Sunrise Breezy 90 tekerlekli sandalyede alisveris.engelliler.biz'e özel kaçırılmaz fırsat!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
Sağ elimden sakatlığım ve %57 oranında raporum var. H sınıfı ehliyet alabilir miyim?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

neoplis Sağ elimden sakatlığım ve %57 oranında raporum var. H sınıfı ehliyet alabilir miyim?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Arkadaşlar ben özürlü olmadan önde 2005 yılında b sınıfı ehliyet almıştım. 2006 yılında sag el parmaklarımdan 2 tanesi kazada koptu. Psikiyetik ve ortapedik rahatsızlıkla beraber toplam % 57 özürlü raporum var. Otomaatik fitesli aracı sürebildigim için kendime otomatik fitesli özürlü aracı olmayan bir arac alıp onu kullanıyordum. çünkü plakada ki damgalamadan nefret ediyorum. Plakaya uygulanan bu damgalama kalktıgı için aklıma h sınıfı ehliyet alıp otomatik fites sıfır bir araba almak geldi . şimdi size sormak istedigim sorular şunlar .

1) ben h sınıfı ehliyet alabilir miyim ?

2) özürüm sag el parmaklarında oldugu için tertibatsız otomatik fitesli bir aracı almama izin verirler mi ?

3) aldıgım aracı sadece en mi sürebilirim ?

4) sizce b sınıfı ehliyetimi h sınıfı yapıp sıfır bir otomatik fites araba almak mantıklı mı?

Üye
    Gerçek Adı
    veli koçyiğit
    Son Giriş
    24.09-2013
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

wissory

slm kardeş bende sağ kolda brekial pleksus lezyonu tanısı ile %40 raporum var ve H sınıfı ehliyetim var.şimdi sorularına geçelim;

1-) Doktor kanaatine kalmış.Nasıl mı? Ben ilk ehliyet için rapor almak istediğimde Ank. Numune Araş. Has. gittim doktor direksiyon hakimiyeti zayıf olur diye ehliyet alamaz diye rapor verdi.Ama pes etmedim. İl sağlık müdürlüğüne gittim ve itiraz ettim.Onlarda Atatürk Araş.Has. sevk verdiler.Ordaki muayene sonunda H sınıfı sürücü belgesi alır - Otomatik vitesli araç kullanır ibareli rapor verdiler. sonunda 3 ay önce ehliyetimi aldım.Şimdi büyük bir ihtimal sana H sınıfı sürücü belgesi alır otomatik vitesli araç kullanır raporu verirler.
    2-) İzin verirler.
    3-) Şu an yasalara göre sadece sen kullanabilirsin.Ama sol ayağında problemi olup da tertibat olmadan Otomatik vitesli araç kullanan arkadaşlarımız için kanun değişti.Onlar istediği kişiye kullandırabiliyor VEDE SON ÇIKAN ÖZÜRLÜ PLAKALARINA İLİŞKİN DÜZENLEMEDE RUHSATA KONACAK ŞERH DEĞİŞTİRİLDİ.AMA BU KONUDA KESİN BİLGİM YOK.EĞER Kİ ANLADIĞIM GİBİYSE ARTIK TÜM ENGELLİ ARKADAŞLARIM ÖZEL TERTİBAT OLANLAR DAHİL (YURT İÇİNDEN ALINMA ŞARTI İLE) BİR BAŞKASI KULLANABİLİYOR.
    4-) Sana şunu sormam lazım ötv indirimli alcaksan özel tertibatlı otomatik vitesli araç kullanabilir(vites kolu yükseltilmiş-ancak senin parmaklarda sorun olduğu için böyle bir rapor vermezler) lazım.Büyük bir ihtimal OTOMATİK VİTESLİ ARAÇ KULLANABİLİR - H SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ ALIR die rapor vercekler.O raporla da ÖTV indirimi yapmıyorlar.Bu durumda sadece park yeri vs. gibi şeyler için faydalı artık gerisinin hesabını sen yap.B mi? H mi?

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

çerkez2000

benim sağ elim bilekten yok yüzde 56 raporum var ötv siz araç aldım

Üye
    Gerçek Adı
    veli koçyiğit
    Son Giriş
    24.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

wissory

çerkez2000;

arkadaşım senin raporunda "H sınıfı sürücü belgesi alır - Özel tertibatlı araç kullanır" ibaresi yazılmış olmalı.Sende vites üzerinde tertibat yaptırdın.Doğru mu? Öle olması lazım da bildiğim kadarıyla....

çerkez2000

ehliyetim b idi raporla gidip onu değiştirdim sonra aynı raporla arac aldım sadece silecek koluna bir çubuk takıldı sola uzatıldı birde sol tarafa anadol kontak anahtarı taktırdım dandikten

Üye
    Gerçek Adı
    veli koçyiğit
    Son Giriş
    24.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

wissory

çerkez2000 vites konusunu nasıl hallediyorsun?
    Otomatik vites mi?
    Birde senin raporda tam olarak ne yazıyor? Raporunu özel isim vb. gibi yerleri kapatıp siteye koyabilirmisin? olmazsa bana Pr.Wissory@hotmail.com adresime yollayabilir misin?

çerkez2000

sol elimle değiştiriyorum vites için hiç birşey istemediller otomatik olması yeterli dediler raporu bulaYIM yollamaya yada buraya eklemeye çalışayım olurmu

mail adresine raporu gönderdim burdan beceremedim uğraşıyorum

Üye
    Gerçek Adı
    veli koçyiğit
    Son Giriş
    24.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

wissory

çok saol bende sağ koldan rahatsızım brekial pleksus lezyonu tanısı kondu.H sınıf ehliyetim var. otomatik vitesli araç kullanır ibaresi ekli .senin raporu görürsem bende ona göre bir yol izleyebilirim. Şimdiden teşekkürler...

çerkez2000

rica ederim inşallah istediğin olur malum kanun nizam bilmeyen bir çok hastane var ülkemizde

Üye
    Gerçek Adı
    veli koçyiğit
    Son Giriş
    24.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

wissory

inşallah ama asıl sorun ötv muafiyeti için gönderilen vergi dairesindeki memurlar.Asıl onlar kanunu ve yasal düzenlemeleri kendilerine göre yorumluyorlar...

neoplis

yazan arkadaşıma teşekür ederim ama tam doyurucu olmadı , şimdi ben araçta hiç oynama yapmadan direk otomatik fites alamazmıyım. h sınııfı ehliyet alıp

gncll

OturanBoğa

1- Evet
    2- Evet ama şöyle bir donanım şartı ile: Sağ kolu kısa olanlar vites kolunun uzatılması ile vergi muafiyetli araç alabilirler
    3- Aslında evet, ama yeni düzenleme bu konuda geniş bir alan bırakıyor. Uygulamanın nasıl olacğaını göreceğiz...
    4- Salt otomatik vitesli aracı vergi istisnası ile satın alamazsın. Otomatik vitesli aracında vites kolunu yükselten bir özel donanım olmak zorunda.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

çerkez2000

neoplis;

yok sadece otomatik vitesli olunca vergi indirimi olmuyor bana sağ elim bilekten olmadığı için sileceği bir çubukla sola uzattırdılar ve sol tarafada aracı çalıştıracak bir kontak taktırttılar gerçi hiç kullanmadım kontağı ama bakıp gördüler tamam dediler böylece arabayı çıkardım gümrükten

neoplis

benim sadece sag başparmak yok , raporumun büyük bir oranı psikiyatriden ben arabalarda hiç bir degişiklik yapılmadan düz ve otomatik fitesi sürebiliyorum. eskiden beni rahatsız eden plakadadi damgaydı. şimdi o mecburiyet kalkmışken. sıfır bir araç alıp tamircilerde ugraşmak istemiyorum. araştırmam o yüzden.

% h sınıfı ehliyet almadan önce gidip bir maine mühendisiyle mi görüşsem acaba . portatif bir düzenek kurmak için vitese.

çerkez2000

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    neoplis bir arkadaşımda baş parmak ve işaret parmağı yok sağlık raporu vermediler indirim alamadı normal araç kullanıyo bunu bende anlamadım b sınıfı ehliyeti var indirimden faydalanamıyosam neden h yapayım dedi öyle kaldı

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye