Konu Kapatıldı! + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 7 / 9 İlkİlk ... 3 4 5 6 7 8 9 SonSon
Toplam 124 mesajın 91-105 arasındakiler
Engellilerin sıfır araç alımında KDV ödememek için izlenecek yol nedir?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

ukymk

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Yurt dışından araba alınca 10 yıl satamamazlık söz konusu dolayıyla 10 boyunca da araca bineceğimi zannetmiyorum.
    O yüzden yurt dışı olayını hiç düşünmedim hemde yurt dışından tertibatsız araç getirmek olmuyormuş
    illa tertibatlı olacakmış
    Eee benim aracımda tertibata gerek yokki o yüzden o iş hiç girmedim
    hem tanıdığım ettiğim kimse yok kime güveniip 30-40000 lirayı teslim edeyim.

Şimdi şu anki duruma geleceksek
    ben dilekçe versemde vermesemde kdv ödeceyecektim aracı alırken.
    Kdv yi ödemeden öncede olsa sonrada olsa eğer böyle bir hak bu dakikadan sonra bize verilmişse zaten her türlü iademizi alırız.
    Asıl soru şudur.
    Bu işe sorgulayan tek ben miyim. tabiki değilim. Alabileceksek neden hala duruyoruz. yada yapılan girişimlerle ilgili gelişmeler ne seviyede.
    Siz veya bir baçkası kdv ödemeden ben araç aldım diyormu
    Varmı bu forumda ben aracıma kdv ödemedim diyen ?

OturanBoğa

Kayhan abi, bu konuda resmi bi yazıya felan ulaşabilir misin? Çok önemli bir konu, konuya dair resmi bir yazı olursa çok kişi bu haktan yararlanır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

UZAKLAR

Sevgili Bülent, bu sabah FOX TV de sabah saatinde Fatih PORTAKAL'ın çalar saar programını izliyordum ki engelli araçlarında KDV muafiyetinden öyle bir net bahsettiki, bende bunun üzerine Vergi Dairesi Müdürü arkadaşımı aradım konudan bahsettim konunun benim için takipçisi olacak ondan aldığım haberleri hemen anında burada paylaşacağım. Araba alma aşamasında oluşumda konuyu takip etmende çok daha önemli oldu. Mutlaka olumlu olumsuz bir haber gelecektir. Görüşmek üzere.

OturanBoğa

Takipteyiz abi... En baştan beri Tahsin beyin aktardığı şekliyle durumdan emindim aslında, ama işte resmi yazı olmayınca kime nasıl dert anlatılır ki araç alırken...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:59
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Blog Mesajları
    1

miremur

Konu haberlere taşındı ise resmi evrağıda yakında çıkar...KDV ile ÖTV ödenmezse tahmini 50 bin lik arabada %kaç indirim olur?

bLaCkRaCe

%37 ötv %18 kdv, ancak şunu belirteyim bu seferde ötv oranını düşürebilirler. EDİT: miremur kaynakta ki orjinal yazıyı okudum boşuna heyecan yaptık sanırım.

50 bin liralık araç kdv ve ötv oranları düşülünce 22500e gelir.

Yanlış bilgi vermişssiniz alıntıdan kırpmışsınız kardeş, orjinal kaynakta yazan bu;

***H sınıfı ehliyeti olanlara da var
    Özür oranı yüzde 90’dan az olanların durumu ise farklıdır. Elinde H sınıfı (özürlü) sürücü belgesi olanlar ise yurt içinden alacakları sıfır kilometre araçlar için Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ve Motorlu Taşıtlar Vergisinden (MTV) muaftırlar. Ancak araçların özellikleri mevzuatta yazdığı gibi 1600 cc geçmemek kaydıyla binek tipi otomobil olabilir. Bilindiği üzere araç satımlarında ÖTV ve KDV oranı aracın fiyatının yaklaşık yüzde 36’sı kadardır. Siz araç aldığınızda sizden vergi almayacaklar. Ancak bu aracı mutlaka sizin kullanmanız gerekir, başkası kullanırsa veya 5 yıl dolmadan satarsanız alınmayan KDV ve ÖTV sizden tahsil edilir.
    Benide boşu boşuna heyecanlandırdınız, ötv+kdv toplam oranını %36 diyor belli ki bir yanlışlık var burada yada ötv %18 mi ?

Mr. Aykut

bende Ali Tezel'in yazısını inceledim bLacKrace'nin dediği gibi sayın Tezel %36 kadar demiş ötv + kdv için ilginç bir durum olası bir yanlışlık söz konusu olabilir, eğerki kdv istisnası var ise bu direk gündeme taşınmalı bende aracı aldım kdvsi ödendi işlemleri sürüyor halen kdvyi geri alayım bari

saww

Manavdan meyvamı alıyorsunuz?
    Siz maliyeden bu parayı alın ben deveye hendek atlatayaım daha kolay olur!

Lâ Tahzen

seçim yatırımına bir süreliğine kaldırabilirlerde belki belli olmaznasıl ötv yi 3 aylığına kaldırdılar ve millet sıfır araçlara hücum etti

fantastik

ankara vergi dairesi öyle bir durum yok mahkemeden karar getir uygulayalım diyor arkadaşlar

buzdan

hani bu adanadan mahkemeyi kazanlar varmış onlara ulaşamazmıyız.

OturanBoğa

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: bLaCkRaCe Mesajı Gör
    Yanlış bilgi vermişssiniz alıntıdan kırpmışsınız kardeş, orjinal kaynakta yazan bu;

Benide boşu boşuna heyecanlandırdınız, ötv+kdv toplam oranını %36 diyor belli ki bir yanlışlık var burada yada ötv %18 mi ?
    Yok, çok net olarak "kdv istisnası var" diyorlar... Bunun dayandığı mevzuat ya da mahkeme kararı nedir, onu öğrenmemiz lazım...

suat06

Bu konu sanırım benim gibi çoğu engelli arkadaşımı da ilgilendiriyor. İnşallah diyorum...

mozenalp

Ötv muafiyetini hesaplamak için satış fiyatını 1.37'ye bölüyorduk. Kdv muafiyeti de olursa nasıl hesaplayacağız???

ukymk

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    mozenalp;

yaptığın hesap neticesi çıkan fiyatı 1,18 e böleceksiniz

Konu Kapatıldı!
Sayfa 7 / 9 İlkİlk ... 3 4 5 6 7 8 9 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye