Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Neden çıksın ki? Durumunda değişiklik oldu ve sen de bunu güncel bir raporla bildiriyorsun. Bilakis, teşekkür etmeliler sana
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:02
    Yaşadığı Yer
    mersin

Bio

çok yaşa abim yani emniyetteki dosyada daha önceden rapor olmadığını görürlerse sorun çıkar diye korkuyorum yoksa şimdiye bin defa heyete girmiştim ömss içinde heyete ayrıca girmeme gerek varmı hepsini aynı raporda düzenleyebilirlermi en son raporumu 2011 yılının başında aldım ama nerelerde çalıştırılır veya çalıştırılamaz diye herhangi bir değerlendirme söz konusu değil h sınıfı ehliyetle ikisini aynı anda çıkartabilirmiyim yoksa ayrı ayrımı girecem heyete?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

"Ben raporu verdim, siz kaybetmiş olmalısınız" diye çamura yatarsın

Rapor için başvuru yaptığında hangi haklardan yararlanmak istediğini dilekçende belirt ve tüm değerlendirmelerin yapıldığı rapor istediğini söyle...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin

Bio

bülent abi nasibegül arkadaşın durumunu dikkate alırsak sıfırdan rapor istemişler ehliyeti olduğu halde o zaman seninde söylediğin gibi h sınıfı ehliyet alır gaz fren elden kumandalı özel tertibatlı otomobil kullanabilir raporu almamda bir sakınca yok gibi görülüyor sadece dosyaya bakıldığında hiç almadığım durumu ortaya çıkarsa sorun olur gibi bu konuda sen ne diyosun abi.....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

İbrahim, dolanmanın anlamı yok. Şansını denemen lazım. Kimse sana seni tam anlamıyla tatmin edecek bi cevap veremez burada.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin

Bio

Bülent abi bugün h sınıfı ehliyet için müracaat yaptım biliyosun ki raporsuz almıştım doktorlara kendimi çok iyi ifade ettim onlarda çok iyi davrandılar kendimi ifade etmek için en son girdim tekrar bir muayene yaptılar salt otomatik vitesli yazdıramadım ama gaz fren elden kumandalı otomatik vitesli araç kullanabilir ibareli rapor verdiler son durum bu abi elimde olan ehliyetede heyette baktılar özel tertibatlı otomobil yazdığı için nasıl bir donanım kullanabilirim onun kararını verdiler bunu trafikte ehliyete işlettikten sonra aracımıza bakarız artık muhabbet ve dua ile kalın abi bu arada elden gaz fren tertibatı için bir kaç bildiğin düzen var ise linklersen sevinirim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Hayırlı olsun

Donanım için sanayide yapan birileri vardır illa. Mersin'de özel donanım yaptırılacak yer önerisi olan varsa, arkadaşlar yazsın lütfen..?

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin

Bio

Sağol bülent abi çok direttim dedim hocam bende zaten var donanımlı araç aparatı çıkarıp otomatik vitesi kullanabiliyorum iki şeker doktora denk geldim ki sorma yazmadılar alış aparatlı aracı kullanmaya dediler bende fazla caz cuz etmedim heyet başkanıda keza aynı idi bundan sonrası Allah kerim peki senin araçta ne şekilde abi aparat ?

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin

Bio

Selam bülent abi

raporu aldık ama maliyede sıkıntı çıktı. nasıl bir yol izliyeceğim raporumu kabul etmiyorlar, En son ibare değişikliği için müracaat ettiğim raporumun arka kısmında ortopedik işaretli süreğen ve sınıflanamayan hepsi işaretli ayrıca kullanım amacında diğer açıklama kısmında sakatlık oranı yüzde 64 fren gaz tertibatlı ele aktarılmış otomatik vitesli araç kullanır sağlık kurulu ittifaklar verildi.
    Aracı almıştım tertibatıda yaptırmıştım aracı adıma Allahtan tescil ettirmemişim bayide aracı deldirmediğim için şimdilik aldı inşallah sıkıntı çıkmaz
    gelelim maliyeye ötv ve mtv bölümünndeki iki bayan memur bu raporla ötvden faydalanamazsın dediler hem senin bişeyin yok gibi komik bir yaklaşımda bulundular. bir nevi yürüyen mr makinesi sanki mübarek veya emg cihazı sözlü olarak cevaplarını kabul etmedim dilekçe yazdım hemen, devlet hastahanesinden almış olduğum raporun kabul edilmediğini memurlarında adını zikrederek bana hangi dayanak hangi yasaya göre kabül görmediğini tarafıma bildirilmesine diye
    bakalım hangi yasaya göre cevap yazacaklar
    papuayeniginemi uganda yasalarına göremi verecekler

Bülent abi bu konu ile fikrini paylaşırsan sevinirim nasıl bir yol izlemeliyim memurlar nuh diyor peygamber demiyor ...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Haklarından valiliğe ve BİMER'e şikayette bulun. Kişisel kaprisleri nedeniyle hakkını kullamana mani oluyorlar...

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin

Bio

Bimere yazdım mersin valiliğine göndermişler valilik tekrar bimere yollamış bimer maliyeye maliyede gelir idaresi başkanlığna yollandı olarak görünüyor. Valiliğe şikayette bulunmadım...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

BİMER'in 170 numaralı telefonunu arayı oradan takip et. "kurumlar oyalıyor, bu kouda da şikayetçiyim. Bimer'i kullanıyorar" diye de üstele

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin

Bio

170'i aradım 184 sağlık bakanlığına yönlendirdi orayı aradım 150 bimeri işaret etti bir çözüm yok mecbur yazılı cevaplarını bekleyip ona göre hareket edecem başka çare yok...

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin

Bio

Bülent abi; araç almak için maliyeye verdiğim raporum ile ilgili tekrar heyete aldılar memurların şerefsizliği yüzünden diğer raporumda oynama yapma şansları var mı sonuçta rahatsızlıklarım sabit devamlı, Birde başvurumu h sınıfı ehliyet için yapmıştım ancak ehliyetim olduğu için o kısımları doldurmamışlardı ehliyetin var dediler ama tertibatın nasıl bir tertibat olacağını diğer açıklayınız kısmına fren gaz tertibatı ele aktarılmış otomatik vitesli araç kullanır yazmışlardı, maliyedeki memurlarda tanı kısmında alt ekstreme yazmadığı için tıbbi terimler kullanıldığı için kabul etmediklerini söylediler hala diretiyorlar tekrar heyete yolladılar yeniden heyete gireceğim yine film tetkik istediler çilemize bak keşke sağlam olaydık anahtar teslim 30 bin liraya alsaydık arabayı sanki biz istedik böyle olmayı...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    "alt ekstremite" ifadesini başhekim yazıp kaşelesin bence. Vergi dairesi kabul eder diye düşünüyorum. Yeniden rapor sürecine gerek yok.

Yeni rapor eski raporuna zarar vermez.

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon