Engelliler.Biz 4-7 Aralık tarihlerinde Engelsiz Yaşam Fuarı'nda
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Ortopedik engelli olmayan %40 üzeri engelli biri vergi istisnalı araç alabilir mi?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size
    Üye
    Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    05.11-2014
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Z.BURNU

BaSKaN53 Ortopedik engelli olmayan %40 üzeri engelli biri vergi istisnalı araç alabilir mi?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Arkadaşlar vergi indirimi almış X bir kişi. Diyelim ki bu kişi ortopedik engelli değil %40-59 arası vergi indirimi raporu var ve raporunda ayrıca (H) Sınıfı ehliyet alabilir ve
    Otomatik vides araba kullanabilir ibaresi olsa
    1- Bu şekildeki raporla vergi indirimi kullanarak araç alabiliyor ve kullanabiliyor mu?
    2- Araçta her hangi bir özel tertibat yok bu sakat plakasına engel mi?

OturanBoğa

1- Hayır
    2- Araçta sakat plakası olup olmayacağı sürücünün sakatlık durumuna bağlı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de
    Üye
    Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    05.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Z.BURNU

BaSKaN53

Sayın Genel Yayın Yönetmenim Bülent bey Teşekkürlerimin Kabulünü Zatialinizden istirham ederim...

memolikk

yani şimdi burda anladığım ortopedik engelli olmayanlara da rapor alıp araç alabilirmi benim ehliyetim b sınıfı h yapıp mtv siz araç alabilirmiyim

Ufukalp

Tersini anlamışsın memolik,hayır alamazsın.
    En önemli şart özel tertibata ihtiyaç duyuyor olmaktır.

Islık

Ortopedik engeli olmayan biri nasıl rapor alıyor ben anlamadım.Ben raporum olduğu halde h sınıfı ehliyet vermediler.B sınıfı ehliyetim var bacağıma zarar verecek diye normal araba kullanamıyorum.

memolikk

teşekkür ederim düzeltmeniz için ufuk. -öyle alan varsa bende faydalanmak isterdim doğrusu )

Üye
    Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    05.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Z.BURNU

BaSKaN53

Sevgili memolik benim sualimdeki ayrıntıyı fark edemediniz sanırım benim öğrenmek istediğim Engelli olup %40-59 arası engel raporo olupta fakat takdir edersinizki illaki ortopedik engel engel değildir insanın başka başka bir çok rahatsızlığından ötürü engelli raporo anlası mümkün Bu durumdaki engelliler için ötv mtv vs. İndirimi varmı diye merak buyurmuştum,ki zaten Bülent bey,de sağolsun cevabı verdi konunuz özüde budur. Teşekkkür ederim.

memolikk

teşekkürler arkadaşlar gayet net anladım sizi konu kapanmıştır

09akon

bülent bey, böbreğinin biri olmayan vatandaaşın biri h sınıfı ehliyet ve engelli plakası alıp ötv siz araç almış.iş arkadaşımın arkadaşı bu şekilde araç almış.gelir idaresi nin sitesinde okuduğum kanunlar techizatsız araç ile ötv indiriminden faydalanılamaz diyor.kafam karıştı. % 73 raporum var ortopedik engelim yok ben niye yararlanamıyorum.yakın zamanda bu kanunlarda değişiklik olacak mı bilginiz varmı.

OturanBoğa

Akın bey, yanlışınız olmalı. Bu aktardığınız şey imkansız. Ya başka bir bedensel kısıtlılığı olmalı ya da % 90 ve üzeri raporu.

Kimler araç alımında vergi avantajından yararlanabilir sorusunun cevabı burada
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

jaste

bulent bey mrb. %40 raporum var vergı ındırımınden faydalanıyorum epılepsı hastasıyım arac kullanamam sık sık nobet gecırıyorum esım kullnmak sartıyla otv ındırımınden faydalanıp arac alabılırmıyım

OturanBoğa

Hayır Aynur hanım.

jaste

bulent bey bana bıraz yardımcı olabılırmısınız neden alamam esım kullanmak sartıyla

OturanBoğa

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Alamazsınız. Bu kadar net. Aması vs. ile kafanızı karıştırmayın bence.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye