Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 68 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

ellejyon Otomatik vites araç kullanabilir ibaresi H sınıfı ehliyetimde mutlaka yazmalı mı?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    7 Nisan 2011 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ellejyon Mesajı Gör
    EVET arkadaşlar 3 aylık bir serüvenin sonunda ehliyetimi degiştirdim.
    doktorun yazdıgı "direksiyon topuzlu otm. vitesli araç kullanır .h ehliyet alır" raporu alıp trafik şb ehliyet bölümüne götürdüm. topuz donanım sayılmadıgı için ehliyete basılmadı sadece otm. vitesli araç yazıldı

____________________-
    arkadaşlar benim ehliyetimde "direksiyon topuzlu otomatik vetesli özel donanımlı araç" yazıyor.

ben normal plakalı otomatik vitesli araç kullanıyordum. jandarma trafik yakaladı bu aracı kullanma yetkin yok dedi aracı yanımdaki ehliyetli arkadaşa teslim etti banada tutanak tuttu.
    benim normal otomatik vitesli aracı kullanmam için h ehliyette sadece otomatik vitesli araç kullanır mı yazması gerek.

benim özürüm sol el 4 parmagım yok

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:29
    Yaşadığı Yer
    Konya

KKELEBEKK

'Otomatik vitesli araç kullanabilir ' ibareli raporunuzun olması gerekir.
    Ve ehliyetinizede bu ibareyi işletmelisiniz.

ellejyon

KKELEBEKK arkadaşım cevabın için teşekkür ederim otamatik vitesli araç kullanır yazıldıgında tüm otomatik viesli araçlar plakada özürlü işareti olmadan kullanabilirim degilmi.H ehliyet raporunun süresi varmı. 2006 direksiyon topuzlu otomotik vitesli araç kullanabilir raporum var ama ehliyete ozaman işletmedim.şimdi gitsem rapor geçerli olurmu teşekkürler

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:29
    Yaşadığı Yer
    Konya

KKELEBEKK

Evet kullanılabilir damgasız plaka. Ehliyet ve araç için güncel ve yeni rapor isterler diye tahmin ediyorum.

ellejyon

arkadaşlar bugün hastaneye gittim h ehliyetimde direksiyon topuzlu otomatik vites özel donanımlı araç yazıyor.doktora topuz artık donanımdan sayılmıyormuş sadece otomatik vitesli araç kullanabilir yazarmısın dedim tuttu h sınıfı direksiyon topuzlu otomatik vitesli araç kullanabilir yazdı.burapou ehliyete işletsem normal plakalı otomatik vitesli aracı kullanabilirmiyim.

Üye
    ALİ YÜCE Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Yüce
    Son Giriş
    08.04-2015
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ

ALİ YÜCE

Sayın arkadaşlar,
    Öncelikle şunu belirtmek isterimki,
    "H" sınıfı ehliyeti olan kişiler öncelikle ve mecburen plakasında amblemi olan ve ruhsatında engelli aracı ibaresi bulunan araç kullanmak zorunda.
    Özel tertibata gelince;
    Eğer ehliyet "H" sınıfı ise ve üzerinde herhangi bir tertibatı belirten şerh varsa (otomatik vites, direksiyondan topuz v.s.) kesinlikle şerhe uyulması gerekiyor.
    Eğer ehliyetiniz "B" ise ve otomatik vitesli araç kullanabilir ibaresi varsa ancak o zaman normal her türlü otomatik vitesli ve plakasında amblem olmayan araç kullanabilirsiniz ve rustattada engelli aracı yazmak zorun da değil.

Selamlar

ellejyon

sayın ali bey cevabınız için teşekkür ederim.fakat editör kkelebekk arkadaşımız kullanabilir dedi. sizde kullanamaz diyorsunuz.çelişkide kaldım peki benim B sınıfı otomatik vites araç kullana bilir rapor alma şansım varmıdır.benim durumumda olupta ehliyeti olan varmı. eger varsa özel hastanelerden şansımı deneyim.sadece sol el 4 parmagım yok eger benimgibi olupta ehliyeti olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim teşekkürler.

Üye
    mehmetselcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:04
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Bonn

mehmetselcuk

sol kolum dirsesten ampute...........benimde H sınıfı ehliyetim var ama üzerinde hiçbişey yazmıyor!!!ama şimdiye kadar anladığım kadarıyla oturanboğanında yazısına göre ehliyetinde hiçbişi sadece H sınıfı yazan ve sol kol kaybı olanlar normal plakalı otomatik vites araba kullanabilir ...

ellejyon

doktor bugün bana "h sınıfı direksiyon topuzlu otamatik vites araç kullanabilir" raporu yazdı heyete sevketti.bu yazı ehliyete basılacak ondan sonra normal plakalı aracı kullanabilecek miyim.
    kullanmazsam hiçbir işime yaramaz burapor.

benim derdim tüm otomatik araçları kullanmak .yarın başka hastaneden deneyecegim şansımı nasıl olacak bakalım

sayın kkelebekk sayın oturanboga sizler bilgilisiniz bu konularda bir yol gösterirseniz sevinirim.
    bu arada direksiyon topuzu artık özel donanım sayılmayacakmış trafik bölge müdürlügüne yazı gitmiş.

