+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
İşitme engelli kişiler vergi indirimli otomobil alabilir mi?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

falim İşitme engelli kişiler vergi indirimli otomobil alabilir mi?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    selam arkadaşlar işitme engelli lersıfır araç alırken ötv vede kdv ödüyorlarmı çünkü sıfır almayı düşünüyorum emekli olunca en azından vergiden muaf oldugunu biliyorum alacagım araç fiyat doblo kargo ortalama 22000 ytl civarında bu aracı kdv ve ötv siz kaça alabilirim cevaplarınız için teşekürler :?

bulnes

Bende işitme engelliyim ve benim bildiğim işitme engelliler kdv'siz veya ötv'siz vs.'siz araç alamıyor. Bizim diğer özürsüz vatandaşlardan hiç bir farkımız yok anlayacağın

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

falim işitme engelli kişilerin oto alımı

haksızlık degilmi en azından vergiden muafız demi

bulnes Re: işitme engelli kişilerin oto alımı

Valla haksızlık mı değil mi bilemem ama durum bu. Kanunla biz işitme engellilere otomobil alımı konusunda bir hakkımız yok. Ama gel gör ki kanunla tanınmasına rağmen şehirlerarası otobüslerde tüm %40 ve üzeri özürlülere tanınan %50 indirim hakkını çoğu otobüs şirketlerinden alamıyoruz. Bence en büyük haksızlık bu konuda.

Yine dediğim gibi benim bildiğim kadarıyla özürsüz insanlardan farkımız yok demişim. Yani ne indirim ne de muaflık. Otomobil alımı konusunda şöyle düşün sen özürlü değilsin ve öyle araba alacaksın

murat-hanci@hormail.com eklersen sevinirim

benim msn açık gelmedin

bulnes Re: işitme engelli kişilerin oto alımı

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: falim
    benim msn açık gelmedin
    Ben ekledim ama isterseniz siz beni ekleyin bakalım.
    bulnes@gmx.com.tr

Ufukalp

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: falim Mesajı Gör
    haksızlık degilmi en azından vergiden muafız demi
    Ne ötv ne de motorlu taşıtlar vergisi,hiçbirşeyden muaf değiliz valla.
    Ben ötv sini de paşa paşa ödedim,her 6 ayda motorlu taşıtlar vergisini de paşa paşa ödüyorum.
    Hatta işitme kaybı belli bir desibele kadar ''B'' sınıfı sürücü belgesi veriliyor, sadece ''ticari araç kullanamaz'' ibaresi yer alıyor.
    Benim ehliyetim ''B'' mesela.
    Ama işitme kaybı oranı fazla ise ''H'' sınıfı veriliyor.
    Her ne sınıfı verirse versinler hiç duymasanız da muafiyet falan yok.
    Ve ben burda haksızlık falan da görmüyorum.
    Muafiyet, toplu taşıma araçlarından istifade etmekte zorlanan,bir yerden bir yere gitmesi neredeyse işkence halini alan bedensel engelli kardeşlerimizi araç sahibi yapma konusunda bir teşviktir.
    Bakın alınmayın ben de işitme engelliyim ama gerçekleri görmeli diyorum.
    Saygılar,sevgiler arkadaşlar...

zallon özürlüler normalde vergiden muaf değilmi ?

arkdaşlar ben hem kandan hemde işitme sorunu olarak yüzde 48 özürlüyüm maaşımda kesinti yok yani vergiden muafım. sorum şu olacak kendi adıma arba alsam sıfırda değil mesala ikinci el yıllık vergisinden muaf olamazmıyım ? her vergiden muaf oluyorumda ondan olamıyommu ?

Ufukalp

Yukarıda açıklamışım ancak tekrar edecek olursak;
    ÖTV ve MTV deki muafiyet sadece ve sadece BEDENSEL ENGELLİLER için geçerlidir,ve bunun da sebebi yukarıda izah edilmiştir.

zallon

anladım sizi de vergiden muafız özürlü olarak sonuçta yılık ödediğimizde araç vergisi değilmi ? ben bunu mantığıma sıgdıramadım neyse

Birtan07

Hangi tür araçlar ÖTV istisnalı olarak satın alınabilir?
    -Yukarıdaki linkte gayet açıklayıcı bir şekilde yer verilmiştir.

oyunadam

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    Sayın Ufukalp ben de bir işitme engelliyim hiç duymuyorum H türü ehliyetim var , siz demişsinizki "BEDENSEL ENGELLİLER İÇİN" Peki bizler (işitme engelliler) zihinsel engellimi oluyoruz !! sonuç ta toplumdan kopuğuz beden ve organlarımızı para kazanmak için kullanmıyormuyuz yürümemek yada tutamamak sorun olabilir duymamakta sorundur madem bedenseller karşısında bize sağlam diyorlar neden normal sağlıklı insanlar gibi iş vermeyip istediğimiz bölümü okumamıza engel oluyorlar !, toplu ulaşımda her özürlünün derece sınıfına göre hakları verilmeli sonuçta iş gücü kaybımız yok mu hayatın ne kadar zor olduğunu sağdece tahmin edin bu bizleri anlatmaya yeter.

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye