Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sevcansomez Avatarı

Son Giriş
    19.11-2016
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İl Sağlık kurulu,Hatay devlet hastahanesinden aldığım engelli raporumda otomatik vites araç kullanması uygundur ibaresi olmasına rağmen,otomatik vites ehliyet kodu yerine 47-102 kodlarını yazdı bu sebeple ötv'den muaf olamiyorum.
    Engelli sağlık raporum şu şekilde düzenlenmiştir.
    Sol alt ekstremite hipoestezi-opere L4 vertabre faktörü.lomber limitli.
    Otomatik vites araç kullanması uygundur.
    özel tertibatlı araç kullanabilir
    Özür yüzde 31
    Bülent bey sizden ricam bana bir yol göstermeniz.
    İl Sağlık heyeti zaten kod verdiği için itiraz kabul etmiyor.
    Vergi dairesi engelli sağlık raporunla ötv den muafsin fakat 78-10.02 ehliyet kodlarından biri olması lazım diyor.
    İl Sağlık müdürlüğü ne itiraz kabul ediyor nede yeniden heyete girmeme izin veriyor ne yapmaliyim.

Sayın site yöneticileri ve değerli arkadaşlar bu konu hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum.Kuş uçmaz kervan geçmez bir köy okulunda öğretmenlik yapıyorum ve araba olmadan işime gidemiyorum

Üye
    dyt Avatarı

Son Giriş
    28.10-2016
    Saat
    11:41
    Yaşadığı Yer
    HER YER
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sn. sevcansönmez sanıyorum bu raporlara itiraz edilwebiliyor. sizinle yazıyı paylaşmak isterim.
    Sürücü/sürücü adayı, İl Sağlık Müdürlüğüne vereceği dilekçe ile rapora itiraz edebilir. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sürücü/sürücü adayı, muayene ve değerlendirmesinin

yapılabilmesi ve hakkında karar verilebilmesi için raporun olumsuz olmasına neden olan
    uzmanlık dalı/dallarındaki her uzmanlık dalı için 3’er uzman tabibin bulunduğu hastaneye sevk
    edilir. Sevke istinaden yapılan muayene ve değerlendirmeye göre kişi adına sağlık raporunun

III.Kısmı doldurularak sağlık raporu tanzim edilir ve kişiye teslim edilir. Kişi hakkında
    uzmanlar kurulunca düzenlenen raporda belirtilen karara göre işlem yapılır. Kişinin Bu rapora

da itiraz etmesi halinde İl Sağlık Müdürlüğünce daha evvel düzenlenen bütün sağlık
    raporlarının birer sureti, itiraz dilekçesi ve varsa hastalığına ilişkin takip dosyası Bakanlığa
    gönderilir.
    araç uyarlama kodlarına itiraz ettiğinizi beyan ederek işlem yaptırabilirsiniz.

Üye
    Eurest Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İST - Ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Kesinlikle itiraz etmelisiniz! Bu yasal hakkınız.

Üye
    Sevcansomez Avatarı

Son Giriş
    19.11-2016
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim fakat itiraz için il sağlığa gittiğimde yönetmelikte bir üst kurul yok itiraz edemezsiniz doktor ne kod verdiyse kabul etmek zorundasınız veya yönetmeliğin değişmesini beklemelisiniz diyorlar.il sağlık müdürüne dahi çiktim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    180

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Sevcansomez

İtiraz hakkı yok da ne demek! Yönetmelikte bu hak açıkça belirtilmiş. Yeniden il sağlık müdürüne çıkıp yönetmelik maddesini hatırlatın. Gereğini yapacaktır:

sürücü yönetmeliği: "(5) Kişinin, adına düzenlenen rapora itiraz hakkı vardır. Rapora itiraz, raporun verildiği ilin il sağlık müdürlüğüne yapılır. İl sağlık müdürlüğü raporun olumsuz olmasına neden olan tanıya göre kişiyi, ilgili branş/branşlarda üçer uzmanın bulunduğu hastaneye sevk eder. Kurul tarafından düzenlenen raporda belirtilen karara göre işlem yapılır. Kişinin bu rapora da itirazının olması durumunda; kişinin Sağlık Bakanlığınca belirlenecek bir kurul tarafından sürücünün veya sürücü adayının muayene ve değerlendirmesi yapılır ve karar verilir. Verilen karar kesin olup itiraz hakkı yoktur."