Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

metehan50* %90 raporu olanlar ithal olarak Sharan, Touran vb. araçlar getiremiyor mu?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar daha önceden 2007 yılında Almanyadan VW sharan araç getirtmiştim.Bazı arkadaşlar artık % 90 ve üzeri raporla bu tip araçların getirtilemeyeceğini,minibüs vari araçların ithaline izin verildiğini söylüyorlar.Benim kafamda citroen c4 picasso ve vw touran araç getirmeyi düşünüyordum.Bilgisi olan arkadaşlar cevap verirlerse çok sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@metehan50*

Otomobil statüsünde oldukları için ithal edilebilir. Ama araçta bir özel donanım bulunması şart.
    Hangi tür araçlar ÖTV istisnalı olarak satın alınabilir?

metehan50*

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Selamlar bülent bey.Araç ithal eden bir arkadaşla konuştum.Artık % 90 engelli ve üzeri raporu ile bir başkası tarafından engellinin taşınması için alınacak araçların bundan böyle minibüs statüsünde olması gerektiğini söyledi.Zaten pek cazibesi kalmadığından ben de konunu üzerine pek gitmedim.Sanırım sizin bahsettiğiniz engellinin kendi kullandığı araç statüsüne giren araçlardır.Saygılar sunarım