Sunrise Quickie akülü, Quickie aktif ve Breezy manuel sandalyelerde lansmana özel büyük indirim kampanyası!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Dudak okuma kursu var mı?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

ahmetfuad Dudak okuma kursu var mı?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    merhaba arkadaşlar
    benim her iki kulağım biraz ağır işitiyor(%30 kayıp)
    işitme cihazı kullanıyorum (tam değil ama bir nebze katkısı oldu bana).
    aranızda işitme engellilere yönelik dudak okuma kursu veren bir dernek, vakıf vb. kuruluşlara giden ya da bilgisi olan var mı?
    sağlıcakla kalın..

shukufe

dudak okuma kursla okulla ogerenmekten cok mecburiyetle ogrenilir benim kanimca
    siz meselatelefonla konusabiliyorsunuz yani mecbur dedegilmissiniz bir yerde isitmeniz azalip mecbur kalinca oyle bir anliyosunuz ki yeteneginiz olmazsada
    eger size dudak okumak istiyorsaniz once butun dikkatinizi muhatabinizin yuzune daha dogrusu dudaklarina anlamak icin vererek bakin
    birde uyanik olun dudak okumak icin dikkatinizi tam verirseniz muhakkakki yapabilirsiniz

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

burcu_ogretmen

Arkadaşlar dudak okuma kursu diye bir kurs varmı hiç bilemiyorum ama dönem dönem seminerler verilir fakultelerde dudak okuma eğitimi ile ilgili zaman zaman ben meslekte yeniyim 2. yılım şuan da zaten ben öğrencilerime cihaz kullanıyorlar ve dudak okuma yöntemi ile eğitim veriyorum.Açıkçası böyle bir kurs var ise sizi bilgilendirmeyi çok isterim

shukufe

hosgeldın aramıza ogretmen arkadas aramızda olmana cok sevındım semınerlerde okulda meslekte ogrendıgınız bılgılerden bızlerde ıstıfade edebılırmıyız eger dudak okuma konusunda yazılı yayın kıtap gıbı materyaller bılıyorsanız bızlerle paylasabılırmısınız
    ogrencılerınızın cıhaz kullandıgını soyluyorsunu cıhazda bıryer kadar faydalı oluyor helede benım gıbı agır ısıtme kaybına dudak okumamıza yardımcı ısıtme cıhazı
    yanı ısıtme kaybı coksa dudak okumayı en ıyı yapan anlıyor konusmayı

UĞUR-60

niye dudak okuma kursu arıyorsunki bende iştme engelliyim konuşabiliyorum dudak okumayı kendim öğrendim sana konuşan kişi yavaş yavaş konuşursa anlarsın kendin öğrenmelisin

nuran

benim tavsiyem biraz değişik olacak ama bi dene istersen.
    ayna al karşısına geç konuş...
    dudaklarına dikkat et hangi sesin nasıl çıktığına dikkat et...benzer kelimeleri tekrar tekrar söyle aradaki dudak farklarını yakalamaya çalış....
    özellikle haber programının birini sesini kısarak izle haber spikerleri tane tane konuşmaya çalıştıkları için dudakları daha okunaklı oluyor
    sevdiğin biri ile oyun oynaçeşitli resimler içinden söylediği kelimeyi sessiz söylesin sen hangi resimle ilgili kelimeyi söylediğini resimler arasından göstermeye çalış(meyve resimleri olabilir eşya resimleri olabilir...vs.)
    inşALLAH işine yarar söylediklerim..... 8)

Elifcan

edebiyat ögretmenim beni dudaktan okumaya ögrendi.lise son kadar dudaktan okuma bittim.konusabiliyorum dudak okudum. 2sene önce rehabilistasyon özel egitim okudum. paylastıgın için teşkler

Bacıbey

ahmet fuat aslında dudak okumak için eğitim almak gerekmiyor daha doğrusu istemekle alakalı azimle alakalı benim işitme kaybım yok ama belki bir gün lazım olur diye televizyon izlerken sesini kapatıp dudak okuma alışkanlığı ediniyorum..biraz gayret edersen öğrenebilirsin bence sende..

dudak okuma kursları yok madem olanlarda sana yetmiyorsa kendi göbeğini kendin keseceksin)

biraz çabalarsan eminim başaracaksındır...o kadarda zor değil aslında karşında konuşan insanların yüzünü bak ve konuşmak durumunda kaldığın kişilerden tane tane konuşmasını iste..