ellejyon

slm arkadaşlar bugün devlet hastanesine gittim.doktora B sınıfı otomatik vitesli raç kullanabilir raporu almak istedigimi söyledim. aynen şunları söyledi.b sınıfında özür belirtilmez b otomatik vites diye birşe olmaz dedi.özürünün belirtilmesi için H ehliyet olması gerek dedi.o doktorda direksiyondan topuzlu otomatik vitesli araç kullanabilir yazdı.bu ehliyetle tüm otomatikleri kullanabilirmiyim bilmiyorum inşallah sorun çıkmaz

gönülyarası

ellejyon,
    A.Selam,benim kazadan önce B ehliyetim vardı,kaza yaptım rapor aldım sağ el pençe sağ ayak dizden altda his yok ve ayak bileği donuk.2006 da rapor aldığımda sol kolunun kullanabileceği direksiyon topuzlu otomatik vitesli araç kullanabilir plakada işitme engeli belrtir işaret olabilir yazıyordu bende hafif işitme kaybıda var kazadan değil ama rapor alırken kbb muayene olurken oda yazdı,raporu aldım sordum ordan H ehliyeti alıp direksiyona topuz taktıracaksınız plakana işitme işareti olacak resim yapıştıracaksın vergiden muafsınız denildi.
    Ozaman araç alma imkanım yoktu 2010 senesinde sıfır araç alacam dedilerya alabilirsin bayilere gidiyorum alamazsın niye ?
    Topuz yazıyor bu kaldırıldı alla alla ne olacak vergi dairesine gidip bi sor gidip sordum doğruymuş topuz kaldırılmış iyide kardeşim benim sağ ayağım da problem var ayak bileğim oynamıyor ben sol ayağımla sağdaki gaz pedalına nasıl basacam akıl alıyormu bana ne diyon kardeşim hastaneye gidip söyle,
    Hastaneye gitdim ya arkadaş bana bu raporu verdiniz ama otomatik vites yazıyor topuz yazıyor ben araç alamıyorum nasıl rapor verdiniz siz böyle ?
    Ozaman topuz tertibatdı şimdi değil o yüzden alamazsın iyide topuzu hadi salla benim sağ ayak bileğim oynamıyor sol ayakla sağdaki gaz pedalına nasıl basacam ben nereden bileyim kim bilecek ananmı ne oturuyon burda cart curt derken sağlık kurul doktoru geldi sordu buraya otomatik yazılmış topuz yazılmış doktor bunu uygun görmüş hay ben o doktorun anasını avradını sülalesini topluca sinemaya götürüyüm adi herif körmü benim ayak bileğim donuk nasıl sağdaki gaz pedalına basacam sol ayakla bukadarmı dengesiz bu insan falan filan derken,
    Git İl Sağlık Müdürlüğüne itiraz dilekçesi yaz dedi,gitdim İl Sağlık Müdürlüğüne dilekçeyi yazdım yine aynı hastaneye sevk etdi İl Sağlık Müdürlüğü tekrar gözden geçirilmesi varsa yanlışlık düzeltilsin diye hastaneye yazı yazmış İl Sağlık Müdürlüğü hastane cevap vermiş İl Sağlık Müdürlüğüne bize değil hakem hastaneye gönderilsin diye,hay sizin gibi doktorunda hastaneninde sizi memur yapanında sizi okutanında sizin oraya getirip oturtanıda artık Allah ne verdiyse saydım okudum üfledim İl Sağlık Müdürlüğü bana telefon ediyor gel yeniden dilekçe yaz başka hastaneye gönderelim istemiyorum uğraşamam sizin olsun dedim kapatdım.
    Şuanda eski B sınıfı ehliyetimle otomatik araç sürüyorum yani anlayacağın bende böyle sorun yaşadım,
    Kolay gelsin

ellejyon

arkadaşlar ben halen tam bir cevap alamadım. H sınıfı direksiyon topuzlu otomotikvitesli araç kullanabilir raporuyla ehliyete işletsem normal plakalı otomatik vitesli tüm araçları kullanabilirmiyim direksiyona topuz taksam.

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    29.04-2015
    Saat
    14:52
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey

cdisci

Hayır arkadaşım kullanamazsın.ancak b sınıfı ehliyetiniz varsa veya alabiliyorsan herhangi bir şey yazmasına gerek yok o zaman kullanabilirsin

Kederli

Ben sağ kolumu kullanamıyorum. H sınıfı ehliyetim ve "özel tertibatlı araç alır" raporum var. Son gelişmelere göre sizce ötvden muaf olarak otomatik vitesli araç alıp kullanabilir miyim?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ellejyon;
    arkadaşım
    H sınıfı ehliyetinle normal plakalı araç kullanamazsın ,kullanılmaz.
    H sınıfı sadece özürlülere verilir.
    H sınıfı aldıysan özürlüdürsün, nasıl normal plakalı araç kullanacaksın.

Kederli;
    hayır kullanamazsınız.otomatik vitesli araçlara proje çizdirip özel tertibat taktırarak kullanabilirsin.
    son gelişmelere göre sol bacağınızda herhangi bir özürü olanlar tertibat taktırmadan otomatik vitesli araç kullanabilirler.

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon