Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Huseyingenc Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    22:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Huseyingenc

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    valla aile hekimi buyuk ihtimal ekrandan görür hastalığınla ilgili tedavi olsun ilaç olsun kullandıysan kıllanır seni gerekli bölümüne sevk eder . yönetmeliği bi okumanı tavsiye ederim hastalığınla alakalı yönetmelikte yazana göre doktoruna baskı yapabilirsin ancak aile hekimi sana vermez zannetmiyorum. olduda verdi buyuk bi kazaya karıştın mahkemelerde gezersin hastalığını gizlediğin için . raporunda hastalığın yazmalı ve sürücü olur yazmalı o vakit kötü bi olay yaşadığında bir sıkıntın olmaz diye düşünüyorum.

kendi kendini nasıl ele verdin peki onu anlayamadım

1) Psikotik bozukluk, akut alevlenme dönemlerinde kişinin sürücü belgesi geri alınır. Patolojinin düzelmesi ya da tedaviye yanıtın oluşması için geçecek en az 3 aylık süre sonunda yeniden muayene şartı aranır. Bu sürenin sonunda durumu sürücü olmaya uygunsa 6 ayda bir kontrol şartıyla sürücü belgesi geri verilebilir. Ancak şizofreninin tedavi yanıtı düşüklüğü ve kronikleşme eğilimi göstermesi ya da kullanılan ilaçların giderilemeyen yan etkilerinin varlığı gibi durumlarda sürücü belgesinin kalıcı olarak alınması kararı da verilebilir.

Üye
    hasim38 Avatarı

Gerçek Adı
    Haşim Canberk
    Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    07:57
    Yaşadığı Yer
    Kayseri

hasim38

@Huseyingenc

Çok teşekkür ederim

Üye
    Huseyingenc Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    22:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Huseyingenc

rica ederim aynı rapor bende var emniyet problem olmaz dedi ama inş ilerde bi problem çıkmaz yönetmelik desen bi açıklık getirmiyo eskiden hafif derecede olanlara verirlir diyordu . şimdi sadece ağır olanlara verilmez yazıyo biz ağır değiliz ağır olsam 6 7 yıldır araç kullanmam. bu yönetmelikteki sıkıntı ne olacak bilmiyorum bilen biri varsa lütfen yardımcı olsun

(2) Sinir Hastalıklarından;
    a) Santral sinir sistemi ile ilgili doğuştan veya sonradan geçirilmiş veya cerrahi girişime bağlı hastalıklarla ortaya çıkan uzuvların parezi ve paralizileri (duyusal, motor, koordinasyon ve denge açısından), araç kullanmasını ve trafik güvenliğini engelleyecek şekilde olanlara sürücü belgesi verilmez.
    b) Periferik sinir sisteminin etkilenmesi sonucu ortaya çıkan uzuvlarda parezi ve paraliziler araç kullanmayı ve trafik güvenliğini engelleyecek şekilde olanlara sürücü belgesi verilmez. İki ayağı felçli (parapleji), diğer vücut fonksiyonları normal olan şahıslara birinci grup sürücü belgesi sınıfları verilebilir. Ayrıca ambulans, resmi veya ticari araç kullanamazlar.

Üye
    hasim38 Avatarı

Gerçek Adı
    Haşim Canberk
    Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    07:57
    Yaşadığı Yer
    Kayseri

hasim38

@Huseyingenc

Gerekli yerleri kapatıp resmini atar mısınız raporun?

Üye
    Faruk33 Avatarı

Gerçek Adı
    Faruk Özer
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    15:18
    Yaşadığı Yer
    Mersin

Faruk33

SA...Konu hortlayacak ama ben de sol el ve ayaktan CP hastasıyım 2 kere heyete girmeme rağmen "Sürücü olamaz" raporu verdiler maalesef üstelik kaç kere otomatik vites araç kullandım.Sırf işe rahat gideyim geleyim diye ehliyet almak istedik onda da bütün kapılar yüzümüze kapandı maalesef..Şimdi bir sürücü kursu olan tanıdık var sen bana gel seni üniversite hastanesine sevkedeyim dedi bir de orayı deneyeceğim olmazsa ehliyet defterini kapatacam

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu konuda güncel deneyimi olan arkadaşlar deneyimlerini yazabilirse çok faydalı olur

Sayfa 5 / 5 İlkİlk 12345