Sayfa 8 / 13 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon
Toplam 191 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ÖZÜRLÜN ÇİLESİ Avatarı

Son Giriş
    30.01-2015
    Saat
    09:25
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benim anlayamadığım koldan özürlü olanlara zorluk çıkartıyorlar nasılmı derseniz tek koluyla direksiyon tutamaz gibi görüyorlar arkadaşlar yanlış anlamazsın ama ayaktan özürlü olup özel tertibatla gaz ve freni elle kullanan arkadaşlarda tek koluyla araç kullanıyorlar ama bu ne iştir ne adaletsizliktir anlamadım gittim zaten biz sağlam sınıfı ehliyet almıyoruz adı üstünde özürlü ehliyeti istiyoruz. ben çorum devlet hastanesinden 2010 da h ehliyet alır özel tertibatlı araç kullanabilir raporu aldım. 8 ay sonra 2011 de diyelim araç almak için tekrar rapor almaya gittim bu seferde araç kullanmaz raporu verdiler.2012 aöf 2000 tarihinde aldığım raporu kabul etmedi tekrar rapor alamaya gittim. normalde özürlülük oranını belirleyecek bir rapor istemiştim. bu seferde beni ankara numune hastanesine sevk ettiler. neymiş bana verdikleri raporlar çıktı karşılarına işin içinden çıkamadılar. ama bir fizik tedavi uzmanı var yeter selvi ulutaş diye hiç görmeden gözüme bakıyor hemem karar veriyor araç kullanmaz diyor aslında ben özürlülük oranı için gittim o beni h sınıfı ehliyete geldi sanıyor bu kadar gerizekalı ve ankaraya sevk ediyor beni bir rapor için bir sürü masfar va işin yoksa ankaraya git gel.hep zorluk sıkıntı veriyorlar aklı başında hiç adam yok

Üye
    kenanaykan Avatarı

Gerçek Adı
    Kenan
    Son Giriş
    03.07-2015
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet arkadaşlar bende %45 sol kol doğuştan kısa ve harketkıstlılığı var.
    Bursa devlet hastanesinde H sınıfı ehliyet için girdiğim heyete bir amuda kaldırmadıkları kaldı.
    Kendimi anlatmaya çalıştım otomotik araç kullanacam dedim ve sonunda heyet başkanı tamam H sınıfı ehliyet otomatik araç kullanır yazdı raporun altına ve bannada hadi hayırlı olsun dedi çıktım o sevinçle zor bela h sınıfı ehliyet veren bir kurs bulu parasınıda verdim belgeleride verdim bir heyet raporu kaldı onuda getirecem dedim tamam dediler kurs başladı bir hafta sonra bana bir telefon geldi hastaneden raporunuz iptal oldu heyet sizi birdaha görmek istiyor dendi hemen gelin.
    ''Siz heyet odasından çıkınca bir dooktor itiraz etmiş ondan çağırıldınız'' dendi.
    Her neyse birda ha girdim beni gine evirdilr çevirdiler rencide üstüne rencide sakatız ya yaşamaya hiçbirşeye hakkımız yok ya.
    Evet sonucu aldım ve deniyorki yapılan muayene sonucu heyetimiz h sınıfı ehliyet alıp alamamasına karar verememiş olupp. bursa Uludağ araştırma ve tıp fakultesinde ileri tetkik ve nihai karar için sevkine.
    Şimdide fakulte küçültecek ve büyük bir ihtimalle sonuç olumsuz olacak. taaa OCAK ayına heyete gün veriyorlar ileri tetkiktene yapacaklar onuda bilmiyorum.
    Görüyorsunuz arkadaşlar değilmi komediyi burasu TÜRKİYE sol kol omuzdan omıyan kardeşlerimize bile ehliyet verilirken baana karar verilemiyor yazıklar olsun yazıklar başka bişey demiyorum.
    Sol koldan benim gibi olanların rapor örnekleri plsa suratlarına çarpsam ne olur.
    Olanlar eklerse beni çok sevindirirsiniz
    Hem paramız gidiyor hem gururumuzla oynanıyor sonrada sakatların hakları korunuyor deniyor vay be ..
    Heyet için 130 TL Bursa devlet hastanesinden alıyorlar haberiniz olsun.

Üye
    WHİTEKİLL Avatarı

Son Giriş
    18.02-2016
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kenanaykan ben şubat 2012 de aldım raporumu sol kol ditrsek altı ampute..
    bana bi zorluk çıkartmadılar fizikte Konçüy hanım var onunlla görüştüm iyice izah ettim tertibatsız otovites yazın dedim dediğim gibi yazdılar
    sadece heyete gireceğin günü çok ileri bi tarihe atıyorlrar heyet 15 günde bir toplanıyormuş.
    2 ay heyet 15 günde raporun çıkmasını bekledik ama hiç bir sıkıntı çıkmadan aldım. ehliyetimide değiştirdim arabamıda aldım.
    şu an gayet rahat kullanıyorum..
    Sol kolum dirsek altı ampute. Nihayet H ehliyetime kavuştum!

l55A2Ww - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?
    EppQleJ - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Sağ el parmakalrda amputasyon:

cGKJw - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?

Sağ ayak sol el:

X1kepTs - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?

a04n5JG - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?

Üye
    hüseyin dilmen Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    15.09-2014
    Saat
    09:32
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağ omuz protezi kullanıyorum. Ehliyet raporumu gönderdim. ehliyeti de haftaya alıcam, onu da gönderirtim:

T8wLLtP - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?

Üye
    beyazdosya01 Avatarı

Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    10:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu gün adana ili kozan ilçesi devlet hastanesinde rapor için heyete girdim beşinci sayfaDA turguttercan Arkadaşımızın raporunu emsal olarak gösterdim ama ortopedi doktoru tel kol ile araç kullanılmayacagını ve onay veremeyeceğini söyledi.
    Bireysel ulaşım hakkımızın olmadığını açıkca vurguladı adana'da

sağ kolu olmayıp rapor alan arkadaşlar varmı varsa lütfen hastane adını söyleyebilirmi.

Kolları Olmadığı Halde Sadece Ayakları ile Araba Kullanan Bayan Şöförü Alkışlıyoruz... - YouTube

Üye
    In Tıme Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Türkiye şartlarında kanun verse bile zihniyet bilinçten çok geriyiz..

Üye
    beyazdosya01 Avatarı

Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet arkadaşlar adana sağ üst ekstremite ampüte olup rapor alan arkadarlarmız varmı?

Üye
    Myplaza Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    11:41
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba özellikle başhekimin yanına gittim. Orada sol kolu olmayanlar araç indiriminden yararlanamadığını. ama sag kolu olmayanların yararlandıgını. Otomatik vitesin sag konsolda oldugundan dolayı sag kolumuzun bunu sorunsuz bir sekilde yerine getirdiğini. ama sag kolu olmayan birinin tertibata ihtiyacı oldugunu. ve devletin bu konuyla ilgili bize destek cıkmadıgını anlattım.
    Ve ekte buna ilişkin bircok rapor oldugunu belirttim. Benim raporun cıktısını alarak görüşmeye git. işin çözülecektir diye umuyorum. Benim sol kolum omuzdan yok. Sana cok rahat vermesi gerek.

1Ib3JAn - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?

s06k3 - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?

Üye
    beyazdosya01 Avatarı

Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Adana'da üst ektremite eksikliği olur rapor alabilen arkadaşımız varmı? Varsa lütfen paylaşırmısınız!

Üye
    TARIK53 Avatarı

Gerçek Adı
    tarık kaya
    Son Giriş
    03.10-2013
    Saat
    13:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

s.a sayın yönetmenim bi konuda yardım ve görüşlerinize ihtiyacim var.benim sağ kolum alt ekstramite ve protez kol kullanıyorum H sınıfı ehliyetim var yanlız ehliyetimde kullandığım protezler bölümünde bu yazmıyor ve yakın bi zamanda sıfır araç almayı düşünüyorum bilirsinizki ötv den muafim ve otomatik vites arac lullanmam gerekiyo.ama satıcı fırmanın bana söylediği araça özel tertibat takıcaz( sol tara küçük bi aparat takip vites görevini ordan yapıcaz) bu doğrumudur.bu arada alıcagım aracta yagmur sensörüde bulunmakta silecek koluyla herhangibi işlemim yok.düşünmekten çalışamaz oldum ltfen yardımcı olur.

syg.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    180

TARIK53, şu iki donanımdan biri işinizi görecektir:

Vitesi sol ele taşıyan donanım: Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?

Vites kolunu yükselten donanım: Sağ kol dirsekten ampute. Nasıl bir araç alabilirim?

Üye
    pars367 Avatarı

Son Giriş
    31.03-2016
    Saat
    12:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya arkadaşlar türkiyenin sorunu okumuş insanımızda yav hepsi salak avrupada böyle değil adamların okumuşları yöneticileri hep akıllı bizde işte sorun salak olmaları 10 tane yıllarca okumuş doktar baba sen araba kullanamazsın diyor ben 3 senedir araba kullanıyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    180

KOldan/elden kısıtlılığı olup sürücü belgesi ve araç için rapor alan arkadaşlar lütfen raporlarını burada bizlerle paylaşsın. Herkesi için çok önemi bir katkı sunmuş olurlar....

Not: Mesajlara fotoğraf ekleyebilmek için yapmanız gerekenler

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    8

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu konunun en başında konya numune hastanesinden sağlık kurulu raporu alan arkadaşlar,bu raporla sıfır araç alabilmişler mi?bunu çok merak ediyorum ve ya özürlü sağlık kurulu değil,normal sağlık kurulu raporuyla ötv istisnasından faydalanan var mı?

Sayfa 8 / 13 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon