+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
2000 cc motora sahip araçlarda ÖTV indirimi ne kadar oluyor?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

azizkanmaz 2000 cc motora sahip araçlarda ÖTV indirimi ne kadar oluyor?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    diyelimki silindir hacmi 2000 cc bir oto alsak % kaç ötv si düşer
    piyasada satılan 2000 cc bir otonun bedeli diyelimki 50.000 ytl ötv siz alsak ne kadar düşer

benim raporum %92 arabayı ben almıyorum abim alacak onun için sordum

OturanBoğa

1600 cc üzeri otomobil vergi muafiyeti ile alınamaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

azizkanmaz

anladım sagol bilgin için

MeE

öncelikle sunu belirtmek istiyorum evet 1600cc üzeri otomobil alınamaz fakat bu sadece binek otomobiller icin gecerli gelir vergisi kanununa göre max 2800 cc ye kadar ister minibus ister arazı aracı ,istersenizde pickup tarzı arac satın alabiliyorsunuz .... benimde babam %90 engelli biz daha önce 1600 cc arac aldık fakat ankaradakı özurluler derneginden aldığımız bir engelliler için gelir vergisi brosurunde butun hakları yazıyor detayını okuyunca fark ettik ki durum cok cok farklıymıs lutfen bu kitapcıgı edinin yada GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI adresinden okuyun ...

OturanBoğa

MaE, senin aktardığınla benim söylediğim arasında bir fark yok ki. 1600 cc motor hacminden byük otomobil alamazsın. Soruyu soran arkadaşımız "oto" diye sorduğu için, 2800 cc minibüsten bahsetmedik...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

albastar

Yani bmw x1 jeep alsak 1996 cc miydi neydi motor hacmi. Jeep olduğu için ÖTV muafiyetinden yararlanabilirmiyiz.

kabasakal34

arazi ve suv tarzı araçlar sanıyorum ki binek oto sınıfına giriyor alamazsınız sadece kamyonet minibüs ve benzeri bu dilime dahil

albastar

Bende şimdiye kadar sizin gibi biliyordum. Ama iki üstelik mesajda arazi aracı alabilirsiniz denince acaba mı dedim. Kesin cevabı nasıl öğreniriz acaba

OturanBoğa

Aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış

Otomobil statüsündeki araçlarda motor sınırı 1600 cc'dir. Minibüslerde ise 2800 cc. Ortası berisi yok: Hangi tür araçlar ÖTV istisnalı olarak satın alınabilir?

albastar

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Bu çok kesin oldu )

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye