Sayfa 12 / 18 İlkİlk ... 28910111213141516 ... SonSon
Toplam 263 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    100
    Verilen Beğeniler
    146

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Salt otomatik vitesli araç hakkı sadece sol bacaktan kısıtlılığı olanlar içindir. Sağ bacaktan/ayaktan kısıtlı olanlar özel donanımlı araç kullanmak zorunda
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    tolgam Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ali çağlar
    Son Giriş
    18.12-2013
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar sol ayakta hem kısalık hem incelik sorunum var ve ayakbilegim eklemındende ayagımı bükemiyorum fizik %26 ortabeti ise & 21 verdi sizce h sınıfı ehliyet ve araç için onay çıkarmı ve % kaç rapor çıkar bu sonuca göre cevaplarsanır minnettar kalırım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    100
    Verilen Beğeniler
    146

Evet Mehmet Ali bey, alabilirsiniz (rapor oranının hiç bir önemi yok)

Üye
    kyotocu Avatarı

Son Giriş
    28.04-2016
    Saat
    21:41
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar..Sol ayağım çocuk felci nedeni ile yürümeme engel oluyor.Ancak sol uzun yürüme cihazı ile yürüye biliyorum.10 sene önce Fransa'dan getittirtiğim düz vitesli otomobilimi özel tertibatı ile kullanıyorum.Ehliyetim H sınıfı ve özel tertibatlı araç kullanabilir diyor.Şimdi yine Fransa'dan otomotik vitesli oto getirtme imkanım oldu.Bu konuda bilgi verebilirmisiniz?

H sınıfı Özel tertibatlı ehliyetim ve raporumla Yurtdışından otomatik vitesli Oto getirtebilirmiyim?Yoksa sadece özel tertibatlı düz vitesli araba getirtme imkanımmı var?Veya artık sol bacağaı engelli H sınıfı ehliyet sahiplerinin yurt dışından otomatik vites veya düz vites araba getirtme imkanları kalmadımı?Çevremde bu konularda çok çeşitli söylentiler var.En doğrusunu sizden öğrenebilirim.

Üye
    rind Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    22:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kays_eri;

açıklayıcı olmuş teşekkürler

Üye
    persianerdavid Avatarı

Son Giriş
    08.10-2014
    Saat
    11:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam..herkese....sizlere bir sorum olacak..yeni rapor almak üzeriyken heyette raporu elime verip ortopedi hocası ehliyetle ilgili sure yazsın diye raporu geri verdi..anlamış degilim halen, rapora otomatik vitesli araç +h sınıfı ehliyet alır ibaresi yazılmış ama neden se raporu geri verip ortopedi hocasının tekrardan hastanın h sınıfı ehliyet açısından tekrardan görülmesi süre için açıklamalı bir not yazıp bunun tekrar daha detaylı ehliyet için süre yazılmasını istediler..bu konu hakkında bilgi verecek arkadaşları bekliyorum..birde kafama takılan 5 senede bir araba alırasak tekrardan ehliyet için rapor almamız mı gerekiyor yani 5 yıl sonra bu hastanın özrü kalkarda normal araç sürer diye mi acaba bu yapılıyor..
    ama raporum kalıcı olarak işaretlenmiş...

selam..otomatık vitesli alacagım arabayı herkes kullanabilir mi yoksa sadece araç sahibi mi???veya ailen kimsenin ismini yazdırabilrimiyi<???

arkadaşlar...h sınıfı ehliyetim otovitesli araç yazıyor....normal araç sürebiliyorum,şayet normal araç sürdüğümde manuel vitesli trafik kontrolünde h sınıfı ehliyeti gösteririsem sorun çıkar mı???

birde sol extremide sinir hasarı oldugundan oto vitesli araç ve ehliyet yazdırdım rapora....yanlız ben normal araçta sürebiliyorum manuel vitesli,normal aracta sürebilmem için tekrardan hastaneye gidip bazı arkadaşların burda paylaştıgı gibi B sınıfı ehliyetle engelli otomatik viesli aracımıda sürebilirmiyim,yani raporda oto vitesli araç yazacak birde b sınıfı ile sürebilir diye rapor alınabiliyor mu???

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:43
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

engelin sol ayakta ise ve raporunda belirtilmiş ise ötv indirimli araç alabilirsin . bu ehliyetinlede bütün otmatik vitesli araçların hepsini kullanabilirsin senin arabayıda herkes kullanabilir....

Üye
    persianerdavid Avatarı

Son Giriş
    08.10-2014
    Saat
    11:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sorulArımın cevabını tam olarak alamadım lütfen bu konu hakkında bilenler yazsın acil...h ehliyetinde oto vitesli arac ibaresi var...normal manuel araç kullanırken trafik kontrolunde h ehliyeti gecerli olurmu???sayet olmaz derseniz ,rapora doktor b ehliyetiyle otomatik arac kullanabilir yazdırılabilirimi??*yani eski ehliyeti degiştirmeden otomatik vitesli engelli aracı alırsam sürmem mümkün müdür????

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    18

sen karıştırmışsın soruları iyice, tam olarak ne istiyorsun sen, raporunda tam olarak ne yazıyor.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:43
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım b sınıfına otomatik vitesli yazar ise ötv indiriminden faydalanamazsın... H sınıfı ehliyet olmalı sol alt ekstremedeki rahatsızlığın belirtilmiş olup engel grubu ortapedi işaretli olmalı aksi halde b sınıfı ve otomatik vites yazar ise ötv ve mtv gibi faydalanmaları unutun ...

Üye
    LECCEBÜM Avatarı

Son Giriş
    04.01-2017
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese selam yine bir H Sınıfı ehliyeti alabilme maceraları.. yokk böyle bir sistem..

24/03/2011 tarihli raporumla Ocak ayında sürücü kursuna başvuruda bulundum ki hatanın başlangıç noktası burasıymış. kurs bana ehliyet başvurularında rapor tarihinin bir yılla sınırlı olduğunu söylemediği gibi raporumu alıp dosyama koydu. ben de raporum sürekli olduğu için bir problem çıkacağını düşünmedim ama gel gör ki beni ehliyet alacağıma pişman ettiler..
    sınavlardan geçtim dosyamı alıp emniyet müdürlüğüne gittim ve onlarda beni üçlü heyete sevk etti. hastaneye gittim evrakı teslim ettim ama ordaki görevli üçlü heyete giremeyeceğimi büyk heyete girebileceğimi söyledi. ben de evrağı alıp başhekime çıktım. başhekim ortopedi polikliniğine yönlendirdi. Birinci doktora derdimi anlattım ve raporu yazmaya ikna ettim. beni muayene etti ve raporu yazdı.
    ikinci doktora gittiğimde ise birinci doktorun yazdığını beğenmedi ve yanlış olduğunu söyledi bunu imzalayamazmış. ben de bu işin böyle olmayacağını anlayıp tekrar rapor odasına gidip büyük heyet için gün aldım.
    heyet günü hastaneye gittim sabah 4 kişiden oluşan heyetin ayak üstü muayenesinden geçip göz, psikiyatri ve ortopedi polikliniklerini dolaştım. ortepedi doktoru röntgenlerime bakarak birşeyler yazdı. ben de sol bacağımdaki hareket kısıtlılığını muayene etmeyecek misiniz dediğimde ona heyet bakacak dedi ve ben çıktım.. saat üçe kadar heyetten çağrılmayı bekledim ama çağrılmadım.. heyet ortepedi doktorunun yazdıklarına istinaden benim otomatik vites araç kullanabileceğime B sınıfı araç kullanabileceğime karar vermiş. görevli beklemememi raporu kendilerinin göndereceklerini söyledi. ben de heyet beni görmeden nasıl rapor yazabiliyor dediğimde artık heyet dağıldı yapacak bir şey yok dediler. peki raporda ne yazıyor öğrenebili miyim dediğimde ise malesef tabikide ne mümkün devlet sırrı çünkü olur mu öyle şey. o sinirle başhekime çıktım ve heyet beni görmeden nasıl rapor yazabilir dediğimde cevapsız kaldı ve raporda ne yazıyormuş o bile öğrenemezmiş..

15 gün sonra raporum emniyet müdürlüğüne ulaştı ve raporumda sorun olduğunu gitmem gerektiğini söylediler. daha önceki raporumda h sınıfı sürücü belgesi alabilir özel tertibatlı araç kullanabilir iken yeni raporum otomatik vitesli araç kullanabilir B sınıfı ehliyet alabilir olarak değişmiş.
    şimdi beni hakem heyete sevk ettiler. bakalım sonuç ne olacak çok merak ediyorum..

aslında hatanın başlangıç noktası sürücü kursu bana demiş olsa rapor tarihiniz geçersiz raporu aldığım hastaneye gider yeni tarihli rapor alıp bu işi kısa yoldan çözebilmek varken şimdi uğraşıp duruyorum işte..

şimdi ben kimi kime şikayet edeyim. raporumun tarihinin geçersiz olmasına bakmadan işleme koyan sürücü kursunu mu? beni görmeden rapor yazan heyeti mi?
    birde eğer raporumda B sınıfı otomatik vites kullanabilir yazarsa benim yeni baştan sürücü kursuna başvurmam ve yeniden tüm masrafları üstlenmem gerekiyor. ehliyet alacağıma pişman oldum açıkçası..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    100
    Verilen Beğeniler
    146

Sırf araç alımında vergi avantajından yararlanmasın diye H değil B sınıfı sürücü belgesi için rapor veriyorlar. Sol alt ekstremiteden kısıtlığı oluğ H sınıfı sürücü belgesi verilmiş kişilerin raporlarını alıp örnek göstererek doğru rapor verilmesi için talepte bulunmak lazım

Üye
    LECCEBÜM Avatarı

Son Giriş
    04.01-2017
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tabii anlatabileceğiniz muhattap bulursanız. Muhattabını buldunuz diyelim onlar yine de kendi bildiklerini okuyorlar. Emniyet beni üçlü heyet için sevk etti halde gelin görün ki anlatamadım anlamadılar illa benim büyük heyete girmem gerektiğini söylediler..İl sağlık müdürlüğüne gittiğimde ise keşke itiraz etseydiniz o zaman hakem heyete gitmeden bu sorunu çözebilirdiniz dediler. Vergi avantajından vazgeçtim eğer rapor B sınıfı otomatik vites kullanır diye çıkarsa yeniden müracat edip kurs ücretini ödemek bana çok zor geliyor. Ama asla hakkımı aramaktan vazgeçmiycem bütün şikayetlerimi yapıcam. özellikle sürücü kursunu hem milli eğitime hemde tüketici haklarına şikayet edicem.

Üye
    malibey42 Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    14:46
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi benim anlamadığım rapor süresi 1 yılı geçtiği zaman rapor sürekli olsa dahi geçerli değilmi?
    benim raporum sürekli ibareli ve H sınıfı ehliyetim var aracımda var yeni araç almak istersem raporu yenilemek mi zorundayız.

Üye
    sakura71 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hayır raporu yenilemenize gerek yok. Sizin bahsettiğiniz 1 yıl ehliyet için emniyet yeni rapor istiyor. Siz zaten ehliyeti almışsınız o yüzden ötv indirimli aracı raporunuzla istediğiniz zaman alırsınız. Geçen ay 7 yıllık rapor ile arkadaşım arac aldı.

Sayfa 12 / 18 İlkİlk ... 28910111213141516 ... SonSon