Engelliler.Biz 4-7 Aralık tarihlerinde Engelsiz Yaşam Fuarı'nda
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
ÖTV'den yararlanarak alacağım arabayı başkası kullanabilir mi?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size
    Üye
    Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    20:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/esenyurt
    Blog Mesajları
    2

suskun62 ÖTV'den yararlanarak alacağım arabayı başkası kullanabilir mi?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Merhaba arkadaşlar
    ben %65 engel derecesi ve otomatik araç alabilir yazıyor,yani ötv den yararlanabiliyorum, kendi üstüme alacağım arabayı başkası kullanabilirmi?

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de
    Üye
    Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/esenyurt
    Blog Mesajları
    2

suskun62

peki ben ağır engelli olsam amcam kullanabilirmi ?

Raman72

%90 ve altındaki engellilerde araç başkası tarafından kullanılamaz.

Üye
    Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/esenyurt
    Blog Mesajları
    2

suskun62

Nasıl oluyor bu iş anlamadım ?
    Benim amcam alacağım arabayı kullanabilir mi kullanamaz mı

SiyahPelerinliAdam

1- Kendinizin kullanacağı bir aracı ÖTV muafiyeti ile alacaksanız "özel tertibatlı" olması şartı var. Tertibat yoksa muafiyet yok...

2- Özel tertibatı olan bir aracı trafik yönetmeliğine göre sahibinden başkası kullanamaz ayrıca vergi muafiyeti ile alınan aracıda başkasına kullandırmayacağınıza dair gümrük müdürlüğüne (gümrük vergisi muafiyetinde) yahut vergi dairesine (Ötv muafiyetinde) taahhüt verirsiniz... Bu sebeplerle Tertibatlı aracın ruhsatında da "sahibinden başkası kullanamaz" ibaresi bulunur...

Umarım anlaşılmıştır...

adil korkmaz

SiyahPelerinliAdam araba bilginize hayranım sitede pek çok arkadaşı bilgilendirdiğiniz için de size sonsuz minet ve şükranlarımı sunarım.............................

İYİKİ VARSINIZ

seyithan

arkadaslar yüzde 90 nın ustundeki raporla alınan aracı zaten kendisi kullanamaz ve 3 derece yakınları kullanır ve aracında ozurlu kişinin inip binmesi icin aparatın olması sartı ile otv muhafiyeti ile alabilir diye biliyorum yanlış san beni duzeltsin arkadaslar

elyasa

%90 ve üzeri özrü bulunanların adına ötv muafiyetinden yararlanılıp araç alınabilir. Araçta herhangi bir tertibat olma zorunluluğu yoktur. Aracı engellinin 3. dereceye kadar akrabaları kullanabilir. Yada bir şöfor vekil tayin edip yalnızca o şöför kullanabilir.

deruni

aracı ben kullanmak ıstemıoyorum pekı rapor ıcın basvuruda dılekceyı nasıl yazmalıyım hastaneye onu bılemıyorum ben daha once evde bakım ıcın rapor aldım var oranı %92 fakat arac ıcın nasıl basvurucam

Raman72

.....................................Hastanesi Baştabipliğine
    .......Hastalığımdan dolayı engellilere tanınan bir hak olan ÖTV ve MTV muafiyetinden yararlanmak için engelli aracı almak için tarafıma sağlık kurulu raporu verilmesi hususunu;
    Bilgilerinize arz ederim.

ADI SOYADI

A D R E S :

elyasa

Eğer elinizde 2 yıl içinde alınmış %90'ın üzerinde ve süreklidir yazan raporunuz var ise. Doğrudan aracı alacağınız firmaya raporla başvurunuz. Başka bir belgeye ihtiyacınız yok. Aracı 3. dereceye kadar akrabalarının dışında özel bir şoför kullanacaksa aracı sadece o şoför kullanabilir. Onun içinde noterden vekaletname vermeniz gerekir.

UZAKLAR

arkadaşlar bu konuda yasal düzenleme hazırlanıyor %90 altı engeli olanlarında 1 derece yakınları araçları kullanabilecek. Özürlüler idaresi başkanıyla bir tv kanalında bizzat canlı yayına katılarak görüştüm bu konuyu az zaman kaldı bekleyin.

akrepyusuf

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    UZAKLAR;

kardeşim bu bahsettiğin gerçekleşti mi? mesajı yazdığından beri yaklaşık 9 ay geçmiş

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye