+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Engelli kişi adına alınan aracı kim kullanabilir?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

sluck Engelli kişi adına alınan aracı kim kullanabilir?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    İyi günler herkese arkadaslar.Benim sizlere danısacagım 2 konu olacaktı
    Biz %91 özürlü raporuyla ötv ödemeden araç aldık. Ancak bu aracı kullanacak olan 1. derece yakını, yani aracın sahibi engellinin oğlu, bu aracı kullanmak için herhangi bir noterden belge ya da herhangi bir işlem yapmasına gerek var mı? Yoksa direkt olarak sadece ehliyetle kullanabiliyor mu?
    2. sorun ise, belediye ye basvurarak evin onundeki bir alanı kendimize ait park alanı olarak beledyeden kendimize ayırabiliyor muyuz? Park sorunu var da bizim oturdugumuz yerde. BU konuda ne yapmamızı önerirsiniz?

Yardımlarınız için cok tesekkur ederim. İyi günler... :lol:

kabatas

hayırlısı olsun kardeş güle güle binin arabanıza

eğer aracı özürlü kişinin adına aldınız ise aracı üzerine aldığınız kişinin 1, 2 ve 3 üncü derece yakınlarına kadar kullanabilir bununla ilgili bir şey yapmanıza gerek yok zaten ruhsatın arkasında yazar . Park konusu hakkında bilgim yok ama öğle bir imkan bile olsa her halde oraya sahip çıkmak için başında beklemeniz gerek =) tekrar hayırlı olsun .

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

memet978

Araç kullanımı hakında size vereceğim bilgi öncelikle evet noterden vekalet vermeniz gerekiyor bir kişinin ismini verip o kişinin kullanması sağlanacaktır bununla beraber 1. Derece ailenden olanlarda kullana bilir vekaletnameye şöyle denilebilir kulanacak kişinin ismi ve 1. Derece akrabaları kullanabilir ibareli bir vekaletname .
    Park konusunda bir bilgim yok .

kabatas

evet 1 , 2 ve 3 üncü derecenin dışında kullanacak biri varsa o zaman noterden vekalet gerek .

memet978

Arkadaşlar yasalarımız yiğidin yoğurt yeme şekline dönüşmüş herkes farklı yorum yapıyor yanlız bunu yazarken ben doğruyu biliyorum babında söylemedim altını çizmek istedim konuya hakim arkadaşlar varsa bilgilendirirse sevinirim çünkü bende çocuğum adına haftaya bir araç alacam bilgilenir.

kabatas

ben kızım adına araç aldım % 98 özürlü rapou var ötv ve mtv den muaf olarak aracı aldım ruhsatın arkasında 1.2ve 3 üncü derece yakınları kullanabilir diye yazıyor onlar haricinde biri kullanacaksa noterden iş akdi adında vekalet veriyorsunuz .

memet978

Kabataş peki araç alacağın zaman senmi ruhsata 1.2.3. diye yazdırdın yoksa trafik müdürlüğü bunu biliyormu birde mtv için maliyeye gittinmi yoksa araç alırken firma mtv işleminide yaptırıyorlarmı ?

kabatas

hayır ben yazdırmadım araç kızımın üzerine olduğu için özür durumu ve yaşı belli siz sadece her hangi bir kaza durumunda araçla ilgili sorumluluğu üzerinize almak için anne ve baba noterden tahütname cıkarıyorsunuz . bütün işlemleri aracı aldığınız bayi yapıyor sadece 60 ytl fazaldan masrafı oluyor (ben aldığımda öğleydi ).

Raman72

Noter aracılığıyla vekalet vereceğiniz kişiler aracı kullanabilir.MTV muafiyeti mutlaka vergi dairesine gidip,aracınızı sakata statüsünde tescil ettirmeniz gerekir.

memet978

çok tşk kabataş bilgilendirmen için verdiğin bilgi birçok arkadaşa ışık olup gösterecek.

kabatas

rica ederim kardeş , hakkınızda hayırlısı olsun allah utandırmasın .

sluck

Arkadaslar gercekten yardımlarınız için teşekkür ederim.(Öz. Kabatas)
    Ancak simdi bi toparlaylım.Yani simdi ben araç sahibinin torunu olarak aracı herhangı bı vekalet almadan kullanabılırmıyım?Özel bir işlem yapmadan kullanabilirmiyim?
    2. soru ise ,aracın tüm alım işlemleri ve ücretleri babam tarafından ödendi,eger (allah gecınden versın), engelli babaanneme birşey olursa,diğer cocukların aracta hak iddaa etmemeleri için noterden ne tür bi vekalet cıkarmalıyım?Bilginiz var mı?
    Gercekten cok sagolun,yardımlarınız cok aydalı oluor.. :idea:

Raman72

1)vekalet almadan aracı kullanamazsınız.
    2)Vekalatnama verilerek,noterde aracın üzerinde kimlerin hakkı olduğunu belgelemek.

sluck

Peki arkadaslar ben gittim notere sordum,noterın boyle bır vekaletnameden haberi yok.Benim alacagım vekaletın içeriği ne olacak,notere gidip ne diyeceğim hiç bilmiyorum.Noter alamassın öyle bi vekalet olmaz diyo.Yardım edin lütfen ops: ops: ops: 8)

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.12-2012, 00:15
  2. 07.08-2012, 09:12
  3. 17.02-2012, 23:35
  4. 09.02-2012, 18:56
  5. 09.02-2012, 03:14
  6. 09.02-2012, 01:48
  7. 09.02-2012, 01:39
  8. 09.02-2012, 01:35
  9. 23.06-2011, 16:10

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye