Sunrise Quickie akülü, Quickie aktif ve Breezy manuel sandalyelerde lansmana özel büyük indirim kampanyası!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Sağ kulaktan %90 işitme kaybı olan biri özel tertibatlı araç alabilir mi? [Soru]
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

azizkanmaz Sağ kulaktan %90 işitme kaybı olan biri özel tertibatlı araç alabilir mi? [Soru]

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    arkadaşlar benim bir eniştem var sağ kulak % 90 işitmiyor raporu var birde 2022 maaşı raporu var o rapor ise çalışma kaybı oranı % 60 şimdi benim merak ettiğim şu
    bu adam özel tertibatlı araç alabilirmi yoksa onun çoçuğu onun raporu üzerine ötv siz araç alabilirmi yada nasıl bir yol izlemesi lazım lütfen yardımcı olun şimdiden teşekürler

meopius

kendi adına özel tertibat olmaksızın sadece otomobil alabilir. ÖTV de öder MTV de öder hiç bir muafiyetı yoktur. Ehliyeti var ise başkasının adına kayıtlı otomobilde kullanabilir. Otomobil kullanırken arka cama sağ sol olmak üzere 2 adet İşitme eEngelli ablemi takabilir...

Şimdi size anlatmak istediğim esas nokta: %90 işitme kaybı demek %90 işgücü kaybı demek değildir. Siz yazdınız %60 sakat oranı. Demekki enişteniz %60 sakat oranında yani %90 değil. O yüzden merak ettiğiniz ÖTV MTV muafiyetine giren araç alamazsınız.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

azizkanmaz

çok sağol bilgin için teşekürler

ZAFER1979

benim bildiğim duymayanlara h sınıfı ehliyet veriliyor. ( çalıştığım yerde alanlar var gördüm ) ve ötv ödemeden araç alabiliyorlar

Raman72

işitme engelliler maalesef,ÖTVsiz araç alamıyorlar.

ZAFER1979

tam bilmiyorum ama h sınıfı ehliyeti olan herkez ötv siz araç alamıyormu ?

Raman72

Bedensel engelliler ve Özürlülük derecesi %90 ve üstünde olan engelliler ÖTV siz araç alabiliyor.

azizkanmaz

ama sonuçta adamın çalışma kaybı oranı %60 benim anlamadığım bu adam şimdi h sınıfı ehliyet için başvursa h sınıfı ehliyeti alamazmı h sınıfı ehliyeti aldıktan sonra bu sefer özel tertibatlı araç için başvursa alamazmı lütfen yinede araştıralım

OturanBoğa

Çalışma kaybı oranının (%90 ve üzeri değilse) hiç bir önemi yok. Önemli olan şey otomobil kullanırken hareket ettirici özel donanıma ihtiyaç duyması...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

meopius

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: azizkanmaz
    ama sonuçta adamın çalışma kaybı oranı %60 benim anlamadığım bu adam şimdi h sınıfı ehliyet için başvursa h sınıfı ehliyeti alamazmı h sınıfı ehliyeti aldıktan sonra bu sefer özel tertibatlı araç için başvursa alamazmı lütfen yinede araştıralım
    Her H sınıfı ehliyet için mutlaka mutlaka ÖTV muafiyeti yok. İşitme engellisiniz ve %60 iş görmez raporunuz var: H sınıfı ehliyete tabii siniz. ÖTV muafiyetinden faydalanmaksızın sadece otomobil alabilirsin. Aynı zamanda başkalarının otomobilleri de kullanırsın

Ve arka cama uyarı levhası asmak şartıyla...

ZAFER1979

PEKİ ALACAĞI ARABANIN PLAKASINDA H SINIFI EHLİYETİ OLDUĞU İÇİN ÖZÜRLÜ SİMGESİ BULUNACAKMI

meopius

Sayın Ali Yüce bilmeden yazdığını itiraf ediyorum. Ya da gözünden kaçmış olabilir. Bedensel engelliler için özel plaka var iken:

Ben bizzat sordum: ayrıca bu sitede yönetmenlikte var: ve H sınıfı ehliyet alan bir birey için: Özel plaka yok. Çünkü başkalarının adına kayıtlı araç kullanabiliyor. Hatta kendi adına kayıtlı araçı da başkaları da kullanabiliyor.

En önemlisi Emniyet Teşkilatına sordum: İşitme engelli plakası yok. Bana yazı gönderdi bu yazıyıda burada bir yerde yayımladım. Tekrara gerek yok..

Tekrar yazıyorum: H sınıfı ehliyet sahibi işitme engelliler sadece otomobil kullanırlar. İçte en az 1 dışta sağda 1 solda 1 olmak üzere en az 3 dikiz aynası olması şartıyla ve Arka cama sağ ve sol olmak üzere 2 adet okunabilir uyarı levhası asılması süretiyle araç kullanabilir.

İşitme engelli işareti mahsus plaka piyasada bulunmamaktadır. Özel olarak özel firmalara para karşılığı yaptırılabiliyor: Bunun yasal düzeneği yok. Yani yasal değil.

meopius

Aslında siz kafa karıştırmayın...
    Ben işitme engelli olup H sınıfı ehliyetim ile araç kullanmaktayım ve işitme engellilere bu konuda yardımcı oluyorum.

Bildiğim tüm mevzuatlara aykırı yazmışsınız.

Ben kızdığım için yazmıyorum: Konu ile alakası olmayan yazılar yazmışsınız. Farklı kategoride olduğunu gözden kaçırmışsınız...

İşitme Engelliler olup h sınıfı ehliyet alanlar farklı kategorideler.

meopius

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    2006 yönetmenliğinden yararlanarak yazdım. Eski usul daha iyiydi. Hiç değilse ruhsatta hususi olan tüm araçlar kullanabiliyorduk.
    2006 yönetmenliğinde tek tek tarif ettiler ki: Hernahngi hususi araç kullanamaz olduk.

Gerçekten yasaya uygun yazıyorum.Birşey bilmezsem akabinde hemen araştırırım; Yanlış varsa üzerine giderim.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye