri ile iyi ama bina içi ve konumu çocuklarımız için yeteri kadar iyi olmayan okulda gördüm.sonuçta oraya engelli olanlar geliyor.merdivenlere uçarak çıkacak değiller herhalde...
    bilhassa görümcem emekli olan arkadaşıyla aralarında geçen konuyu benle paylaştı:

emekli olduğu için ek iş aradığını ve bulduğu işi övüne övüne anlatıyormuş.böyle bir kurumda iş bulduğunu çocuğun zeka özürlü olması onu ilgilendirmeğini .saati dolana kadar sınıfta oturacağını o zaman içinde 1,5 milyarı cebe atacağını anlatmış.çocuğa birşeyler öğretse zaten öğrenmezmiş ... :evil:
    bunun yanında duyduklarımda var sonuçta biz veliler farklı okullardan beğenmediğimiz için gelmişiz konuşuyoruz o okulun şu eksiği var bu eksiği var gibi...
    işte bu tip kurumların yüzünden gerçekten işini özveri ile yapan kişilere ve kurumlarada yazık oluyor.....

Üye
    bertuğ Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZGÜL SERT
    Son Giriş
    23.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli

bertuğ ne deyim: anlayana sivri sinek saz anlamyana davul zurna az

kötü söz sahibine aittir. dendrit

yaranıza tuz bastık galiba ,gocunduğunuza göre...
    ANLAYANA SİVRİSİNEK SAZ ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ!

dendrit

benim herhngi bir yaram yok aksine. fakat sizin iki ayrı konuda yazdıklarını okuyunca dengesiz olduğunuza karar verdim yanılmamışım. bakmak isteyenler hükümet özel eğitim okullarını kapatıyor konulu yere girebilirler. beni daha iyi anlayacaklardır fakat ben daha fazla kişiselleştirip büyütmek istemiyorum. özel eğitim okulluarında neler döndüğünü ben de az çok biliyorum. sizin burada yazdıklarınıza da katılıyorum. fakat diğer konu başlığında yazdığınız şeyler çelişiyor. neyse yaşını başını almış insansınızdır.

Üye
    bertuğ Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZGÜL SERT
    Son Giriş
    23.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli

bertuğ cevap

arkadaşım siz beni yanlış anlıyorsunuz.ben demiyorum ki bütün okulllar kötü hiçbiri işe yaramıyor.bunları kötü olanlarını elesinler.5 varsa 2 olsun ama sonuç hepimiz için iyi olsun.ne biz yanalım ne de onlar.
    eğer engelli kişiler bir umutla buraya geliyorsa hakkını sonuna kadar almalı...inanın çok üzüldüm yanlış anlaşıldığıma.ben duygularımı kelimelere aktaramıyorum.
    onları oraya götürme k okadar zahmetli ki anlatamam.üstüne birde o zahmatin karşılksız çıkması ...siz düşünün. ben çok gördüm.oğlum şuan 12,5 yaşında 9 aylıkken başladım 4 sene mecburiyetten ara verdim... ama sonra baktım kurumlar çoğalmış sevindim ama yapılan hiçbirşey olmayıncada üzüldüm.
    gittiğim kurumda çok iyi fizyoterapistler,öğretmenler olduğu kadar olmayanda var.
    aileler cahil ne denirse o oluyor.mesela devletin verdiği bakım parasını kurum kendisi veriyormuş gösteriyor.
    yazsam dahaçok ........herneyse.

dendrit

hıh şimdi biraz daha açıklayıcı oldunuz. ben de bu sektördeyim ve özel eğitim merkezlerinin tamamının kapanmasını istiyorum. görünen görünmeyen öyle çok pislik dönüyor ki insanın midesi bulanıyor. devlet kendi eğitimini kendi çok güzel bir şekilde verecek. burada kapanmamasını isteyen insanların hepsinin bir çıkarı var. anladığım kadarıyla siz bir velisiniz. üzülmeyiniz size dokunan hiçbir şey olmayacak. sizin çocuğunuz eğitimini almaya devam edecek. siz inanıyormusunuz ki devlet bu çocukları kapalı kapılar ardına kapatacak. böyle olmuş olsaydı 2 senedir bu çocukların masrafını üstlenmezdi. şimdi sadece diyor ki artık sömürme olmasın. bunda yanlış olan taraf ne anlamıyorum. insanlar neden bu kadar celalleniyorlar. çalışan öğretmenlere de dokunan bir şey yok. onlar için de kadrosunu belirlemiş. siz de burdan anlayacaksınız ki kurum sahiplerinin etekleri tutuşmuş durumda. fakat onlar da bu zamana kadar kazandıklarıyla başka bir sektöre el atsınlar. tüm kurum sahiplerinin bunu yapacak kadar birikimi olduğuna eminim.hatta şimdilerde kurumlar birbirlerine çocuk satıyorlar. o yüzden kimse bana eğitimden bahsetmesin ve bunu da duygu sömürüsü olarak kullanmasınlar. yüzlerine taktıkları maske herşeyi ortaya koyuyor.

fkaledibi

SAYIN dendrit
    30 Yaşında zihinsel yada bedensel engelli bir çocuk sizce ne kadar eğitim aldı. 0-6 yaşında ne yapıldı. okula gönderildiğinde ne oldu. son 2 yıl da böyle bir hak bize en azından çocuklarımızı dışarı çıkarmaya yaradı, toplum bunları gördü, ne kadar çokta engellimiz vardı dedi. birde yeşil kartlı iseniz 2 yıl önce İNSAN BİLE DEĞİLDİNİZ . çıkacak yasa ile 44 haftada Eğitiminiz bitecek. diger çocugunuz 11 yıl zorunlu eğitime tabi digeri EVE KAPANACAK
    ÇOK MU MERAKLIYIZ köyden çocuklarımız bişi ögrensin diye biz ögrenelim diye onca yollara katlanıyoruz.
    SİZİN BÖYLE BİR SORUNUZUNUZ YOK İSE EN UYGUNU BENCE SİZİN SESSİZ KALMANIZ, AMA BİLİNKİ SİZNDE HERHANGİ BİR HAK MÜCADESİNDE SİZDE YANLIZ KALACAKSINIZ. saygılarımla

dendrit

arkadaşlar! siz neden yanlış anlıyorsunuz ya da yanlış anlamayı tercih ediyorsunuz. benim engelli çocuklara karşı sarf ettiğim bir laf var mı? benim lafım üç kağıtçı kurumlara. lütfen işimize geldiği gibi anlayıp duygu sömürüsü yapmayalım...

Üye
    bertuğ Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZGÜL SERT
    Son Giriş
    23.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli

bertuğ

sonunda anlaşıldığıma sevindim.zaten bu konu başlığını bu yüzden açmıştım.
    hükümet özel kurumları kapatıyor konulu yere yazdığım cevapta hayatları boyunca alacakları 44 haftayı eleştirmiştim.işin doğrusu ayda 6 seansada karşıyım.
    siz bu sektörde olduğunuzdan eminim bizim soruları açıklayıcı cevablarınz vardır.bunu güvenerekten size bir kaç sorum olacak:
    1)devlet bu okulllarda engelli bireyi eğitimin yanında fizik tedavi verebilecek mi?
    2)devlet bu okullarda engelli bireyi kaç yıl eğitim vermeyi düşünüyor?(sonuçta bizim çocuklarımız aldıkları eğitmde katettikleri çok fazla zamanda çok az ilerlemeye denk gelecek.misal 6 ay hiç durmadan yürüseler geriye doğru dönüp baktıklarında 1 pirinç tanesinden büyük bir ilerleme kaydedemiyecekler.)
    3)okul olunca hergün gidip gelme olacak mı? olursada ailere getirip götürüken herhangi bir destek verilecek mi?
    şuan aklımda olan sorular bunlar kurumuzdaki diğer velilerinde aklına takılan sorular.onlar sordukça bende onların sorularına size buradan paylaşacağım.
    inş. bu seferde yanlış ifade etmemişimdir saat epey geç olmuş :wink:

nuriye taşçı

yıllarca rehabilitasyon merkezine gidip bir arpa boyu yol alamayan çocukları gördükçe dediklerinin doğru olduğunu düşünüyorum

dendrit

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    öncelikle şunu söylemeliyim. biz özel eğitim merkezlerinde çocukların kavram, bilişsel beceriler, psikomotor beceriler ( fiziksel), öz bakım becerileri ve en önemlisi sosyal ve duydusal yönlerini destekliyoruz. evet herkese okuma yazma öğretemiyoruz. evet herkes kurumdan koşarak çıkamıyor. evet salyasını akıtmayı durduramıyoruz. fakat bu çocukların % 80' i sosyal ve duygusal açıdan destekleniyor. bize geldiğinde yumruk atıp etrafa saldıran çocuklar şimdi arkadaşlık kurabiliyor. ufacık bir şey yetiyor bazen. ufacık bir şeyi başarabilmek yetiyor. o yüzden bir arpa boyu yol kaydedilmiyor diye bu çocukları hor görmek iş değil. eğer eleştiriniz özel eğitim merkezlerineyse buna ben de katılıyorum. çünkü benim gibi düşünen çok az insan var. benim tavrım özel eğitim merkezlerinin kapanmasını istememe. ama bu çocukların eğitimlerinin kesilmesini tabi ki ben de istemiyorum. dediğim gibi yürüyemez, konuşamaz, koşamaz ama sosyal yönü gelişebilir. fakat sosyal yönü bile gelişemeyecek çocuklar var. burda da iş aileye en büyük yük aileye düşüyor. çünkü artık çocuk onunla birlikte olacak hayat boyunca. 44 hafta sonunda açılacak bakım evleri şu an bitmiş durumda ve yazılımları başladı. inş biraz araştırın. '' ben öldükten sonra çocuğuma ne olacak?'' diyen aileler için yapıldı ya da '' bugün çok işim var, çocuğum bugün burda kalabilir mi?'' diyen aileler için. bildiğim kadarıyla fiziksel eğitim verilecek. biliyorum herkesin kaygısı çok fazla. bir şeylerden vazgeçmek her zaman zor olmuştur. bir çoğumuz dünü bile özleriz. yeni şeylere alışmakta bir o kadar zordur. ama bence herşey çok güzel olacak. siyasi saflarınız için bir şeyleri eleştirmekten vazgeçin. adamlar herşeyi düşünmüş.

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon