+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 12 1 2 3 4 5 11 ... SonSon
Toplam 166 mesajın 1-15 arasındakiler
Engelli statüsünde ÖTV'siz alınan araçlarda Kasko uygulaması hakkında tecrübeleriniz?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

OturanBoğa Engelli statüsünde ÖTV'siz alınan araçlarda Kasko uygulaması hakkında tecrübeleriniz?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Ağustos 2014 Güncel: Engelsiz Kasko ve içerdiği Kloz uygulaması için yeni müşteri kaydı durdurulmuştur. Artık bu bağlamda yeni sigorta poliçesi düzenlenmemektedir (daha önce yapılan poliçeler yenilenirken aynı kloz poliçede yer almaya devam etmektedir)

1- Aracınızın marka ve modeli?
    2- Satın aldığınız ay/yıl?
    3- Hangi kasko firmasında kaç TL'ye kaskolattınız?
    4- Kasko poliçenizde Özel Tertibatlı Taşıt Klozu* gibi bir madde var mı? Olası hasarın karşılanmasına dair kendinizi nasıl garantiye aldınız?

* Daha önce başka bir başlıkta Engelsiz Kasko yetkilisi Ekrem beyle yaptığımız yazışmalar faydalı olabilir diye düşünüyorum:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Sorarak öğrenmek daha anlaşılır yapar sanırım. Ekrem bey, diyelim ki 40 bin liralık aracı ÖTV istisnası ile 30 bin liraya satın aldık.

1- Bu araç kaç TL üzerinden sigortalanır? Aracın olası pert durumunda kaç TL ödeneceği poliçede yazılı mıdır?
    2- Bu araç 3 gün sonra pert olduğunda sigorta bana kaç TL öder?
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ekremdeveci Mesajı Gör
    Öncelikle sigorta poliçesini yaptırıken size uygulanan ötv indirimi sigorta poliçesinde uygulanmaz. Aracın galerideki liste fiyatı üzerinden sigortalanması gerekir. Bedelin eksik yazıldığı durumlarda genel bir sigorta kuralı olan eksik sigorta kuralı uygulanır.

Olası bir hasar durumunda kaç para ödeneceği hiç bir sigorta poliçesinde yazmaz. Her hasar kendi içinde özel olarak değerlendirilir. Ancak bizim engelsiz kasko projemizde poliçede özel olrak ötv klozumuz var. Bu kloz başka hiç bir şirkette bulunmaz.
    Biz hasarı tazmin ederken poliçemizdeki bu klozu devreye sokuyoruz.
    ÖZEL TERTİBATLI TAŞIT KLOZU
    Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 53/4 maddesinde belirtilen araçlar bu kloz kapsamında olup, hasar vukuunda yönetmelikteki şartlar esas alınarak değerlendirilir.

Bu kişilere ait araçların sigortalanması durumunda , kısmi hasarlarda eksik sigorta uygulanmaması için araç bedeli 0 km araçlarda ÖTV’ li bedel, 1 ila 5 yaş arasındaki araçlarda ise piyasa rayiç bedeli üzerinden sigortalanır.
    Tescil tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde sigortalanması koşuluyla, 0 km "Özel Tertibatlı Araçların" poliçe süresi (1 yıl) içinde tam hasara uğramaları halinde, aracın hasar tarihindeki ikinci el piyasa değerine bakılmaksızın (Motorlu Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartları'nın B.3.3.1.2 ve B.3.3.1.4 hilafına) aracın teknik özellikleri aynı olan yenisinin anahtar teslim bedeli (ÖTV’li bedel) tazmin edilir.
    "Özel Tertibatlı Aracın” 1 ila 5 yaş arasında ve ilk ruhsat sahibinin değişmemiş olması durumunda poliçe süresi (1 yıl) içinde tam hasara uğramaları halinde, vergi düşülmeksizin piyasa rayiç bedeli ödenecektir.
    Yönetmeliğin ilgili maddesine göre araç sahibi tarafından kullanılması zorunlu hallerde “H Sınıfı” sürücü belgesi ile diğer hallerde üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri hısımlarından bir sürücü veya noterce düzenlenmiş iş akdine bağlı olarak istihdam edilen bir sürücü tarafından kullanıldığına dair belge ibraz şartı aranır. Aksi halde tazminat ödenmez.
    Sayın Bülent hocam 2 sorunuza gelince
    1. engelsiz kasko'da araç pert olursa sıfır fiyatı ödenir
    2. diğer şirketlerde olursa farklı farklı uygulamalar söz konusu
    ___a. aracın hasarlı hali alıcılar tarafından belli bir bedelle fiyatlanır om bedel üzerinden hasarlı araç sizde kalır bedel kadar eksik ödeme yapılır
    ___b. acemi hasarcılar hasarın tamamını öder daha sonra aracı sattıkları kişi ötv ödemeden aracı devir alamayacağı için sizi rahatsız eder. dolayısıyla sigorta şirketini de şirket parayı sizden geri almak için hukuki süreci başlatır.
    ___c. sigorta şirketleri aracın hasarlı halini tekrar piyasaya satmaya devam ettikçe bu sorunlar ötv indirimiyle alınan poliçelerde yaşanmaya devam edecektir.

sizlere tavsiyem satın aldığınız poliçelere bizdeki klozu aynı şekilde yazdırmanız ancak bu şekilde sorun yaşamazsınız... Denemek bedava. Hiç bir şirkete bunu yazdıramazsınız.
    ÖZELLİKLE POLİÇENİZİ SATIN ALDIĞINIZ DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM ŞUNU SÖYLER, "BİZ BURDAYIZ BİZE GÜVENİN".
    BOŞ LAFLARA ARTIK GÜVENMEYİN POLİÇENİZE ÖZEL KLOZ YAZDIRIN UYKULARINIZ KAÇMASIN...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Master

1- Aracınızın marka ve modeli - Hyundai Accent Era 1.4 Mode
    2- Satın aldığınız ay/yıl- 03-2011
    3- Hangi kasko firmasında kaç TL'ye kaskolattınız - Ak sigorta 670 TL
    4- Kloz - Böyle bir madde ekletmedim. Bunu ekletmezsem ne gibi zarar görürüm? Açıklarsanız sevinirim.

İyi günler..

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

veydel

1- Aracınızın marka ve modeli? accent era 1.4 select otm.
    2- Satın aldığınız ay/yıl? 01/2009
    3- Hangi kasko firmasında kaç TL'ye kaskolattınız? groupama 480(3. yıl hasarsız)
    4- Kasko poliçenizde Özel Tertibatlı Taşıt Klozu* gibi bir madde var mı? Olası hasarın karşılanmasına dair kendinizi nasıl garantiye aldınız? ekletmedim ve ilk defa sizden duydum. bi sorayım bende...

Master

Şimdi kasko firmasını aradım ve bir belge daha alacağım. "kasko yapılan araç engelli aracıdır" gibi bir ibareli evrak alacağım.

OturanBoğa

Poliçe ile ilgili olarak telefonla da bilgi alabilirsiniz: 0212 323 32 00

Bu başlığı açmaktaki amacım, kasko yaptırırken yukarıda aktardığım detaya dikkat edilmesini sağlamaktır. Yoksa olası hasar durumunda ötv'ye dair çok can sıkıcı durumlar oluyor malum...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

zarbo17

Merhaba

%45 engelliyim. 2009 model Hundai getz marka aracıım vardı. 15 gün önce kaza yaptım. Araç 18.500 kasko yapılmıştı. Sigorta şirketim Allianz sigorta, araç hurdaya çıktı.
    Kasko şirketim bana aracımın değeri 22.500.Tl. değerindeki araca 18.000 Tl. değer biçildi ve aracı alırken ödemediğim ötv. benden kesip bana 13.250.Tl. para öneriyorlar.

Biraz kanuni yoldan araştırma yaptım vergi dairesi araç hurdaya çıkarsa aracın ötv. otomatik olarak düşer, denildi. Ancak kasko şirketim işi biraz yokuşa sürüyor.

Ne yapmam gerekiyoo illa dava açıp hakkımızı mahkemelerdemi aramamız gerekiyor.

_JoKeR_

1- renault clio hb tomtom 1.5

2- 30/07/2010

3- axa sigorta ful kasko 750tl

4- Kasko poliçenizde Özel Tertibatlı Taşıt Klozu* gibi bir madde var mı? Olası hasarın karşılanmasına dair kendinizi nasıl garantiye aldınız? sonraki poliçeye mutlaka eklettirmek lazımmış tşklr.

OturanBoğa

Savaş bey, bugün 2009 model Hundai getz kaç para? Yani, sıradan bir 2009 model Hundai getz'i sıradan bir vatandaş ikinci el olarak kaça satın alır?

Not: İlgili sitedeki teknik aksaklık giderilmiş.

Üye
    Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:11
    Yaşadığı Yer
    A.
    Blog Mesajları
    28

Sema

1- Opel Corsa 1.4i Otm. -2009
    2- 31/12/2008
    3- Axa Oyak - 400 TL (3.yıl hasarsız)
    4- Özel tertibatlı taşıt klozu maddesi yok. Piyasa rayiç bedeli (30.000-TL) üzerinden sigortalı ...

ensar_yasar

zarbo17;

engelli aracında 5 yıl dolmadan ötv ödememe şartı aracın hurda belgesinin maliyeye teslim edilmesidir yani ötvden muaf olabilmek için o aracı ya 5 yıl kullanacaksın yada trafikten hurda halinde çekeceksin yoksa maliyeye o aracın ötvsini geri ödemek zorundasın yani senin burda yapman gereken şey kasko şirketine ya aracımı tamir edip bana verin yada hurda belgesini verin demek olacak aksi taktirde kasko şirketi o aracı tamir edip satar ve hala trafikte dolaştığı için sen beş yıl dolana kadar ikinci bi araç için ötv den yararlanamazsın

tameryigit76 Teşekkürler

ensar_yasar;

Valla en açıklayıcı ifade bu oldu. Tebrik ve teşekkür ediyorum.

ensar_yasar

zarbo17;

eğer aracınız amamen hurdaya ayrıldı kasko şirketi size parasını verecekse aracın ikinci el değeri neyse onu vermek zorunda ve bununla beraber aracın hurda belgesini ve trafikten çekildiğinide belgelemek zorunda ve maliye sizden bu belgeyi isteyecek sizin yapmanız gereken şey kasko şirketinden aracın o günkü değeri neyse o parayı almanız ve hurda belgesini almanız ve sonrasında o belgeyi maliyeye teslim ettikten sonra yeni alacak olduğunuz araç için bayii nin yolunu tutmanız olacaktır

orctzl

1- Aracınızın marka ve modeli - Ford Focus Titanium 1.6i 5K A/T
    2- Satın aldığınız ay/yıl- 04/2011
    3- Hangi kasko firmasında kaç TL'ye kaskolattınız - Anadolu Sigorta 1500 TL
    4- Kloz - Böyle bir madde ekletmedim. Çünkü bilgim yoktu.

ekremdeveci

merhabalar
    öncelikle aracınızı kazasız günlerde keyifle kullanın,tc kimlik numaranızı ve plaka bilgilerinizi paylaşırsanız size engelsizkasko kapsamında bir teklif sunabiliriz poliçedeki özel klozumuz sayesinde pert durumunda ötv ile uğraşmazsınız
    mail:ekremdeveci@bogazicisigorta.com.tr

saygılar,

jonjon

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Bende bu günlerde sıfır araç almayı planlıyorum , alırken poliçede ne yazmalı? yoksa ne talep etmeliyim?

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 12 1 2 3 4 5 11 ... SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye