+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Babam adına engelli plakalı araç aldık. MTV için nasıl bir bildirim gerekli?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

darzo Babam adına engelli plakalı araç aldık. MTV için nasıl bir bildirim gerekli?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    mrb.

babam adına engelli plakalı bir araç aldık. vasisi annem.
    aldığımız bu aracı bir yere bildirmemiz gerekiyor mu? yani resmi bir işlem yapacak mıyız?

bir de mtv yi ödememek için bir işlem yapacak mıyız?

teskkürler

taytıs

Merhaba Darzo ;
    Aslında normal şartlarde MTV için herhangi bir bildirimde bulunmanız gerekmiyor..
    Ben bulunmadım örneğin.. ama aynı vergidairesinden işlem yapan başka bir arkdaşıma (oda eng. plaka aldı) ona MTV çıkmış ee tabiki memur hatası ama sonuçta çıktı yani
    onun için sen aşağıda vereceğim linkten bir kaç defa 6 (ayda bir ) MTV sorgusu yaparsın
    başka bir işlem yok
    eğer çıkmışsa MTV, araçın ruhsatını götürdüğünde gerekli düzentme yapılıyor.
    saglıacakla efedim
    Tayfun

http://www.gib.gov.tr/fileadmin/mevz...vteb21ek1.html

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de
    Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:41
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Blog Mesajları
    10

mac72

Aracı alırken zaten babanızın raporlarını teslim etmişsinizdir plaka alırkende trafiğe veriyorsunuz .. aracı aldığınız galeri o belgeleri vergi dairesine iletiyor sizin herhangi biyere başvurmanız gerekmiyor...

Raman72

Aracı ister sıfır alın,ister ikinci el alın,Vergi dairesine gidip MTV muafiyeti için gerekli belgeyi doldurmak zorundasınız.

taytıs

Ramazan valla ben öyle bir şey doldurmadım
    bana mtv falanda çıkmıyor :d
    Ama illerde prosedür değişebilir
    normal
    sen en iyisi emin olmak için GİB sitesine bak.
    TayTIS

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:41
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Blog Mesajları
    10

mac72

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mac72 Mesajı Gör
    Aracı alırken zaten babanızın raporlarını teslim etmişsinizdir plaka alırkende trafiğe veriyorsunuz .. aracı aldığınız galeri o belgeleri vergi dairesine iletiyor sizin herhangi biyere başvurmanız gerekmiyor...
    demiştim ama vergi dairesine gidip maalesef MTv muafiyeti için belge doldurmak zorundasınızmış..Teknoloji ilerliyor amasanırımbiz bişeyleri hala deden kalmayöntemlerle halletmeye çalıştıkça da teknolojiden yarım yamalak yararlanıcaz arkadaşlar...

garanti olsun diye burdan borcunuz varmı kontrol edebilirsiniz...

mtvteb21ek1

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye