Sayfa 3 / 13 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 191 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mehmetselcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Bonn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sol kolum dirsekten ampute ankara hastanesinden h sınıfı ehlıyet alabilir raporu aldım ve 2009 dan beri h-sınıfı ehliyetim var...

Üye
    AMORCAN Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET CAN
    Son Giriş
    30.03-2011
    Saat
    22:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sol elden raporu olan yokmu otomatik vitesli araç kullanır diye

Üye
    bulutbey Avatarı

Gerçek Adı
    Şakir
    Son Giriş
    13.05-2013
    Saat
    11:27
    Yaşadığı Yer
    Ankara, Turkey, Turkey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sol kol üst extremite verilen rapor;
    H sınıfı sürücü belgesi alır. otomatik vitesli, elle kumandalı özel donanımlı araç kullanır.

ehliyetimde de OTO.VİTES ÖZÜRLÜ ARACI yazıyor.

Üye
    nayha87 Avatarı

Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    03:00
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de Diyarbakır eğitim araştırma hastanesine gittim.
    Benim de doğum sırasında sağ kolumda sinirler ezilmiş. Brakiyel pleksopati.

Bu hastalığıma sağlık kurulu ehliyet alıp alamayacağıma karar veremedi...

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    18:30
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

nayha87;

Merhaba, ben de doğumdan kaynaklanan brachial plexus var, sinir şebeke zararı ve sağ kolumu kullanamıyorum, dirsekten aşağısını kontrol edemiyorum. H sınıfı ehliyet aldım ve özel tertibatlı araç alabilir raporu da aldım. İnşaallah siz de istediğiniz raporu alabilirsiniz ama ben de olmuştu, bazı doktorlar olumsuz görüş bildirebiliyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    115
    Verilen Beğeniler
    188

Bir arkadaşımızın mesajından:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: arif_87 Mesajı Gör
    Sorunum sağ kolumun omuzundan başlayan bir problemim var. arac vitesini ileri geri haraket ettirebiliyorum. kavrama yeteneğim var.

Resimde görülen raporu aldım. "Otomatik vitesli, direksiyondan topuzlu araç kullanır, H sınıfı ehliyet alır" ibaresi var.

Bu raporlo otomatik vitesli tüm raçları kullanabilir miyim? (Topuz olmak kaydı ile).

wH97q - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?

img1810z - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    115
    Verilen Beğeniler
    188

Sol kolundan sakatlığı bulunan ve otomatik vites ibareli araç ve sürücü belgesi alan bir arkadşaımızın raporu:

sol kol ehliyet raporu1 - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?
    sol kol ehliyet raporu2 - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    115
    Verilen Beğeniler
    188

Sağ kolu ampute olanlar vites kolunu profil boru ile uzatarak vergi istisnalı araç satın alabilirler.

Buna dair bir üyemizin (RUHİ) gönderdiği rapor ve projeyi aşağıya aktarıyorum:

sag kol ehliyet raporu1 - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?

sag kol ehliyet raporu2 - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?

Bu da kuantum fiziği ile yıllar süren araştırma sonucu ortaya konan en üst düzey proje

sagkol vites yukseltme - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?

Üye
    RUHİ Avatarı

Gerçek Adı
    Ruhi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent abi işte bu dandik bir proje ve nelere kadir oldu olmaz olmaz dediler ama tse den bile geçti
    sıkıntı yaşayan arkadaşlar lütfen kasmayın kendinizi böyle bir proje iş görüyor takıldığınız bi nokta olursa yardımcı olurum
    proje ve takılma masrafı :250 tl ben bile şaşırdım bu kadar ucuza maloldu
    bülent abi birde foto göndereceğim nasıl kullanıldığına dair
    yardımlarından dolayı tekrar teşekkür ederim.

Üye
    mutlu59 Avatarı

Son Giriş
    30.09-2016
    Saat
    21:50
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Profil Boru ve kelepçe ( olsa nolur olmasa nolur ) Mantıken çok gereksiz Oto vites yetiyor işte Eziyet çek bunun adı Fotolarıda Bekliyoruz RUHi Bey

Üye
    prenscharl_19 Avatarı

Son Giriş
    19.09-2014
    Saat
    01:17
    Yaşadığı Yer
    Bağcılar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

05,08,2011 bakırköy devlet hastahanesine gittim sağ kolum kısa ve kullanamıyorum %45 heyet raporum ama sürücü belgesi alamaz dediler benim bunu nasıl alacam şeker hastasına verdi ötv. indirimi asıl benım hak ettiğim h ehlıyetını vermedı yaa yardımcı olun itiraz ettim başka hastahanede girecem ne dıyeyım doktorlara almam lazım h ehliyetı ve ötv indırımını lutfen yaa

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    115
    Verilen Beğeniler
    188

Buradaki örnek raporlardan çıktı al yanına... Sana ehliyet vermeyen doktorun koyayım kafasına bi odun!

Üye
    ÖZÜRLÜN ÇİLESİ Avatarı

Son Giriş
    30.01-2015
    Saat
    09:25
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba benim sorunumda sizinkine benzer sayılır bende sağ kolda polio sekeliyim sağ kolum dirsekten yukarı kullanamıyorum ama el bileği ve parmak hareketi var bende siz gibi H sınıfı ehliyet almak için 31.03.2010 tarihinde devlet hastanesine müracat ettim ve H sınıfı sürücü belgesi alır özel tertibatlı araç kullanabilir raporu aldım buna istinadende H sınıfı ehliyetimi aldım ama olanlar bundan sonra oldu özürlü aracı almak için araba alacağız pazarlığımızı yaptık bizden yeniden rapor istedi bayii devlet hastanesine rapor için tekrar müraccat ettim bu seferde 16.08.2011 tarihinde motorlu araç kullanmaz diye rapor verdiler şimdi ben ne yapayım H sınıfı ehliyetim var araç alamıyorum bu konu hakkında yardımlarınız bekliyorum böyle bir sistem olurmu benimle alakalı karar verecek bir doktor var oda fizik tedavi karar veriyor ortopedi doktoru yok heyet salonunda

Üye
    sekobaba Avatarı

Gerçek Adı
    serdaarrr
    Son Giriş
    29.09-2016
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

akülü araba gibi kullanabilsek keşkeee

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:30
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    8

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    başka bayiden alın sizde...ya da başhekime çıkıp derdinizi anlatın.doktorlar yanlış karar verdiyse düzelteceklerdir.yönetmeliğe göre sağ kolu hiç olmayan biri bile araç kullanabilir!!!doktorlar bu konuyla ilgili düzenlenmiş bir yönetmelikten bakarak rapor veriyor.sana 2. raporu veren doktor malesef bilmediğinden vermiş.hastanede bilen doktorda var bilmeyende var malesef.ilk gittiğim doktor beni çürüğe çıkaracaktı.sen süremezsin araç dedi.ben karşı çıkınca bu işi daha iyi bilen bir doktor var ona soralım dedi.o doktor da,sağ kolu olmasa da araç kullanır dedi.iyi bozuldu doktorbende tekrardan araç kullanır diyen doktora gittim.elindeki kitaptan baktı.onay verdi.
    mutlaka başhekime gidip derdini anlat

Sayfa 3 / 13 İlkİlk 1234567 ... SonSon