+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Özel tertibatlı araç için yüzde kaç oranında rapor olması gerekiyor?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

KÜREKÇİ Özel tertibatlı araç için yüzde kaç oranında rapor olması gerekiyor?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Değerli arkadaşlar ben yeni üyenizim. 9 aydır bende engelliyim sol ayağım topuğuma kadar kesik, yarım değnek kulanmadan yürüyemiyorum. B Sürücüsü ehliyetim var yanlız otamatik vites kullanıyorum, bu özel tertibatlı otomobilden yararlanmam için raporumda özürlü oranı ne kadar olması gerekir, bu hususda bilgi verirseniz sevinirim.

yakamoz06

Öncelikle geçmiş olsun.Özel tertibatlı araç için hastanenin vereceği raporda derecesi değil tertibatlı araç alır ibaresinin yazması önemli.Bu ibareyi yazdırarak rapor alacaksınız ehliyetinizide H yapacak ve arabanızı alacaksınız.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

KÜREKÇİ

Cevabınız için teşekkürler sağolun B sürücü belgemi F ye çevirmek için sürücü kursunu aradığımda ilk okul mezunu olduğunuz için hiç bir işlem yapılamaz dedi bu hususta bi bilginiz varmı şimdiden teşekkürler

boracan

Merhaba

Yeni otomotik vitesli araç aldım, Sağ ayağımda Poli sekeli rahatsızlığım var,tertibat taktırmak ve TSE'ye onaylatmak için rapor da Tertibatlı araç kullanabilir ibaresi yazması gerekiyormuş deniliyor.Otomotik araç kullanabilir ibaresini hastane doktoru zor yazdı.Özel Tertibatlı araç kullanabilir ibarasini özürlülük oranım %40 tan düşük verildiği için yazamazmış.Şimdi her kafadan bir yorum çıkıyor.ÖTV den yararlanmam için oranın önemi olmadığını biliyorum ama kimseye anlatamadım bu konuda çok acil yardımlarınızı talep ediyorum.

SiyahPelerinliAdam

H sınıfı ehliyetinizle kendinizin kullanacağı araçlar için vergi indirimi alabilmek özel tertibatın bulunmasına bağlı. Yani artık yüzdenin önemi yok... Raporda "Özel tertibatlı araç kullanır" yazdıktan sonra isterseniz %1 olsun farketmez, tertibatlı ve ÖTV & MTV ödemeden sıfır araç alabilirsiniz

boracan

bunu biliyorum ama dr ısrarla Özel tertibatlı araç kullanır ibaresini yazmıyor. Bunun bir yaptırımı yokmu

SiyahPelerinliAdam

boracan;

Maalesef bu konudaki insiyatif doktorun elinde. Devlette vergi indirimini araçta özel tertibat bulunup bulunmamasına bağlamış durumda... iki ihtimal var...

1- Doktor sizin gerçekten herhangi bir özel tertibata ihtiyaç duymadan araç kullanabileceğinize kanaat getirmiştir ki, devlet te eğer durum böyleyse ondan bunu yapmasını istiyor.
    2- Sizin gerçekten araç kullanabilmek için özel tertibata ihtiyacınız vardır ve doktor sırf size yada engellilere gıcık olduğundan bu haktan faydalanmanızı istemiyordur ve rapor vermiyordur...

Umarım 2. si değildir başınıza gelen...

kazazede

boracan;

arkadaşım git başka hastaneden rapor al sende.neden takılıp kalıyon o doktora

KÜREKÇİ

yorumlarınız için teşekkürler

boracan

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Teşekkürler Arkadaşlar.

Herkes kendi kafasına göre uygulama yaparsa vay halimize

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye