+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Sıfır km alınan otomobiller her yıl ne kadar değer kaybeder?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

Raman72 Sıfır km alınan otomobiller her yıl ne kadar değer kaybeder?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    2006 tarihinde ÖTV siz aldığınız aracı 2011 tarihinde ÖTV siz kaça satabilirsiniz.?
    Aracın değer kaybı her yıl ne kadardır?

OturanBoğa

Ben hep ortalama %10 değer kaybeder gşbş hesap ederim...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

Raman72

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa
    Ben hep ortalama %10 değer kaybeder gşbş hesap ederim...
    30000 YTL aldığınız bir araç her yıl %10 değer kayıp ettiğne göre;
    5 yıl sonraki değeri:15000 YTL olur.
    Başta ödemediğiniz ÖTV yi 5 yıl sonra ödemeyeceğinize göre sıfır aracın size ÖTV siz maliyeti:20898 YTL
    20898-15000=5898 YTL ZARAR.
    5 yıl çok uzun bir süre ve çok büyük bir zarara sebebiyet vermekte.ÖTV YASASININ ENGELLİLER İÇİN İSTİSNA KAPSAMI AVANTAJ OLMAKTAN ÇIKIP DEZAVANTAJ OLMAKTADIR.
    Eğer süre 3 yıl olsaydı engelliler zarar etmeyecektir.

Hasanhaydaraksu

Bu Dediğin Şey Ticarete Girer Sevgili Raman72,Yanlış Anlama Ama Senin Gibi Düşünenlerin Yüzünden Motor Silindir Hacmi 1600cc'ye Düştü,Ve Engelsiz Kişilere Satma Süresi 10 Yıl...

Mehmetyilmaz

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Hasanhaydaraksu Mesajı Gör
    Bu Dediğin Şey Ticarete Girer Sevgili Raman72,Yanlış Anlama Ama Senin Gibi Düşünenlerin Yüzünden Motor Silindir Hacmi 1600cc'ye Düştü,Ve Engelsiz Kişilere Satma Süresi 10 Yıl...

hasanbey yanlış biliyorsunuz, engelsiz bir kişiye aracı satmak 5 yıl ile sınırlı 10 yıl değil. 2004 ocak ayında aldığım golf arabamı 2009 şubat ayında sattım ,görüldüğü gibi aradan sadec 5 yıl geçmiş. lütfen yanlış bilgi vermeyelim.
    Gelelim konuya kendi arabamdan örnek vereyim:
    2004 ocak ta vw golf araç aldım normal fiyatı 32bin liraydı,bana fiyatı 25.500 dü (ozaman ötv %37 değildi)
    ben arabamı 2009 şubatta yani 3 hafta önce sattım 22500 e normal vatandaşa
    25500-22500:3000 lira zarardayım
    normal vatandaş olsaydı 32000-22500: 9500 lira zararda olacaktı.
    Aslında daha az zarar edecektim ama 5 sene dolması için bekledim ve malesef krize denk geldi .krizden önce arabamı aldığım yer bayisi yani 23500 vermişti ve normal vatandaşa rahatlıkla 25000 e satacaktım,tabi burada arabmın 19binde olması ve çok temiz olması baya etkılı oldu.

Raman72

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Hasanhaydaraksu Mesajı Gör
    Hayır yanlış anlamıyorum.Bizler sitede konuyu gündeme getirmemiş olsak 5 yıl değil, aracı ne zaman satarsanız satın ÖTV'sini ödeyecektiniz.Yapılan çalışma ve tüm arkadaşların desteğiyle kanunda düzeltilme yapılmış olup,ÖTV'siz aracı satabilme süresi 5 yıla düşmüştür.Yapılan düzeltme bizi tatmin etmemiştir.Çünkü araç her yıl değer kaybetmektedir.Siz buna birde ekonomik krizden dolayı yaşanan sıkıntılarıda eklerseniz aracın değerini siz düşünün.Ben bırakın aracın 1600cc'ye düşmesini arçtaki motor silindir hacmi arasındaki farkın kaldırılması,aracın kontrol muayenesinde para alınmaması,Böbrek,kalp,sağır ve dilsiz,göz hastalıkları ve sol ayaktan engelliler için aradaki adaletsizliğin kaldırılması için uğraş vermekteyim.Benim yazdığım mesajlarda bunu okuyabilirsiniz.Engelliler için yapılan bir çalışma varsa engelinin faydası düşünülerek yapılmalı.Benim savunduğum görüş;
    1)Aracın ÖTV'siz satılma süresi 3 yıla inmeli
    2)ÖTV'siz satılma süresi dolmayan araçların ÖTV'si aracın değerleme oranı üzerinde olmalı.

Hasanhaydaraksu

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    Anlayışınız,Bilginiz ve Tecrübe'niz için Çok Teşekkür Ederim Sevgili Raman72 ve Sevgili Mehmetyilmaz,Sağolun...

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye