Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

Aciya_Gülmek

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    almanyadan aldim,

türkiyede ki memurlar arabayla türkiyeye geldigimde sorun cikardilar,

Üye
    Huseyingenc Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    22:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Huseyingenc ehliyet alamadım lutfen yardım

serebral palsi hastasıyım ankara numune hastanesine ehliyeti yenilemek için gittim ama ehliyet alamaz olarak işaretledi doktor aile hekiminin verdiği kağıdı . başka bir yerde norolojı hastanesine gidebilirmiyim lütfen yardım edin nasıl bir yol izlemem gerek?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Bu konuda güncel deneyimi olan var mı?

Üye
    Huseyingenc Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Huseyingenc

SAYIN @OturanBoğa 15 günlük uğraşımın sonucu sonunda ehliyet için normal sürücü olur raporu aldım emniyete gittim rapor da problem yok randevu gununde gel ehliyetini alırsın dedi bi problem çıkarmı bilmiyorum şükürler olsun elimde sürücü olur raporu var 10 yıl daha rahatım doktorlar özel tertibata gerek duymadı ve heyete felan girmedim gariptir hangi sağlık kuruluna gitse artık vermiyoruz ehliyet için rapor diyor gerçekten böylemi ötv için veriyoruz dedi ankara numune ve dışkapı

Tanı serebral palsi karar sürücü olur şeklinde noroloji doktorundan sürücü raporu aldım ılerde veya ehlıyetı değiştirdikten sonra sıkıntım olur mu lutfen bana bılen bırı yardımcı olsun acıl kafam cok takılıyo gercekten

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@Huseyingenc

Hayırlı olsun Sorun çıkmayacaktır. Neden çıksın ki

Üye
    Huseyingenc Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Huseyingenc

teşekkür ederim . yeni yönetmelikte

(2) Sinir Hastalıklarından;
    a) Santral sinir sistemi ile ilgili doğuştan veya sonradan geçirilmiş veya cerrahi girişime bağlı hastalıklarla ortaya çıkan uzuvların parezi ve paralizileri (duyusal, motor, koordinasyon ve denge açısından), araç kullanmasını ve trafik güvenliğini engelleyecek şekilde olanlara sürücü belgesi verilmez.
    b) Periferik sinir sisteminin etkilenmesi sonucu ortaya çıkan uzuvlarda parezi ve paraliziler araç kullanmayı ve trafik güvenliğini engelleyecek şekilde olanlara sürücü belgesi verilmez. İki ayağı felçli (parapleji), diğer vücut fonksiyonları normal olan şahıslara birinci grup sürücü belgesi sınıfları verilebilir. Ayrıca ambulans, resmi veya ticari araç kullanamazlar.

şelinde yazıyo galiba a şıkkına giriyorum ben ve emniyet illa 2. grup sürücü olur raporu istedi çünkü neymiş minibüs kullanma yetkim varmış 1. grup olursa sistem vermiyormuş netten araştırdım biraz bu durum doğruymuş fakat benim derdim hafif norolojik bozukluğu olanlar için bi tanım getirmemiş yönetmelik .
    sizce 2. grup olmam ve yönetmelikteki bu karışıklık sıkıntı çıkarırmı derdim bu
    Konu Huseyingenc tarafından değiştirilmiştir (27.06-2016 Saat 12:01 ). Gerekçe: düzeltme

Üye
    emperor007 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Blog Mesajları
    1

emperor007

@hurii
    arkadaşım bir sefer olumsuz diyice oyle gidiyor hakem hastane hiç bir hakkımız yok aslında devletin yasaları karşısında zaruretleri bile zorlaştırdılar bu ülkeyi bu hal getirdiler yazıklar olsun

