Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yamacharman Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa genç
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    ankara

yamacharman Sürücü belgesi için il sağlık müdürlüğüne sevk sorunu yaşıyorum!?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    herkese selam, büyük bir özveriyle biz engellileri aydınlatan ve yardım eden bunun için gerçek anlamda emek sarf eden değerli arkadaşlar! hepinize çok teşekkür ederim. yeni üye oldum ve bu ilk mesajım ama bu forumdan ve sizlerin tecrübelerinden uzun zamandır faydalanıyorum. şimdi de müsadenizle sizlere birkaç soru sormak istiyorum.
    önce durumumdan bahsedeyim. benim engelim sol ayağımda, polio sekeli, 3 cm kısalık ve kalça çıkıklığı vs. ÖTV muafiyetinden yararlanmak istiyorum ve 1998 yılında aldığım B Sınıf ehliyetim var.
    sizlerden edindiğim bilgiler ve yaptığım diğer araştırmalarla işe koyuldum, ilk olarak geçen hafta Atatürk E.A. Hastanesine engelli raporu almak için müracaat ettim. (hastane çok kalabalık ve rapor için 300 TL aldılar.) sorun yok gibi görünüyor haftaya heyet var, raporu alacağımı düşünüyorum.

ikinci işlem olarak B ehliyetimi B/Engelli ye dönüştürmek için birkaç gün önce aile hekimime gittim. Doktor mevzuatı bilmiyor, engelli raporuyla sürücü raporunu karıştırdı,önce biz vermiyoruz dedi, zar zor ikna ettim kadını, raporu yazdı yazmasına fakat tam 7 bölüme sevk istemiş, zaten engelli raporu için Atatürk hastanesinde yeterince rezillik çeken ben raporu yırtıp attım ve dışkapı hastanesine gittim, aile hekimi ortopedi bölümüne konsültasyon yaptı. ortopedi bölümüne gittim doktor durumumu belirtti fakat il sağlık müdürlüğüne sevk etmedi! sadece tanı koydu. doktora il sağlığa sevk etmesi gerektiğini söylesem de beni dinlemedi.

il sağlık müdürlüğünü aradım, durumu anlattım, elden teslim etsem olur mu diye sordum, olmaz dediler, mutlaka hastane sevk etmeliymiş, aynı gün tekrar hastaneye döndüm ve sevk işleminin yapılmasını istedim, daha önce böyle bir şey yapmadıklarını söylediler? kimse ne yapması gerektiğini bilmiyor. sizce ne yapmalıyım? aslında il sağlık komisyonuna girmem bile anlamsız, çünkü benim sadece sol ayağım engelli ve doktor raporunda otomatik araç kullanabilir anlamına gelen ifade mevcut ama otomatik vites (78) kodunu il sağlık veriyor, yani ben raporu bu haliyle direk emniyete götürsem kabul görmez. il sağlık müdürlüğüne elden rapor teslim eden arkadaş var mıdır acaba ? bir de sizce ötvsiz araç alma yolunda izlediğim rota doğru mudur?

Üye
    mahir* Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

mahir*

Arkadaşım ben aynı şekilde özel hastaneden aldım elden götürdüm il sağlık müdürlüğüne kabul ettiler.5 ekimde de kurula girdim otomatik vites kullanması uygundur dediler kodları yazdılar. Emniyete teslim ettim geçici sürücü belgemi dün aldım.

Üye
    yamacharman Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa genç
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

yamacharman

Teşekkür ederim Mahir bey, siz Ankara İl Sağlık Müdürlüğüne mi gittiniz? raporu teslim ettikten kaç gün sonra çağırdılar? Bir de emniyetin istediği kan grubunu gösteren belge var, benim eski ehliyette kan grubum yazıyor hatta bu rapordada mevcut ekstra bir belge almaya gerek var mı ?

bu arada yeni ehliyetiniz hayırlı olsun güle güle kullanın, kazasız sürüşler dilerim.

Üye
    sabriyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    sabriyilmaz
    Son Giriş
    23.10-2016
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    İzmir

sabriyilmaz

Sürücü belgesini Aile Hekimliğindende alabilirsiniz ki anlamadım problemi..

Üye
    mahir* Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

mahir*

Hayır ben Kocaeli ilinden yaptım. Sağlık raporumu hastaneden aldım. Kocaeli İl Sağlık müdürlüğüne elden teslim ettim.(21 Eylül 2016 )
    5 Ekim de kurula çağırdılar. O gün akşamına Kurul raporu teslim etti. Kan grubuna gelince belge istemiyorlar. Sözlü beyan yetiyor.
    Ayrıca size önerim emniyetten randevu alın epey kalabalık oluyor. Size kolay gelsin.

Üye
    sabriyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    sabriyilmaz
    Son Giriş
    23.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir

sabriyilmaz

Benim durumum çok karışık konuma bakarsanız en son açtığım anlarsınız. Herkes yanlış yönlendiriyor en son BİMERE yazacağım herkesi.

Üye
    mahir* Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

mahir*

Arkadaşım yanlış yönlendirme yok. Aile hekimi de sevk edebilir devlet hastanelerine. Siz isterseniz özel hastaneye gidebilirsiniz. Ben özelden aldım sürücü raporumu elden alıp il sağlık kuruluna elden götürdüm. Arkadaşın raporunu Ankara İl Sağlık md.lüğü elden kabul etmiyormuş.
    Özel hastane de sevk etmem diyormuş. Ben yaşadığım olayı ve sonucu anlattım. Yanlış bilgiyi nereden çıkardınız anlayamadım. İstersen yaz bimer e beni şikayet edebilirsin.

Üye
    sabriyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    sabriyilmaz
    Son Giriş
    23.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir

sabriyilmaz

Arkadaşım sen çok yanlış algılamışsın beni.
    Benim raporumda ötv ve otomatik araç kullanabilir ve h sınıf ehliyet alabilir ibareleri olmadığı için sağlık müdürlüğüne gidip raporuma itiraz ettim. Ben şikayet derken kurumda çalışanları kastettim sizi değil yalnış anlamayın.
    Bana diyorlar ötv yazar ama özel veya oto araç kulllanabilir ehliyetle ilgilide bişey yazılmıyor artık rapora diyolar. Ortopedik engelle araç aldığımdada sadece ben kullanabilirmişim ama ilçe emniyet trafik bile otomatik ise herkes kullanır diyo mtv ise kullanamaz kullanırsa ötv cezai işlem uygulanır diyo.
    Ben bunlardan söz ettim.

ramazotti66

Arkadaşlar engelli raporu için hiçbir hastane para alamaz. Kişinin engel oranı %1 bile olsa ödediğiniz ücreti geri talep edin.
    Ehliyet için aile hekimine gitmenize gerekkalmadı artık devlet hastanesine direk başvurabilirsiniz.

Üye
    yamacharman Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa genç
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

yamacharman

teşekkür ederim Mahir Bey

bilgi için teşekkürler @ramazotti66, rapor elime geçmeden itiraz etmek istemedim, şimdi pislik yapar bunlar kesin, engelli raporundan para alınmayacağını elbet onlar da biliyor ama işlerine gelmiyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@yamacharman

Nasıl sevk etmezmiş özel hastane il sağlık müdürlüğüne? sürücü yönetmeliği'nde göre SÜRÜCÜ ADAYLARI VE SÜRÜCÜLER İÇİN SAĞLIK RAPORU evrağı zaten il sağlığa sevki öngörüyor. Sevk de değil aslında, raporu doldurup size verecek siz de il sağlığa götüreceksiniz.

Üye
    yamacharman Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa genç
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

yamacharman

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sorun çözüldü oturanboğa, teşekkür ederim