Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    OguzZ' Avatarı

Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    hatay

OguzZ' Adım adım ehliyet değişimi, ötv indirimli rapor alım süreci

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    öncelikle merhaba , ehliyet değişimi ve ötv indirimli rapor ile ilgili formda ve internette çok araştırdım bi türlü adım adım anlatan bi yer bulamadım ben de iş başa düştü diyip başladım
    ehliyet değişimi ve ötv indirimli rapor sürecini anlatayim size.

öncelikle biyometrik fotoğraf çektirip o fotoğrafla sağlıkocağına gidiyoruz
    orada standart sorular soruyor sizi bi görüyor dr.
    daha sonra sizi tam teşekkürlü bi hastaneye sevk ediyor. bu bulunduğunuz ilçedeki devlet hastaneleri olabilir.
    hastaneye gidip sağlıkocağındaki doktorun görüşünü istediği doktorlara muayene oluyoruz. sonra sizi il sağlık müdürlüğüne gönderiyorlar.
    sağlık müdürlüğüne aynı gün de gidebilirsiniz 1 hafta sonrada o size kalmış. gidip matbu bi dilekçe dolduruyosunuz. size bi gün veriyorlar
    verilen günde gidip kurula giriyorsunuz . Sevindirici bi haber aynı gün saat 3 te raporu size veriyorlar.

raporu aldıktan sonra emniyete gidiyorsunuz . tabi öncelikle emniyet içinde randevu gerekiyor. (13+2 olan 15 tl ehliyet değişim bedelini yatırmayı unutmayın gitmeden önce)
    emniyet size geçici bi kağıt veriyor ehliyet yerine geçen sonra ehliyetiniz 1 haftaya evinize posta ile geliyor.

Buradan sonrası basit isterseniz ehliyet yerine geçen geçici kağıtla gidin isterseniz ehliyet geldikten sonra gidin.

ötv indirimi için de yetkili hastaneler'den birisine başvuruyorsunuz muayene olduktan sonra ehliyette yada geçici kağıtta yazan kısıtlama kodlarını rapora yazıyorlar.
    sonra aldığınız raporla bayii'ye başvuruda bulunabiliyorsunuz.

Üye
    yamacharman Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa genç
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    16:18
    Yaşadığı Yer
    ankara

yamacharman

selam Oğuz bey, ben de bu hafta raporu il sağlık müdürlüğüne götüreceğim, ama şöyle bir sorun var ortopedi uzmanı sadece durumu belirtir tanıyı yaptı, il sağlık müdürlüğüne sevki uygundur gibi bir ifade yazmadı (ısrar etmeme rağmen). ankara il sağlık müdürlüğünü aradım, durumu anlattım elden teslim etsem olur mu diye sordum, hastane sevk yapacak elden teslim almıyoruz dediler, hastaneye gittim tekrar, onlar da daha önce böyle bir sevk yapmadıklarını söyledi. ben de bu hafta il sağlık müdürlüğüne gitmeyi düşünüyorum umarım sorun çıkartmazlar. size birkaç sorum var şimdiden teşekkür ederim.
    1- sizin raporda bu bahsettiğim 'sevki uygundur' ifadesi var mı ?
    2- hangi il sağlık müdürlüğüne gittiniz ?
    3- raporu elden mi teslim ettiniz yoksa hastane mi sevk etti ?

Üye
    gsli Avatarı

Gerçek Adı
    KÜRŞAD
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    ısparta

gsli

şuanda ÖTV indirimli araç almak için H sınıfı ehliyetlerin değişmesi şart değil mi?

Üye
    OguzZ' Avatarı

Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay

OguzZ'

@gsli bana söylenen oydu ocak 2016 dan sonra mevzuat değiştiği için ötv indirimi için raporda kısıtlama kodları yazmak zorundaymış bu yüzden de ehliyeti değiştirdim

Üye
    gsli Avatarı

Gerçek Adı
    KÜRŞAD
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    ısparta

gsli

Ben ehliyeti geçen sene almıştım. Şimdi hastanede falan bi sıkıntı çıkmaz inşallah

Üye
    OguzZ' Avatarı

Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay

OguzZ'

@gsli hastaneye ötv indirimi için dediğim an ehliyetteki kısıtlama kodunu istediler yok ki benim ki eski dedim. o zaman değiştirmek için başvur değiştir öyle gel dediler. bayii'ye eski raporu götürdüm onlarda kabul etmedi ehliyet değişimini zorunlu tuttular

3806inc

@oguzZ halbuki ben detayli açıklamayı burda yapmistim sen bostan yere başka sitelere bakmisin

Üye
    OguzZ' Avatarı

Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay

OguzZ'

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @3806inc o zaman ben göremedim :S kusura bakmayın , kaldırabilirim konuyu