+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
İşitme engelli, H sınıfı ehliyeti olan kişi hangi aracı kullanabilir?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

KILIÇASLAN İşitme engelli, H sınıfı ehliyeti olan kişi hangi aracı kullanabilir?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Işitme engelli ve h ehliyeti olan her aracı kullanabilirmi? Veya hangi araçları kulllanabilir?

mujde54

ben işitme engelliyim ve h ehliyetim var. şu an babamın arabasını kullanıyorum sorun çıkmadı şükür. ama sonra kendime özel araba alacağım

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de
    Üye
    Gerçek Adı
    memet solak
    Son Giriş
    03.09-2014
    Saat
    09:34
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/edremit

memet solak

bende işitme engelliyim h sınıfı ehliyetim var yalnız ticari araç kullanamaz yazıyor kendi adıma arabam var.yani dolmuş şöförü yapamazsınız diyor.ayrıca kamyonet ve minübüs kullanırsınız.

OturanBoğa

Ticari araç kullanamamak dışında hiç bir kısıtlama söz konusu değil. B sınıfı sürücü belgesi ile kullanılabilen tüm araçları kullanabilirsiniz. Sadece, kullandığınız aracın arka camına işitme engelli olduğunuzu gösteren bir resim iliştirmeniz şart.

tekintekin

Selamlar Sayın Genel Yayın Yönetmenim,Oturan Boğa,benim de işitme kaybımdan dolayı ( H ) sınıfı sürücü belgem var,bedensel özürlü bir arkadaşım da ise,özel tertibatlı ikinci el bir otomobil var ve satıyor , ben bu aracı alıp kullana bilir miyim? Bu araca ben nasıl sahip olabilirim ? TEŞEKKÜRLER...

OturanBoğa

Eğer arkadaşın aracı yurt dışından aldıysa, alım üzerinden 10 yıl geçmeli ki vergisiz şekilde sen alabilesin. Eğer arkadaşın aracı yurt içinden almışsa, alım üzerinden 5 yıl geçmeli ki vergisiz şekilde sen alabilesin.
    Aksi halde arkadaşının başta ödemediği tüm vergileri ödemen gerekir ki aracı satın alabilesin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

ekinos

vergiden muaf olmayınca h sınıfı ne işe yarıyo yaa

DİLEKREM

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    işitme ENGELLİ ler için otomobilde neden vergi indirimi yok

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye