Sayfa 4 / 13 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 191 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    18:30
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Vallahi 5 yıldır H sınıfı ehliyetim var (sağ koldan engelliyim) ve 2007'de aldığım özel tertibatlı araç alabilir raporum var. Maddi imkanlarım olduğunda gidip araç alma işlemlerine başlamaya bile korkuyorum. Benim hayatta işlerimde hep bir terslik olur, bunda da bir terslik çıkar gibi geliyor. En iyisi hiç araç almaya çalışmamak sanırım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    118
    Verilen Beğeniler
    190

Bir örnek daha:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ipkins Mesajı Gör
    % 40 özürlü raporum var raporum da şöyle: "Sağ el (2) ve (5) parmaklar aganezi sağ kol atrofi ve kısalık mevcut"
    sag kol ehliyet raporu3 - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    WHİTEKİLL Avatarı

Son Giriş
    18.02-2016
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yarın sabah ehliyet alabilir raporu cıkartabilmek için heyete gireceğim..
    bakalım sonuç ne olacak....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    118
    Verilen Beğeniler
    190

Ne yaptın WHİTEKİLL?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    WHİTEKİLL Avatarı

Son Giriş
    18.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şubat 7 ye gün verdiler )
    bekliyoruz
    ilk görüşmede doktor hanıma sizin yazdıklarınızdan yola çıkarak h sınıfı ehliyet alabilir otomatik vites araç kullana bilir yazdırdım.
    şimdi 7 şubatta heyeti bekliyoruz..

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    22:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim ayak alt extremited normale yakın ayak üstler zayıf kollar normale yakın geçiyor ama hastaneye başvurduğumda ehliyet alamaz dendi bende hiç üstüne düşmüyorum...hiç bişeysiz otomatik vites araç kullanabiliyorum ama gelde derdini anlat...

Üye
    ertans Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    21:43
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde sol elden (%40) ehliyet otom. vites kullanır raporum var ama ötv den yararlanamadım.Bu adaletsizlik ne olacak ki bilmiyorum

Üye
    fatcest Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    10.01-2012
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar sağ kol Diresek altı kozmatik (klasik) protez kullanıyorum, Ben Bir araç satınaldım 12 yıldırda h sınıfı ehliyetim var. aracı tescil ettirmem için benimde bir rapor almam lazım bulunduğum şehirde hiç bir hastane ve doktora olayı anlamıyor ve ben örnek olmadığı için anlatamıyorum.

Siteden okuduğum örnekler kadarıyla mümkün galiba; "Otomatik Vitesli Araç Kullanabilir" raporu almaya çalışıyorum.

zor durumdayım aracı aldığım tarihten itibaren 1 aylık süremin son 1 haftasındayım. bu rapordan daha önce alan biri varmıdır acaba? rapor örneğini benimle paylaşabilirmi? benimle irtibata geçirmeniz mümkünmü? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. 05055671151

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    118
    Verilen Beğeniler
    190

Arkadaşlar, raporlarınızı burada paylaşırsanız çok kişiye emsal olur. Lütfen üşenmeyin... Gerekirse raporu bana bulent@engelliler.biz adresime gönderin, özel alanları kapatıp ben burada yayınlayayım...

Üye
    2kadir Avatarı

Gerçek Adı
    özcan kaya
    Son Giriş
    13.12-2016
    Saat
    06:27
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey böyle bir başlık açtığınız için teşekkürler ben bir arkadaşla tanıştım iki kolu dirsek altından ampute ve sol kolunu dirsekten kıvıramıyo sürücü olur raporu vermişler ona istinaden bende rapor için müracat ettim fakat bana sürücü olamaz raporu verdiler benimde iki kolum dirsek altından ampute dirseklerde sorun yok o arkadaşın raporunu örnek olarak sağlık kuruluna göstersem o arkadaş için bir sorun olurmu şimdiden teşekkürler

Üye
    DoaN Avatarı

Son Giriş
    11.09-2014
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slmlar arkadaşlar bende sağ ve sol el parmaklarımdan herbirinde 1 er eksiğim ve %51 raporum (oranlar düşürülmeden 64 idi) var ve 11.2008 de H sınıfı ehliyetimi aldım Raporumu yüklemedim çümkü konu açılalı çok olmuş ama istenilirse yükleyebilirim.
    sizlerle paylaşmak istediklerim var fikir ve bilgilerinize ihtiyacım var Fikirlerinizi ve yardımlarınızı beklerim...Ehliyetim üzerindeki kullandığı cihaz ve protezler kısmında herhangi 1 şey yazmıyor. son oranlara göre %51 raporumu 2010 yılında aldım fakat raporun arka kısmındaki ehliyet alır kısmında hayır yazıyor sanırım formaliteden yazılmış çünkü H ehliyetim var. Ehliyet almak için aldığım(2008 yılında) raporda ise herhangi 1 tertibat yada cihaz kullanır gibi 1 ibare bulunmamaktadır.Siteden ÖTV indirimi için araştırma yaptım fakat hastanedeki memura geçen yıl sorduğumda dilekçeyle başvuru yaptığında ÖTV indirimi raporunu alırsın diodu sanırım Siteden okuduklarıma bakılırsa okadarda kolay olmuyomuş. Konu hakkında bilgisi, fikri olanlar arkadaşlar bu durmları göz önüne alırsak ÖTV indiriminden faydalanabilirmiyim?...
    Teşekkürler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    118
    Verilen Beğeniler
    190

2kadir, sorun olmaz tabii ki. Sürücü belgesi almak senin en doğal hakkın. Gerekirse yetkili hastaneler'den başka birine git.

Doan, sağ elnden hareket kısıtlılığı olanlar vites kolunu yükselterek vergi avantajından yarralanabiliyor: Sağ kolu kısa olanlar vites kolunun uzatılması ile vergi muafiyetli araç alabilirler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    118
    Verilen Beğeniler
    190

Sağ kolundan sakatlığı olan bir üyemizin (tşekkürler Faruk bey) sürücü belgesi için aldığı rapor ve aracında kullandığı özel donanım:

MFL49 - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?
    K2pWz - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?

RuWWV - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?
    o76Sx - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?
    lt5H5 - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?

Aparatı yapan Firma Gaziantep'deymiş: şahan oto elektrik

Üye
    WHİTEKİLL Avatarı

Son Giriş
    18.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2zrr9 - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?
    2zr49 - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?

2.5 ay sonunda nihayet raporuma kavuştum

Üye
    TAÇLI Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    heryer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benim anlamadığım nokta ehliyet varsa kişinin neden raporu o kadar önemsiyorsunuz? ehliyeti varsa kullanabilir işte. ötv indirimdinden yararlanmak için mi bütün bunlar? aydınlatırsanız sevinirim

Sayfa 4 / 13 İlkİlk 12345678 ... SonSon