Sunrise Quickie akülü, Quickie aktif ve Breezy manuel sandalyelerde lansmana özel büyük indirim kampanyası!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon
Toplam 41 mesajın 1-15 arasındakiler
ÖTV indirimli araç alma şartları nelerdir?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

pasam

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    sağlık kurulu raporunuzda ozel tertıbatlı araç kullanabılır ıbaresı olacak sart h sınıfı ehlıyetınız ın olması arac alabıl menız ıcın yeterlı degıl .sağlık kurulu raporunuzda ozel tertıbatlı araç kullanabılır bu ıbare olmadan sız arac bıle alamazsınız zaten engellı kısıye aracı neye dayanarak verecekler . bende gecen yıl aldım sartlar bu sekılde :ayrıca aracınız sızden baska 3 dereceye kadar yakın akrabalardan aracı kullanmasını ıstedıgınız kısılerı 4 kısıye kadar adlarını arac ruhsatına işletebılırsınız. saygıler:

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Twitter Hesabım

officer

Pasam:
    Siz ruhsatta 4 kişinin ismini yazdırdın mı?
    Yanlış bilgi veriyorsun %90 ve üzeri olanlar için geçerli yakınların arabayı kullanması kendi adına tescilli engelli arabalarını engelli kişiden başka kimse kullanamaz...

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

BelginCan

benimde kafam karıştı. Eşim bugün h sınıfı ehliyet için sağlık raporu aldı vw%13 verdiler. tabi bi şok olduk. zira önceki raporu %65 di. şoku atlattıktan sonra dr. sormuş. %13 raporla ötv den muaf olabilrimiyim diye. önemli olan orda h sınıfı ehliyet alabilmeniz demiş. şimdi benim anlamdığım eşimin vergi indirimindende yaralanıyor. bu raporla ötv den felan muaf olabiliyor mu? yani ötv den muaf olması için %40 üzeri olması mı gerekiyor?

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Twitter Hesabım

officer

BelginCan;
    Eşinizin bedensel bir engelli söz konusu ise rapor oranın hiç bir önemi yok raporda ....................tertibatlı araç kullanır demesi yeterli

OturanBoğa

Malul ve Engellilerin Araç Alımında ÖTV İstisnası Uygulamasının Şartları
    a) Sakatlık Dereceleri
    Sakatlık derecesi % 90'ın üzerinde olanlar için başka bir şart aranmaksızın, altında olanlar için ise "H" sınıfı sürücü belgesini haiz olunması ve araçta sakatlığına uygun hareket ettirici özel tertibat yaptırılması şartıyla istisna uygulanacaktır. Sakatlık derecesi % 90'ın altında olanlarda, bu şartları haiz olmak koşuluyla sakatlık derecesinin önemi bulunmamaktadır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

yeter3460

merhaba benimde özel tertibatlı h sınıfı ehliyetim var araba almayı düşünüyorum benim araçı eşim kullanabilirmi? %60 rapor aldım rapordada özel tertibatlı araç kullanabilir yazıyor

ender72

yeter3460;

Özel tertibatlı aracı sadece siz kullanabilirsiniz.

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:43
    Yaşadığı Yer
    izmir

Liljan

H sınıfı ehliyetiniz olması gerekiyor...
    Raporunuzun oranı önemli değil (şayet siz kullanacaksanız ) ama tertibatlı araç kullanması uygundur yazması gerekiyor ...
    Bu rapor dosyanıza konuluyor ve bir daha araç alırken rapor almanız gerekmiyor her 5 yıl için gerekli bu ...
    Eğer sizin adınıza araç alınıyor ise her 5 yıldabir rapor alma zorunluluğunuz var sizin yaşayıp yaşamadığınızın kontrolü için bunu istiyorlar ...
    Bana vergi dairesinden verilen bilgi bu şekildeydi ...

hasan kayı

arkadaşlar benim bir sorum olacak örnegin bir kişide % 15 BEDENSEL ENGELİ VARtoplamda engeli % 45 özel tertibatlı araç alıp ötv den faydalanabilirmi

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

Liljan

babalık;

2 kez araç aldım h sınıf ehliyet ve devlet hastanesinden alınmış özel tertibatlı araç kullanması uygundur raporu yeterli oluyor ...
    tabi birazda para lazım

hasan kayı

özel tertibatlı araç almak için yüzde kaç ortepetik sorun olması gerekiyor ben onu ögrenmek istiyorum

KKELEBEKK

hasan kayı;
    Rapor oranının önemi yok, şuradaki: Kimler araç alımında vergi avantajından yararlanabilir sorusunun cevabı burada ortopedik rahatsızlıklarla, raporda istenilen ibarelerin olması ve H sınıfı ehliyetin olması şart.

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

Liljan

hasan kayı;

oran sınırı yok %1 bile olabilir ...

ozgurse

Merhaba arkadaşlar,

Benimde bir sorum olacak. 2010 yılı sonunda ötv indirimli bir araç aldım. Şimdi bu aracı ötv'sini ödeyerek satıp yeni bir 0 km ötv indirimli araç almak istiyorum. Ötv'yi ödediğim için 5 yıl sorunu olmadan yine 0 km bir araç alabilirim değil mi ? Net olarak bilen arkadaşların yardımını rica ediyorum. Bayi olur diyor. Aracımı sattıktan sonra bir sürprizle karşılaşmak istemiyorum.

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

Liljan

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    ozgurse;

artık 5 yıl zorunluluğu dolmadan alınabiliyormuş.. Ama siz genede en yakın vergi dairesine danışın ..ötv servisleri kuruldu artık en doğru bilgiyi size hemen veriyorlar ...

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye