Sayfa 9 / 19 İlkİlk ... 5678910111213 ... SonSon
Toplam 279 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    DNZASTSB Avatarı

Gerçek Adı
    M.EMİN ÖZ
    Son Giriş
    29.01-2016
    Saat
    10:43
    Yaşadığı Yer
    BİLECİK/BOZÜYÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam şu an Burdurda oturuyorum. Yakında kalça protezi olacağım bu konu benim problemim. Ehliyetim H fakat özel tertibatlı arac kullanır ibaresi yok . Aldıgımda piyasadaki oomatik araçları kullanabilirsiniz dedilr. Ama bazen trafikte problem oluyor. Ameliyatan sonra görüşmek isterim. Iyi bir araştırmaya ihtiyacım var .saygı ve sevgiler.profilimde belirttiğim gibi sol ayağımda problem var.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    186

Sol ayağından sakatlığı olanlar tüm otomatik vitesli araçları kullanabilirler. Hiç bir kısıtlama söz konusu değil.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    DNZASTSB Avatarı

Gerçek Adı
    M.EMİN ÖZ
    Son Giriş
    29.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BİLECİK/BOZÜYÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam bana söylermisiniz neye dayanarak bu kadar eminsiniz.telefon ile de görüşmek isterim saygı ve sevgiler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    186

5 bacağınız da olsa otomatik vitesli aracı tek bir bacakla kullanıyorsunuz... Zaten kısıtlama olması ahmakça olur.

Ayrıca: Sakatların kullandığı araçlarda bulunması zorunlu DAMGALI PLAKALAR iptal edildi!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    DNZASTSB Avatarı

Gerçek Adı
    M.EMİN ÖZ
    Son Giriş
    29.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BİLECİK/BOZÜYÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam iyice özümlemem lazım saygılar

Üye
    fotom Avatarı

Son Giriş
    11.09-2016
    Saat
    18:16
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dost larım bizlere kdv indirimi de varmı araç alırken

Üye
    fotom Avatarı

Son Giriş
    11.09-2016
    Saat
    18:16
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağol dostum ama bazı sitelerde kdv kalktı deniyo adanada biri dava açmış kazanmış bu dava emsal teşkil ediyo dendi

Üye
    kays_eri Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    Sivas-Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikler herkese selamlarımı yolluyorum. Çok uzun zamandır siteye giremiyordum. Sınavlar, dersler filan derken dünyadan soyutlanmış durumdaydım birkaç yıldır. Başlıktaki yazıları okudum, bir yerden sonra kafam almadı Kişisel soru yazmaya karar verdim. Cevap verirseniz memnun olurum.

Yaklaşık beş yıllık h sınıfı ehliyetim var. Şu an 25 yaşındayım. Arabayla filan pek işim olmadığı için ehliyet de araba da lazım olmamıştı şimdiye kadar. Şu an bir devlet okulunda öğretmenlik yapıyorum ve araba ihtiyaç olmaya başladı. H sınıfı ehliyetimde herhangi bir ibare yok ( otomatik vites yahut özel tertibat vs. ). Rahatsızlığım sol dizimde hareket kısıtlılığı olması. 30 derece bükebiliyorum dizimi ve ciddi bir kuvvet kaybı da söz konusu. Debriyaja basıp çekerken sıkıntı oluyor. Gözümün birinde de %70 görme kaybı var. Lise biterken %36 rapor vermişlerdi ama ne raporuydu o hiç bilmiyorum. Devlet hastanesinde heyetten almıştık.

Durumumdan kısaca bahsettim. Şimdi sorularım şunlar: Bu şartlar altında sıfır araba alırken ötv ve mtv indiriminden faydalanabiliyor muyum? Faydalanma ihtimalim var ise hangi işlemleri yaptırmam gerekiyor? ikinci el otomatik vites araç alımında bir indirim söz konusu mu? Bir de indirimli alabiliyorsak eğer, bu aracı satarken nasıl satacağız? Bilen arkadaşlar sorularıma cevap verirlerse çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim. İyi günler...

Üye
    burock Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    08.01-2017
    Saat
    03:39
    Yaşadığı Yer
    26/34/06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kayseri:

Raporda benim bildiğim otomatik vitesli araç kullanır ibaresi olması gerek. Raporunu yenilersen bunu da yazdırsan garanti olur. Şimdi gelelim sorularına, sıfır araç aldığında ötv ve mtv'den muaf oluyorsun. Ancak kdv ödüyorsun, İşlem eğer sıfır araç alacaksan bayiye raporun aslı gibidir fotokopisi ve ehliyet fotokopisini verdiğinde onlar prosedürler hallediyorlar. İkinci el araç alımında ötv olmadığı için bir indirim söz konusu değil aldığın araç için malesef fatura kesilmiş olmalı. Aldığın indirimli aracı 5 yıl satamıyorsun, illa satmak istersen 5 yıldan önce ötv'yi ödeyip satıyorsun.

Üye
    kays_eri Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas-Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevabınız için teşekkür ederim. Peki ehliyete otomatik vites ibaresini yazdırmak için gerekli olan raporu nasıl alacağız? Rapordaki yüzdenin indirimle bir alakası yok öyleyse değil mi? doğru mu anlamışım Beş yıl geçtikten sonra satacak olursak nasıl olacak bir de?

Üye
    burock Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    08.01-2017
    Saat
    03:39
    Yaşadığı Yer
    26/34/06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Raporu yenilemek gerek, ancak bu konuda tam net bir bilgim yok. Yüzde artık ö.değil. 5 Yıl geçtikten sonra normal satış yapabilirsiniz, aracın emsallerinin fiyatı neyse km model boya değişen durumuna göre bir fiyat belirleyip noterden satışını verebilirsiniz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    186

Raporda sol bacağınızda hareket kısıtlılığı olduğu tanı olarak yazmalı ve "otomatik vitesli araç kullanır" şeklinde de ibare bulunmalı. Bu raporla hem otomtik vitesli araçları kullanmak için H sınıfı sürücü belgesi alabilirsiniz hem de vergi istisnalı araç.

Alacğaınız otomatik vitesli aracı istisnasız herkes kullanaiblir. Plakada sakat damgası da zaten kalktı...

Üye
    kays_eri Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas-Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim Bülent Bey, plaka olayı ayrıca sevindirici. H sınıfı ehliyetim zaten var da araç kullanmayacağım için pek araştırmamıştım alırken, hatta sormadılar bile aldığımda H sınıfıydı ehliyet, ama bir ibare yok yanında şimdi bir devlet hastanesinden, ehliyete "otomatik vitesli araç kullanır" ibaresini yazdırmak için bir rapor almam gerekiyor anladığım kadarıyla. ÖTV indirimi için alacağım raporu. Son bir sorum olacak: Bu raporu diyelim ki temmuz ayında aldım ve ehliyete "otomatik vitesli araç kullanır" yazdırdım. Bu ibarenin geçerliliği ne kadardır? Bir zaman sınırlaması var mı? Daha önce iki kere ameliyat oldum düzelme olmadı, daha kötü oldu hatta. Tedavi şu an için yok gibi görünüyor. Sebebini de anlayabilmiş değilim... Askere de almadılar beni bacak yüzünden. Rahatsızlığın sürekli olup olmadığına neye göre karar veriliyor acaba? bir de hastanede ortopedi polikliniğine mi söyleyeceğiz bu raporu almak istediğimizi?

Üye
    AYDOĞAN Avatarı

Gerçek Adı
    fatih aydoğan
    Son Giriş
    21.08-2013
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben yaklaşık bir 5 ay önce heyete girdim ve h sınıfı ehliyeti alır otomatik vitesli araç kullanabilir ibareli rapor istediğimi özellikle söylememe rağmen raporumda h sınıfı ehliyeti alır elden kontrollü araç kullana bilir diye rapor verdiler
    Soruma gelecek olursam benim şu an hali hazırda B sınıfı ehliyetim var mevcut almış olduğum raporumla ehliyetimi H sınıfı ehliyete çevirsem ve daha sonra yeni bir raporla sadece Otomatik vitesli araç kullana bilir ibareli bir rapor alsam bunu ehliyetime işlettirip otomatik vitesli bir araç alabilirmiyim emniyetin bir sorun çıkaracağını zannetmiyorum ama Maliye kardeşim bir raporunda elden kontrollü diyor diğer raporunda otomatik vitesli araç kullana bilir diyor ikilemine düşüp sıkıntı çıkara bilirmi bu konuda bana bir yol göstere bilirseniz çok sevinirim bu arada benim rahatsızlığım sol ayak bileğimi hiç hareket ettiremiyorum sağdada bir nebze var ama araç kullanmama engel bir durum değil yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    186

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bir sorun olmaz. Sonuçta sakatlığınız belli. Alacağınız yeni rapor da buna uygun ibare içerecek...

Sayfa 9 / 19 İlkİlk ... 5678910111213 ... SonSon