Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aylina Avatarı

Son Giriş
    17.03-2015
    Saat
    12:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul

aylina %20 özürlü heyet raporu ile araç alımı mümkün mü?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    2007 yılı yazı %40 ve üzeri rapor alabilmek için didinerek geçti. resmen kendimi parçaladım. tabiki tek derdim kendime bir araç alabilmekti.
    neyse zorla başardım. ama geçen gün bursa özürlüler derneği başkanıydı galiba %20 özürlü oranı ile ötv araç aldığını -ve üstelik yurt dışından ithal- söyledi.
    bir türlü anlayamadım. bir bilen olarak size sormak istiyorum, bu durum örnek teşkil edebilir mi?

Üye
    TAMER Avatarı

Gerçek Adı
    Tamer
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:27
    Yaşadığı Yer
    T.C

TAMER

BANA ŞUAN % 22 veriyorlar ama araç aldım 4 yıl oldu sıfr.....senin engelin önemli bu durmda araç için..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Oranın hiç bir önemi yok. Önemli olan şey rapordaki "özel donanımlı araç kullanır" ibaresidir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

avni_01

bende annem için didindim %20 alabildim 60yaşında 1.60cm boyunda 172 kg ağırlığındaki kadına onu bile çok görüyorlar araba alalım sağa sola rahat götürelim istedik olmadı özel donanımlı olsada süremez ki zaten dahada uğraşmam zaten en iyisimi kredi çekip başımızın çaresine bakmak...

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    20.07-2015
    Saat
    11:24
    Yaşadığı Yer
    KONYA

BAYRAK

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    kullanamıyacak durumda olan engelliler için en az %90 rapor oranı şartı vardır. kullanabilecekler içinse oran onemli değil H ehliyetinin ve özür gurubunun uyması yeterli.