Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sado55 Avatarı

Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Sado55 Kalp hastalığından malulen emekli olursam ehliyetim iptal edilir mi?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İyi günler hocam ben Sedat 30 yaşındayım

bende kalp yetmezliği, kalp pili, anjio, by-pass, ilaç tedavi var malülen emeklilik için SGK başvuru yaptım
    Ankara Atatürk eğitim ve araştırma hastahanesinde kurula girdim ve SGK beni 2. Hastahane olarak Cebeci tıp fakültesi kalp merkezine gönderdi orda da muayeneler bitti doktorum raporumun %100 olduğunu söyledi salı günü raporu almaya gitcem

sorum şu olacak ehliyetim iptal edilir mi yada böyle bir ihtimal varmı.
    Net bir bilgiye ulaşamadım şimdiden teşekkür ederim iyi günler.

tarboy

@Sado55

Geçmiş olsun,benimde yakın bir arkadaşım kalp yetmezliği ve kalp pilinden %100 aldı,emekli oldu otv siz araç aldı.ehliyeti E sınıfı aynı ehliyetle devam ediyor iptal gibi bir durum soz konusu değil

Üye
    Sado55 Avatarı

Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Sado55

Hocam teşekkür ederim bilginiz için bir sorum daha var cevaplarsanız sevinirim ben 1800 günden malülen emekli olacağım bende ötv den yararlanabilirmiyim yani arkadaşınız kaç prim gününden emekli oldu biliyor musunuz
    Konu Sado55 tarafından değiştirilmiştir (17.10-2016 Saat 16:51 ).

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Sado55

Malulen emeklilikte sağlık kurulu sürücü olamaz değerlendirmesi yapıp bunu emniyet'e gönderiyor genelde. Bu rutin işletilen bir kural değil, ama mümkün.

Evet, %90 ve üzeri raporunuz olduğunda araç alımında ötv-mtv indiriminden yararlanabilirsiniz. Araç alım aşamasında sürücü belgeniz olduğunu unutun, yokmuş gibi hareket edin.