Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

mahir* B sınıfı ehliyetimi B-engelli sınıfına dönüştürmek için kursa gerek var mı?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1986 yılında aldığım B sınıfı sürücü belgemi B engelli sürücü belgesine çevirmek için "SÜRÜCÜ KURSUNA " gitmem gerekir mi? Belgelerimi tamamladım emniyetten randevu alıp belgemi yenileyebilir miyim?

Üye
    veyselugur07 Avatarı

Gerçek Adı
    rıza canlı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:00
    Yaşadığı Yer
    antalya

veyselugur07

evet önce sürücü kursu

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul

enes75

Sürücü Kursuna Gitmene Gerek yok,Evrakların ve eski ehliyetinle emniyete başvuru yapıp Ehliyet değişim işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
    Hayırlı Olsun.

Üye
    faruksch Avatarı

Gerçek Adı
    Faruk Kılıç
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

faruksch

Yaklaşık iki ay önce eşim kursa gerek kalmadan ehliyetini değiştirebildi.

mahir*

Çok teşekkür ederim.

Rıza Bey Sürücü kursu derken eski bilgilerinize göre mi söylüyorsunuz yeni bir şey mi var bildiğiniz. Benim ki yenileme olacak.

Üye
    babacan25 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul

babacan25

@mahir
    kursa gerek yok kardeş trafikte deyiştirebilirsin

herkes gibi bende kursa gitmeden deyiştim yeni yasa sayesinde kursa 600 vermekten kurtuldum

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul

enes75

@mahir*
    Direk emniyete git al ehliyet yerine geçerli bi kağıt, 5 gün sonra ehliyetin sana gelir.

Üye
    RianKillah Avatarı

Gerçek Adı
    Kubilay
    Son Giriş
    26.11-2016
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    Ankara

RianKillah

Nası değiiyor arkadaşlar bi rapor kağıt olmadan engelli oldugunu göster demiceklermi?

Üye
    berdos27 Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep

berdos27

Sağlam iken aldığım ehliyeti hastaneden sürücü olabilir raporu almadan engelli ehliyetine değişim yapılabilir mi yani !!

mahir*

Aile hekimi -uzman doktor-il sağlık kurulu-emniyet aşamasında yenilemiş arkadaşlar bilgilendirdiler. Benim sorduğum sürücü kursuna gidecek miyiz? Konusuydu. Sürücü kursuna gerek yokmuş tabi ki raporunuz ve önceden almış ehliyetiniz olacak.

Üye
    eren_21 Avatarı

Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    21:36
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır

eren_21

arkadaslar bende degısım yapmk ıstıyorum emnıyete hangı evrakları vercez benım bıpolar yuzde 40 b ehlıyetımı b engellı yapabılırmıyım

Üye
    veyselugur07 Avatarı

Gerçek Adı
    rıza canlı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:00
    Yaşadığı Yer
    antalya

veyselugur07

kusura bakmayın benim bildiğim eski yasaya göre demekki ben öyle yapmıştım e'yi h sınıfına çevirirken

Bu Bülent beyin yazısı

Ehliyet için yeni rapor alıp emniyet'e götürmeniz yeterli. Sürücü kursuna gitmeyeceksiniz.

B ehliyeti B-engelli ehliyeti ile değiştirmek için: H sınıfı ehliyeti olanlar bunları 5 yıl içinde A ve B sınıfı ehliyetle değiştirecek

Araç alımı için ise yetkili hastaneler'den rapor almak lazım. Raporun engelli raporu olması ve üzerinde oran bulunması gerek hala. Şu anda mevzuatta oluşan uyumsuzluk/boşluk nedeniyle işler karışık. Araç alımı için bir süre daha beklenmesini öneriyorum...

efsane_3519

bişeyi merak ediyorum bende şeker tansiyon ve gözlerimde kist var zamanın da ehliyet almıştım ama doktorum bana gözlüksüz kullanamazsın ve gece süremezsin dedi bu durumda bende engelli ehliyeti alabilir myim eger alısam ötvsiz araç alabilir miyim şimdiden çok teşekür ederim

mahir*

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar Aile Hekimi-Uzman Hekim-İl Sağlık Kurulu-Emniyet aşamasında Sürücü Belgemi yeniledim. Geçici belge verdiler 1 haftaya ehliyetim adresime gelecek. Yardımlarınız için teşekkürler.