Üye
    Huseyingenc Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Huseyingenc

sağlık kurullarına sorduğum kadarıyla artık sağlık kurulları engelli ehliyeti vermiyor . mesela benim gibi nörolojik hastalığınız var aile heekiminden ilgili branşlara sevk alacaksınız ordaki doktor sürücü olur olamaz vveya özel tertibatlı için il sağlık müdürlüğüne sevki uygundur diye yazacak ve ona göre hareket edeceksiniz. bu bizim için daha iyi oldu ben 6 hastane gezdim ve sonunda sürücü olur raporumu aldım birde siz bu şekilde şansıznız deneyin derim . yönetmeliktede zaten sağlık kurulu verir diye tabir olan yerleri kaldırmışlar yani artık tek çaremiz insaflı doktor bulmak bu özel hastanede olabilir uzman doktor olması yeterli
    Konu Huseyingenc tarafından değiştirilmiştir (27.06-2016 Saat 13:32 ). Gerekçe: duzeltme

Üye
    hasim38 Avatarı

Gerçek Adı
    Haşim Canberk
    Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    07:57
    Yaşadığı Yer
    Kayseri

hasim38

@Huseyingenc

Hocam ozel hastane oluyor mu?Eğer eminsen yarın gidiyorum vallahi

Üye
    Huseyingenc Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Huseyingenc

oluyor kardeşim yeterki versin oluyo ama ben özel hastaneyede gittim oradaki doktor vermemişti doktordan doktora değişiyo risk almak istemiyorlar genellikle . efendi bir doktor bulduğun sürece sıkıntı olmuyor . ben raporumu ankara emniyet genel müdürlüğüne götürdüm 1. grup işaretlenmişti b sınıfları minübüs kulanıyo 2. grup olacakmış ya 2.grup olacak dedi yada kısıtlama kodu koyacak doktorun demişti bana. doktoruma gittim 2. grupu işaretledi doktor araba kullansam yeter bana ama durum böyle sonuçlandı randevum bayramdan sonra . işlemleri hallettikten sonra sonucu paylaşır size daha bilgili olarak yardımcı olmaya çalışırım inşallah

Üye
    hasim38 Avatarı

Gerçek Adı
    Haşim Canberk
    Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri

hasim38

@Huseyingenc

Direk özel hastaneye mi gideceğim peki?Yoksa öncesinde başka yerlere mi gitmem lazım.Biraz bilgi verebilir misiniz acaba?Ben de CP hastasıyım.Sizin gibi birini hiç bulmamıştım.Bana biraz yardımcı olur musunuz?
    Eğer yanlış anlamazsanız numaranızı verebilir misiniz özelden.

Üye
    Huseyingenc Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Huseyingenc

ben önce aile hekiminden nöroloji bölümüne sevk aldım o şekilde özel hastaneye gittim . neden özel için ısrarcısın tanıdık varsa hiç uğraşma hemen aile hekiminden sevk al git sürücü olur raporu al tabi sıkıntın varsa özel tertibat al sonuçta can güvenliği önemli. benim yuzumde var problem ve sağ baş parmakta . arabayla ralliyebile katılırım istesem ama gel doktorlara anlat kimi doktor at gözlüğünü takmış veremem veremem deyip duruyo kimi sağlık kuruluna git diyo vermiyo diyorum anlamıyo .

Üye
    hasim38 Avatarı

Gerçek Adı
    Haşim Canberk
    Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri

hasim38

Tanıdık var gibi hocam ondan.
    Aile hekimine gidip x hastanesine sevk mi isteyeceğim.Ondan sonra özele gidip işi hallediyoruz.Anlamış mıyım ?

Üye
    Huseyingenc Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Huseyingenc

aile hekimine gidip noroloji bölümüne sevk iste oda sürücü olur yazsın tanı serebral palsi yazsın yollasın sıkıntı olmaz

Üye
    emperor007 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Blog Mesajları
    1

emperor007

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2 ay önce ankara il sağlığa %45 şizofreni f20.0 dan raporum üç defa da hakem hasteneye gittim dedim vermezler dediler
    bu arada benim hali hazırda emniyette bekleyen ehliyet dosyam var ( kendi kendimi ele verdiğim dosyam )

bir kaç sorum olacak
    hakem hastaneye sevk olan lar direk aile hekimliğine gidebiliyorlar mı aile hekimi hadi görmedi diyek misal engelli raporunu
    ordan aldığım olur raporu geçerli olacakm ı emniyette

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon