Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar

Mami Junior

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yurt içi daha avantajlı.
    Cebine göre bir sürü dizel benzinli otomatik sunulabilir...

kunta

yurt dışından getirmiş birisi olarak diyorumki kesinlikle yurt içinden alın

Üye
    samet40 Avatarı

Son Giriş
    21.10-2016
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

samet40

Ben 2009 yılında yurtdışından aldım ve çok memmunum. 2000 model Passat aldım oradaki akrabalarım Almanya berlinde servise götürdü çok temiz ve hatasız bir araç Tüm bakımlarını orada yaptırdım. 2.500 euroya aldım yani Türk parası ortalama 4.500,00 TL. Ankara Gümrükten teslim alana kadar bana maliyeti 6.000,00 TL bunun içinde 4 yeni lastik tirigel kayısı yağ değişimi vs. tüm servis dahil.Gümrükten ithal iznini aldıysanız hiç sir sorun yok . Aracın gümrükte konrolü en fazla 30 dakika sadece motor hacmı ve tertibata bakılıyor. öyle zor iş değil. Anlayacağınız 6.000,00 TL çok temiz ve konforlu bir araç aldım Türkiyede bu fiyata hangi araç alınırki!!!!!!!!. Eğer yurt dışında eş dost yada akraban var ise ben yurtdışı derim. Birde araba binmek için alınır satmak için değil.!!!!!!

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar

Mami Junior

samet40;

Herşey güzel hoşta o aracı 10 sene engelli olmayan birine satamıyosun.
    10 yaşında bi araba almışsın, bi 10 sene daha koy 20 sene.

Üye
    samet40 Avatarı

Son Giriş
    21.10-2016
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

samet40

Arkadaşım ben aracı satmak için degil binmek için aldım passat taş gibi araba 3 senedir kullanıyorum hiç bir sorunu olmadı düzenli kullanıp bakımlarını yaptırırsan 30 sene kullanırsın. BEN ARABAYI BİNMEK İÇİN ALDIM!!!!!!!!!!!!!!! . Yurtdışından alıpta canı yananlar almayın derler. Çünki aracı görmeden parasını veriyorlar.Gelen araç ne olursa olsun almak zorundalar. Araçlar kazalı arızalı vs. çıksa bile

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar

Mami Junior

Tamam da arkadaşım arabanın yaşı ilerledikçe vede otomatik vitesse bu araç sorun çıkarma ve masraf çıkarma ihtimali artıyor ve olduguda bi çok kez gözükmüştür.
    Satmak sadece bi maddesidir bu işin, herkes bu arabayı binmek için alıyor.
    Büyük yazınca başın göğe ermiyor merak etme....

Üye
    dsarica Avatarı

Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    11:23
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

dsarica

Arkadaşlar i,burada fikrini paylaşan herkese teşekkür ederim.
    Bu konuda yurtiçi patronun dediği gibi mantıklı geldi,Ankara hikayesiş beni biraz tırsıttı işin doğrusu?
    Almanyadan 2.el çok uygun vede çok guzel bir araba buldum ama,proje oradan çizilecek ve aparat orada takılacak,burada muayeden geçmemem ihtimali varmış?bu çok buyuk risk?Ya ben konuyu tam bilmiyorum ,yada bu işlemlerle ilgilen kimler var.sadece yurtdışından araç getirten.muamle,evrak heyet işlerlrl ilgilenen .bir aracı var mıdır?
    ama yurtiçindende araç alım yaparken ..nelere dikkat edelim..mesela 5 yıl sonra satıp yeniden almak istersek..

Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    19:41
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan

seyithan

arkadaşım bende yurt dışında alma taraftarıydım burda ehliyet ve raporlar la birlikte ankara nakilhaneye gittim ithal izin belgesini aldım ve almanyada bulunan abime yolladım ama orda 1.6 motor işe yarar arabalar yok acıkcası yurt dışında malum araclar 1.8 1.9 2.0 motor 1.6 motor olanlarda var ama ya otomatik degil otomatigini buldun benzinli oluyor kısacası kafama yatmadı bir türlü ve abimin ordaki işlemleri sorması tertibat taktırlması gibi işlemlerim maliyetli olması nedeni ile vazgectim.(NOT BU DEDİGİM TARİHTE YAŞ SINIRI YOKTU ŞU ANDA 3 YAŞ SINIRI VAR.)ve türkiyede opel astra 1.3 dizel otomatik aldım ve 3 yıldır sorunsuz biniyorum 5 yılı doldugu gibi satıp sıfır yeni bir arac alacam hayırlısı ile tavsiyem türkiyeden alın karlı cıkın.

Üye
    aysn41 Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    kocaeli

aysn41

samet40;

samet arkadaşım tam zamanında almışsın aracını, güle güle kullanmak nasip etsin Allah. Fakat 2010 da yürürlüğe giren kanunlar ile 3 yaşından büyük araç getiremiyorsun, senin aracın 9 yaşındaymış o zaman. Bence de y.içinden araç alımı avantajlı ve zahmetsiz...

Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    13:43
    Yaşadığı Yer
    Bolu

cesar39

Yurtdışından araç almanın artık hiç bir esprisi yok ötv muafiyetli ile 0 km bir araç almak en mantıklısı.. Geçtiğimiz ekim ayınfa 2. 0 Km Arabamı aldım gayette memnunum

Üye
    arastirici-x Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır
    Son Giriş
    02.09-2014
    Saat
    23:57
    Yaşadığı Yer
    Elazığ

arastirici-x

Ya arkadaşlar herşey iyi hoş güzelde, şuna bi açıklık getirirseniz sevinirim.Benim bu forumlardan anladığım yurtiçinden aldığınızda her halikurda KDV var, ÖTV yok. Yurtdışından aldığınızda KDV'de ÖTV'de yok dolayısıyla yurtdışından satın alınanlar daha avantajlı olmuyor mu? Ayrıca % 98 özürlü çocuğu olan bir babanın yurtdışından getireceği aracın illa ki 3 yaşından büüyük olmaması ve illa ki özürlü ek donanımı yaptırması gerekiyor Yani sedan bir binek aracın otomatşk, hibrid ya da triptonik vites olması istenilen bu ek donanım özelliğine gi,rmez mi yani sadece otomatik vitesli bir araç getirtsek bu yeterli değilmidir?...
    Cevap vereceklere şimdiden çok teşekkür ederim...

Üye
    emre42.42 Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    17.09-2014
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    konya

emre42.42 yurt dışından 2.ci el araç getimek

yurtdışından 2.ci el araç almanın yolu ve faydaları nelerdir
    türkiyeden sıfır almak istemiyorum marka araç almak istiyorum Bmw onun sıfırınada gücüm yetmez onun için yurtdışından aldığımda türkiyeyle arasındaki fiyat farkı ortalama ne kadar olabılır o kadar ugrasdıgıma değer mi yüzde elli indirim oldugu sölenıyo örneğin burdan 20 bine 1994 model bmw alacağıma yurtdışından 20bine 2004 model alınbılıyor mu satmak için almıycam Allah izin verırse ömurluk gidecek bu konu hakkında bilgilerinizi alabılırmıyım..

özel tertibatlı araç kullanabilir raporum var 6 imzalı
    h sınıfı ehlıyetım var
    ortopedik % 91 engelliyim bu şartlarda yurtdısından 2.ci el arac almak istiyorum yol gösterirmisiniz

metehan50* Arabayı Yurt dışından mı Yoksa Türkiye'den mi Almak Daha Mantıklıdır?

Arkadaşlar hepinize selamlar saygılar;
    Arkadaşlar ben bir engelli babasıyım.Oğlum için 2007 yılında Almanyadan 14.000 Avroya 2002 model volkswagen sharan araba getirtmiştim.Araç on yılını doldurmaya az kaldı.Şimdi ise yeni bir araba almak uğraşısına girdim.Almanya araç sitelerine bakıyorum 2014-2015 model volkswagen sharan, citroen c4 picasso,peugeot 5008 gibi araçlar 17.000 avrodan başlıyor.Masrafları da eklersen 20.000 avro civarında maliyeti oluşuyor. 20.000 avro hemen hemene 70.000-TL gibi bir fiyata tekabül ediyor.Bir de bu araçlar sıfır kilometre değiller.En azı 25-30.000 bin Km den başlıyor.İkinci olarak da bu araçları 10 yıl geçmeden satamıyorsunuz
    Bu araçların Türkiye piyasalarını araştırdım 100-120.000-TL arasında satış fiyatları değişiyor. ÖTV indirimini de işin içine katarsanız 69.000-TL ile 80.000-TL arasında değişiyor.
    Ben,sizlerin derin tecrübelerinize dayanarak yukarıda anlatılanlar çerçevesinde arabayı Almanya'dan mı yoksa Türkiye'den mi almak daha mantıklıdır. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar

Mami Junior

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Şu an en mantıklısı TR den almak.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12