Yasaklı Üye
    Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Üsküdar

serkanabi

sayın arkadaşım,
    dudaktan okuma kursu yok kesinlikle yoktur, ben uzun zamandır bu insanlarla birlikteyim ve işitme engelliyim, dudaktan okuma kabiliyetini kendin geliştireceksin, ayrıca dudaktan okuma kabiliyetin kişiden kişiye farrklılık gösterecektir, çünkü tüm insanlar aynı şekilde konuşmaz, kimisi ağzını çok açar, kimisi bıyıklıdır, kimisi hızlı konuşur, kimisinin dudakları okadar incedir ki sadece ağzının aralanıp kapandığnı görürsün, şimdi burada önemli olan esas yakın çevrendeki insanları anlamaya çalışman olacaktır, mesela ailen, işyerinde çalıştığın insanlar... Bu insanlara durumunu anlat konuşurken biraz hafif el hareketleriylede biraz desteklesinler bu oldukça yardımcı olur, zamanla sen o dudaklara alışacaksın ve anlaman daha kolay olacak, ve konuştuğun insanlarda kelimeleri sana nasıl anlatabileceklerini anlayacaklar ve biraz el kol birazda dudakların fazlaca açıp kapayarak ve sen anlamadığın zamanlarda 2 - 3 kez tekrar yaparak sana yardımcı olacaklardır. Bu iş sanıldğı kadar zor değil merak etme. Birde Artikülasyon konusunda seminerler veya toplantılar bulursan katılmanı tavsiye ederim. Sağlıcakla kalll... (biraz hızlı yazdım umarım kafanı karıştırmamıştır, fazla vaktim yoktuda ) )

karadagli82

dudak okuma kursunun acılmasına hem sasırdım hem sevındım ayrıca bence dudak okuma dogustan ısıtme engellıler tarafından kazanılır

ayrıca ısaret dılı kursu balıkesir ve eskısehırde acılırmı bılgısı olan varmı

beyazay Dudak Okuma Kursu Açılmıştır

İşitme Engelliler Federasyonu ve Bakırköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce Dudak Okuma Kursu açılmıştır
    Kursu başarılı bitirenlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecektir.

Bilgi için: www.bahem.org.tr

kalben

dudak okuma kursu açılcağını kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdiben kendimi bildim bileli dudak okurdum da.

papiraov

kusura bakmayın yorumlarınız çok bilinçsizce ve çok saçma cahilce yönlendiriyorsunuz.yoktur ne demek ya.hanginiz belediye kaymakamlık valilik federasyonları sıkıştırıdınız.itelediniz talepte bulundunuz.bir kere işitme cihazı ve dudak okuma eğitimi şarttır.devletin işitme konusunda eğitim almayan yetişkinlere sahip çıkması ve elinden tutması gerek.eğitimli olmak başkadır.herkes yetenekli olmayabilir.herkesi kendiniz gibi olmasını beklemeyin.doğruyu bulmaya çalışın onu arayın .yoktur kelimesini kabul etmiyorum.mücadele etmeyen araştırmayan bir toplum benim için hiçtir.bir şeyin var olamsı için ne yapabliriz.beyin fırtınası yaparsak doğruyu bulabliriz.her şeyin çaresi vardır merak etmeyin yeterki isteyin.istemek başarmanın yarısıdır.hadi bakalım durmak yok çalışmaya devam..sevgilerle..

yelizzz

ben 5 yasından beri dudak okuyorum bunu kendinizde ögrene bilirsiniz şart degil egitime

Yasaklı Üye
    Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    12.10-2014
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Blog Mesajları
    5

Mesut.

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Heey beyler dikkat etmedınızmı adam işitme kaybım 30 diyor? yani o cihazsız olarak benım cihazlı halimden daha iyi duyar dudak okumayamı kaldı işi?

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye